بررسي و بهبود كارايي شبكه هاي عصبي در پيشبيني نرخ ارز(تعداد صفحات:13)

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان بررسي و بهبود كارايي شبكه هاي عصبي در پيشبيني نرخ ارز(تعداد صفحات:13) وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
بررسي و بهبود كارايي شبكه هاي عصبي در پيشبيني نرخ ارز(تعداد صفحات:13)|50076244|iq

چکیده


در اين مطالعه، دقت مدلهاي خطي و غيرخطي در پيشبيني سريهاي زماني مورد مقايسه با مدلهاي تركيبي قرار گرفته است. مدل خودرگرسيو ميانگين متحرك انباشته به عنوان مدل خطي و مدلهاي شبکهي عصبي و رگرسيون بردار پشتيبان به عنوان مدلهاي غيرخطي مورد آزمون قرار گرفتهاند. مدل تركيبي ارائه شده نيز بر پايهي مدلهاي شبکهي عصبي و رگرسيون بردار پشتيبان ارائه شده است. جامعهي آماري مورد بررسي قيمتهاي روزانه دلار به ريال در بازهي زماني ابتداي فروردين 1831 تا پايان اسفند 1833 ميباشد. نتايج به دست آمده نشان ميدهد كه مدل تركيبي ارائه شده، در پيشبيني نرخ ارز عملکرد بهتري نسبت به مدلهاي خودرگرسيو ميانگين متحرك انباشته و شبکهي عصبي داشته است. همچنين مدل رگرسيون بردار پشتيبان بهبود قابل توجهي در قدرت پيشبيني مدلهاي هوشمند ايجاد ميكند.مطالب دیگر:
📃بررسی موانع و منافع و فوايد بهره‌وري📃بررسی ویژگی های فیزیکوشیمیایی و ردیابی سرولوژیکی جدایه ایرانی ویروس کوتولگی زبر ذرت📃بررسی مراحل توليد گلوتن و کاربرد و ویژگی های گلوتن📃بررسی و کاربرد انواع دیودها📃تحقیقی جامع در مورد زندگی و فعالیت های مهاتما گاندي📃بررسی تاثیر امواج بر گیاهان📃بررسی دیدگاه ها و نظریه های مختلف در خصوص ترس و اضطراب در نوجوانان📃بررسی راه كارهاي مقابله با آنفلوانزاي طيور📃بررسی معماری مساجد تفريد عناصر تشكيل دهنده مسجد📃بررسی سير تحول پلان معماري و تزئينات در معماری معاصر و بناهاي اسلامي📃بررسی کاربرد و کشت و پرورش گیاه لونگان Longan📃بررسی مراحل طراحي و ساخت و تولید موتور توربين گازي هواپيما📃بررسی عوامل موثر بر قیمت و عرضه سهام📃بررسى ارکان جرم اختلاس در قانون ایران و برخى کشورهاى دیگر📃بررسی گیاه داروش برگ پهن- مهارت كنترل آفت براي باغبانان خانگي يا متخصصان زمين دار📃بررسی ارتباط زبانی و کلامی و راه هاي نفوذ در ديگران📃شرایط و ماهيت و مبنا و آثار اقاله📃راهنمای انتخاب بهترین روغن موتور برای ماشین📃بررسی تاریخچه چرخ خیاطی سینگر Singer جانومه JANOME📃چگونه يك ساختمان ايمن در برابر زلزله بسازيم📃روسازی مرکب و دلایل استفاده از آن در جاده ها📃بررسی روغن زیتون و خواص درمانی روغن زیتون📃بررسی دستگاه و سیستم عصبی حشرات و دستگاه عصبی ملخ📃بررسی سیمان کوره ای پورتلند و سیمان EMC📃بررسی مراحل راه اندازي و توسعه يك شركت برنامه نويسي