17-تحلیل دینامیکی سدهای خاکی با توجه به ویژگیهای لرزه زمین ساخت استان مازندران

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان 17-تحلیل دینامیکی سدهای خاکی با توجه به ویژگیهای لرزه زمین ساخت استان مازندران وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
17-تحلیل دینامیکی سدهای خاکی با توجه به ویژگیهای لرزه زمین ساخت استان مازندران|50063377|iq

مشخصات نویسندگان مقاله تحلیل دینامیکی سدهای خاکی با توجه به ویژگیهای لرزه زمین ساخت استان مازندران

رضا نورزاد - استادیار دانشکده عمران ، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
عیسی شوش پاشا - استادیار دانشکده عمران ، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
ولی قاسمی نژاد - کارشناس ارشد خاک و پی، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل


چکیده مقاله:

بررسی دقیق پایداری سدهای خاکی در برابر زلزله، از پیچیدهترین مسائل در حوزه سازههای خاکی میباشد. تنوع خواص دینامیکی بدنه سدهای خاکی و تفاوتهای اساسی ویژگیهای زلزله از قبیل محتوای بسامدی، مدت اثر زلزله و بیشینه دامنه، عواملی هستند که در واکنش دینامیکی سد نقش مهمی ایفا میکنند. در این پژوهش، عواملی مانند اثرات ارتفاع سد، میرایی مصالح، ویژگیهای لرزه زمین ساخت استان مازندران با استفاده از نرم افزار PLAXIS V8.02 بررسی میگردد. بر اساس نتایج مشاهده میگردد که با افزایش میرایی، نشست و جابهجایی افقی در تاج سد کاهش می یابد و نشست، در نزدیکی تاج، بیشینه مقدار را دارا میباشد. همچنین با افزایش ارتفاع سد، برای شتابنگاشتهای گوناگون، از بیشینه شتاب افقی،کاسته میشود.


کلیدواژه‌ها:

سد خاکی - لرزه خیزی - تحلیل دینامیکی - شتاب­نگاشت ساختگی - میرایی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


نورزاد, رضا؛ عیسی شوش پاشا و ولی قاسمی نژاد، ۱۳۸۹، تحلیل دینامیکی سدهای خاکی با توجه به ویژگیهای لرزه زمین ساخت استان مازندران، پنجمین کنگره ملی مهندسی عمران، مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (نورزاد, رضا؛ عیسی شوش پاشا و ولی قاسمی نژاد، ۱۳۸۹)
برای بار دوم به بعد: (نورزاد؛ شوش پاشا و قاسمی نژاد، ۱۳۸۹)مطالب دیگر:
🔑مشکلات دانشجویی🔑ناكامي در بدست آوردن امنيت🔑مشاوره ناشنوايان (فراز ها و نشيب ها)🔑نقش روانشناسي در ادبيات ( معاصر)🔑نقش زنان در فعاليتهاي اجتماعي – اقتصادي و ... در جامعه🔑بررسي و ارزيابي برنامه آموزش زبان انگليسي در سطح دانشگاه هوايي🔑زبان خصوصی🔑روش تدریس ایفای نقش🔑خانوده ودشواریهای رفتای کودکان🔑تفاوت هاي جنسيت در پذيرفتن پيشنهادات جنسي🔑هوش🔑تاًثيرات تقويت تراكمي بر روي استحكام برشي تيرهاي پل بتن مسلح🔑تاریخچه آجر🔑تاریخچه معماری ایران🔑تاریخچه معماری🔑تاسيسات ساختمان🔑تجهيز كارگاه🔑تحقیق معماری🔑تحقيق آب‌هاي شور🔑تحلیل سازه🔑تخت سلیمان🔑ترجمه پي🔑تعیین ضخامت سنگفرش🔑تنوع سیمای روستاها🔑توسعه شهرها