بررسی پدیده آبشستگی در پایاب دراپ قائم بلند و مقایسه مدل آزمایشگاهی با نتایج حاصل از نرم افزار FLOW-3D

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان بررسی پدیده آبشستگی در پایاب دراپ قائم بلند و مقایسه مدل آزمایشگاهی با نتایج حاصل از نرم افزار FLOW-3D وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
بررسی پدیده آبشستگی در پایاب دراپ قائم بلند و مقایسه مدل آزمایشگاهی با نتایج حاصل از نرم افزار FLOW-3D|50037371|iq

عنوان مقاله:
شناسه (COI) مقاله: ICCE08_397
منتشر شده در هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران در سال ۱۳۸۸

مشخصات نویسندگان مقاله:محمد حبیبی - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه های آبی دانشگاه شهید باهنر کرمان
محمد جواد خانجانی - استاد بخش مهندسی عمران دانشگاه شهید باهنر کرمان


خلاصه مقاله:


سازه دراپ قائم یکی از سازه هایی است که در مسیر کانال از آن استفاده می شود و نقش تعدیل شیب مسیر جریان را ایفا می کند. به دلیل پیچیدگی فرایند آبشستگی و بررسی همزمان متغیرهای موثر، تلاش زیادی برای تصحیح معادلات و بررسی پدیده آبشستگی در جریان است. مطالعات گذشته شامل مطالعات صحرایی یا آزمایشگاهی با شرایط خاص بوده و در بعضی از آنها از مدل ریاضی برای استخراج نتایج استفاده شده است. در این مطالعه با استفاده از مدل آزمایشگاهی به بررسی اثر جریان فرو ریزشی قائم بر عمق متعادل حفره ی آبشستگی در دراپ قائم بلند پرداخته شده است. در ادامه با استفاده از نرام افزار Flow-3D مدل عددی آب شستگی در پایاب دراپ قائم بلند طراحی شده و نتایج حاصل از اجرای برنامه با نتایج حاصل از مدل از مایشگاهی مقایسه گردیده است که تطابق خوبی را نشان می دهد.


کلمات کلیدی:
آبشستگی - مدل آزمایشگاهی - مدل عددی - دراپ قائم بلند - Flowمطالب دیگر:
📜پاورپوینت سنجش دانش سازمان ها📜پاورپوینت سنجش هوش در کودکان با نقاشی📜پاورپوینت سنسورهای اندازه گیری فشار📜پاورپوینت سهام بازار بورس📜پاورپوینت سیاست و انتخابات 📜پاورپوینت سیاست های پولی و مالی📜پاورپوینت سیر تحول اندیشه های مدیریت📜پاورپوینت خانه اپرای سیدنی📜پاورپوینت بررسی روند ساخت مسجد در ایران📜پاورپوینت برنامه ریزی توسعه راهبردی CDS شهر رودهن📜طرح لایه باز اعلامیه چهلم پدر psd📜پاورپوینت آشنایی با انواع نمای ساختمانی 📜پاورپوینت آشنایی با حکمت هنر اسلامی📜پاورپوینت دبیرستان فوسیل ریج آمریکا📜پاورپوینت نقد مجتمع زیتون اصفهان📜پاورپوینت موزه فرش ايران📜پاورپوینت نقطه📜پاورپوینت مرمت بقعه رودبند دزفول📜پاورپوینت نما سازی ساختمان📜پاورپوینت نماهای مدرن📜پاورپوینت نمای داخلی ساختمان📜پاورپوینت نماهای آلومینیوم و کامپوزیت📜پاورپوینت نمونه شهرک در اهواز📜پاورپوینت نگاهی به چند مجتمع مسکونی📜پاورپوینت نمونه موردی هتل های ایرانی