پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نارضایتی بدنی

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نارضایتی بدنی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه نارضایتی بدنی|42083926|iq

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق نارضایتی بدنی که در آن به بررسی (چارچوب) ادبیات نظری و پیشینه نظری پژوهش در تحقیقات داخلی و خارجی می پردازیم.


مشخصات فایل
تعداد صفحات74حجم852/888 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری نارضایتی بدنی عنوان این پژوهش می باشد که در ان به مبانی نظری و پیشینه تحقیق می پردازیم.

نارضایتی بدنی تصور بدنی منفی، نگرانی درباره اندازه و شکل بدن و بازخوردهای مربوط به تصویر بدنی را منعکس می کند. برای تصویر بدنی تعریف مشخصی وجود ندارد اما به عنوان حس ذهنی و شخصی از رضایت با نارضایتی از بدن یا ظاهر فیزیکی فرد تعریف می شود. ناهماهنگی افراطی بین بدن واقعی و آرمانی به حالتهای هیجانی منفی منتهی می شود و درماندگی هیجانی را افزایش می دهد. یافته های پژوهشی قویا به نارضایتی از بدن به عنوان عامل خطر مهم برای خوردن بیمارگونه اشاره دارند. نارضایتی از بدن با رژیم گرفتن و عاطفه منفی نیز ارتباط دارد. به زبان ساده، اگر نحوه ای که به نظر می رسیم را دوست نداشته باشیم در این صورت احساس بدی در مورد خودمان خواهیم داشت، در ضمن سعی می کنیم وزن خود را پایین بیاوریم تا بهتر به نظر برسیم (باچر و همکاران، 2007).


بعضی از مطالعات نشان داده اند که زنان بیشتر از مردان از تصویر بدنی منفی رنج می بردند و بیشتر دچار بی اشتهایی روانی و اختلال های خوردن می شوند. مطالعات قبلی نشان داده اند که زنان نسبت به مردان نارضایتی بیشتری از شکل بدن تجربه می کنند، این تفاوت ها ممکن است ناشی از تفاوت های جنسیتی در هنجارهای فرهنگی مربوط به بدن باشد برای نمونه زنان نارضایتی بیشتری درباره وزن بدن دارند و می کوشند لاغرتر شوند و بلندتر به نظر رسند (میلر و کافمن و لینک ،1980؛ به نقل از نیوبرز و سوبال، 2007)، مردان می کوشند ماهیچه ای به نظر برسند به همین دلیل سعی در افزایش وزن دارند.


فهرست مطالب

تعریف نظری نارضایتی بدنیتعریف عملیاتی نارضایتی بدنیفصل دوم مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره نارضایتی بدنی

- نارضایتی بدنی 23
2-2-2-1-جنسیت و نارضایتی بدن 25
2-2-2-2-علت های نارضایتی بدنی 26
2-2-2-2-1-علت های اجتماعی- فرهنگی 29
2-2-2-2-2-علت های زیستی 30
2-2-2-2-3- علت های درون شخصی 31
2-2-2-2-3-1-کمال گرایی و نارضایتی بدنی 33
2-2-2-2-3-2-درونی سازی لاغری 34
2-2-2-2-3-3- خودشی انگاری 36
2-2-2-2-4- علت های بین شخصی 37
2-2-2-2-4- 1-روابط با همسالان و نارضایتی بدنی 37
2-2-2-2-4- 2-روابط صمیمی و نارضایتی بدنی 37
2-2-2-3- نارضایتی بدنی و اختلالات روانی 39
2-2-2-3-1- نارضایتی بدنی و درماندگی / بهزیستی روانی 39
2-2-2-3-2- نارضایتی بدنی و افسردگی 40
2-2-2-3-3- نارضایتی بدنی و اختلال های خوردن 41
2-2-2-4- جایگاه نارضایتی بدنی در DSM-IV-TR 43


يشينه تحقيقاتي
پيشينه داخلی
پيشينه خارجی

منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی


"

مطالب دیگر:
📝مبانی نظری بررسی تاثیر پولشویی بر مصرف در اقتصاد ایران📝پروپوزال بررسی تاثیر پولشویی بر مصرف در اقتصاد ایران📝پایان نامه مبارزه با پولشویی در قوانین ایران و اسناد بین المللی📝مبانی نظری مبارزه با پولشویی در قوانین ایران و اسناد بین المللی📝پروپوزال مبارزه با پولشویی در قوانین ایران و اسناد بین المللی📝مقاله مبارزه با پولشویی در قوانین ایران و اسناد بین المللی📝پایان نامه مبارزه با پولشویی در حقوق ایران و حقوق بین الملل📝مبانی نظری مبارزه با پولشویی در حقوق ایران و حقوق بین الملل📝پروپوزال مبارزه با پولشویی در حقوق ایران و حقوق بین الملل📝پیشینه تحقیق و مبانی نظری توسعه منابع انسانی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق چابکی 55 صفحه📝اصول و ابزارهای لازم جهت تحقق و بهبود چابکی در سطح سازمان📝سطوح و مدل های توسعه منابع انسانی با رویکرد باز و بسته به آن📝فایل اکسل نرم افزار های کارگاههای عمرانی📝پرسشنامه استاندارد چابکی سازمانی شریفی و ژانگ📝پرسشنامه استاندارد توسعه منابع انسانی تونکه نژاد و داوری 1388📝مدل های زنجیره تامین چابک و بررسی شاخص ها و عناصر آن📝حجم پولشویی در اقتصاد ایران📝مبانی نظری حجم پولشویی در اقتصاد ایران📝پروپوزال حجم پولشویی در اقتصاد ایران📝ارائه مدلی جهت تقلب مالی در صنعت بانکی📝مبانی نظری ارائه مدلی جهت تقلب مالی در صنعت بانکداری📝پروپوزال ارائه مدلی جهت تقلب مالی در صنعت بانکی📝پاورپوینت بازاريابي تك به تك📝پاورپوینت تحلیل استراتژی های شرکت تولیدی تلاونگ