گزارش کارآموزی آشنایی با شركت بهره برداری از شبكه های آبیاری و زهكشی مغان

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان گزارش کارآموزی آشنایی با شركت بهره برداری از شبكه های آبیاری و زهكشی مغان وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
گزارش کارآموزی آشنایی با شركت بهره برداری از شبكه های آبیاری و زهكشی مغان|41004418|iq

فصل اول : مقدمه

مقدمه 3

فصل دوم : آشنایی

تاریخچه ی شرکت 4

منابع انرژی برق مصرفی 5

هدف از تاسیس شرکت 5

فصل سوم : تشریح روند کار

چگونگی ارایه خدمات 6

فصل چهارم : تجهیزات

فهرست تجهیزات 9

تشریح کار تجهیزات 10

ضمیمه

شرکت بهره برداری به روایت تصویر 19

منابع 24

مقدمه :

شركت بهره برداری مغان فعالیت عملی خود مبنی بر بهره برداری از سد میل و مغان و شبكه های آبیاری و زهكشی را از نیمه دوم سال 72 و در چارچوب قراردادهای منعقده با سازمان آب منطقه ای آذربایجان شرقی و اردبیل شروع نموده و عهده دار وظایف و امور محوله بر عهده سازمان در محدوده شبكه آبیاری مغان گردیده ، با این تفاوت كه مدیریت شبكه مغان كه سیستمی دولتی بود در حدود 479 نفر پرسنل مشغول بكار بودند كه شركت توانست در نیمه دوم سال 72 با تعداد 304 نفر از نیروی انسانی منتقل شده از امور آب مغان و عده قلیلی نیروی انسانی جوان كه تازه استخدام شده بودند فعالیت خود را آغاز كند كه در راستای سیاستهای استفاده بهینه از امكانات و منابع انسانی در پایان سال 1384 نیروی انسانی شركت 236 نفر رسیده كه در مقایسه با سیستم قبلی در حدود 243 نفر ( 37/22 ) كاهش یافته است .

بنده جهت گذراندن درس 2 واحدی کارآموزی به شرکت فوق مراجعه کردم و توانستم رضایت آنها را جلب کنم و به عنوان کارآموز در آنجا مشغول به کار شوم.

در پایان از خانواده ی خود که با از خود گذشتگی و ایجاد محیطی بسیار مطلوب و آرام به بنده این امکان را فراهم ساختند که این گزارش کار را آماده کنم و از همه اساتید محترم از جمله آقای مهندس صداقت و مهندسین شرکت بهره برداری از شبکه آبیاری و زهکشی مغان بخصوص آقای مهندس رنجبر صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می نمایم.

ـــ تاریخچه ی شرکت :

توسعه كشاورزی در دشت مغان به صورت دیم كاری از سال 1328 توسط سازمان برنامه و بودجه وقت و با تاسیس و راه اندازی شركت شیار آذربایجان آغاز گردید . طرح توسعه كشاورزی فاریاب به صورت نمونه در سطح 4030 هكتار در سال 1330 با شروع ساختمان شبكه آبیاری T مورد توجه قرار گرفت كه بهره برداری از آن در سال 1332 آغاز گردید . جهت گسترش عمران دشت و توسعه منابع آب و خاك منطقه ، مطالعات شبكه آبیاری A طی سالهای 8 - 1337 با ظرفیت 17 مترمكعب درثانیه و با سطح زیركشت 18 هزار هكتار شروع شد كه در فاز اول ، بهره برداری از 12 هزار هكتار آن مورد توجه بود كه اراضی تحت پوشش شبكه T را نیز در برگرفت .

مطالعات شبكه آبیاری و زهكشی مغان در سطح 90 هزار هكتار از سال 1345 شروع و قسمتی از آن كه اراضی شبكه های A . A T برگشتی و اراضی تراس بالاتر را شامل می شد از سال 1353 به بهره برداری رسید .

در طرح اولیه توسعه شبكه آبیاری و زهكشی مغان مقرر بوده از 90 هزار هكتار اراضی ناخالص تحت پوشش شبكه ، 48 هزار هكتار توسط شركت كشت و صنعت و دامپروری بزرگ دولتی موسوم به كشت و صنعت و دامپروری مغان و 32 هزار هكتار بقیه توسط 9 شركت سهامی زراعی مورد بهره برداری قرار گیرد .

در سال 59ـ1358 شركتهای سهامی زراعی متشكله به لحاظ عدم موفقیت در جلب اعتماد و علاقه زارعین منحل شد و اراضی زراعی تحت كنترل آنها و 6 هزار هكتار از اراضی كشت و صنعت مغان به صورت قطعات 3 ، 6 و12 هكتاری به زارعین صاحب نسق عضو آن شركتها و یا زارعین بی زمین یا كم زمین واگذار گردید .


مطالب دیگر:
📒دانلود تحقیق درباره گیاه پزشکی - ژن 📒دانلود تحقیق درباره گياهان دارويي📒دانلود تحقیق درباره گياهان مورد استفاده در باغ 📒دانلود پاورپوینت کاربرد کامپیوتر در حسابداری📒دانلود تحقیق درباره گندم📒دانلود تحقیق درباره لقاح مصنوعی📒دانلود تحقیق درباره گفتگو با دراگان كويادينوويچ وزير فرهنگ و رسانه‌هاي صربستان 📒دانلود تحقیق درباره گیاه Caraway📒دانلود تحقیق درباره لونگان Longan 📒دانلود تحقیق درباره ماشينهاي برداشت ذرت 📒دانلود تحقیق درباره تحولات جديد در كيفيت ايمني قدرت و استانداردهاي کمبود ولتاژ📒دانلود تحقیق درباره لزوم اهميت، حفظ و احياي جنگل‌ها و منابع طبيعي 📒دانلود تحقیق درباره مبارزه با شوری در زمینهای خشک و دیمی 📒دانلود تحقیق درباره ماهواره و فرکانسهای مخابراتی 📒دانلود تحقیق درباره مالچ چيست📒دانلود تحقیق درباره مبدا و خطر دروندادها برای حفظ محصولات در سیستمهای کشاورزی طبیعی📒دانلود تحقیق درباره مالچ ها 📒دانلود تحقیق درباره محصولات غله اي از نظر تئوري و عملي 📒دانلود تحقیق درباره مباني طراحي سيستم‌ها📒21 روش عالی شکست‌ناپذیر پول📒دانلود تحقیق درباره مسجد جامع نظنز و مقبره شيخ عدالصمد 📒دانلود تحقیق درباره مسجد کبود تبریز،فیروزه اسلام 📒دانلود تحقیق درباره مروري بر كنترل برداري و كنترل مستقيم گشتاور📒دانلود تحقیق درباره مديريت کودي در گلزا 📒دانلود تحقیق درباره مسجد جامع تاريخی اصفهان و يزد