دانلود طبقه بندی و محدودیت سیستم های ساختمان های بلند 13 ص

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان دانلود طبقه بندی و محدودیت سیستم های ساختمان های بلند 13 ص وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
دانلود طبقه بندی و محدودیت سیستم های ساختمان های بلند 13 ص|40108186|iq

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 13 صفحه

طبقه بندی و محدودیت سیستم های ساختمان های بلند : یكی از الزامات مهم در طراحی و اجرای ساختمان ها، تامین ایمنی در برابر آتش سوزی است.
برای این منظور لازم است تا ساختمان به نحوی طراحی و اجرا گردد كه در صورت وقوع حریق، ایمنی جانی و مالی شهروندان به نحو منطقی و متناسب با كاربری ساختمان تامین شده باشد.
به این منظور به طور خلاصه باید موارد زیر رعایت گردد: الف – افراد داخل ساختمان در اولین لحظات وقوع حریق از آن مطلق شوند تا بتوانند واكنش مناسبی را به موقع از خود نشان دهند.
این هدف به وسیله سیستم های كشف و اعلام حریق قابل تامین است.
ب – راه های خروج ایمن برای تمام افراد داخل ساختمان وجود داشته باشد .
برای این منظور باید به كاربری ساختمان و توانایی های متصرفان ساختمان توجه كامل نمود، از جمله برای افرادی كه دارای محدودیت حركتی باشند، باید تمهیدات مناسبی پیش بینی گردد.
ج – مصالح ، مبلمان و تزئینات ساختمان ها به نحوی انتخاب شوند كه از گسترش آسان و سریع حریق جلوگیری شود.
محدودیت های مربوط به این قسمت نیز به نوع تصرف ساختمان بستگی دارد.
در خصوص مبلمان و تزئینات داخلی، اگرچه در ساختمان های مسكونی شخصی نمی توان محدودیت زیادی ایجاد یا كنترل نمود، اما كنترل این موضوع در ساختمان های عمومی و خصوصا تجمعی ضرورت دارد.
د – اجزای ساختمان باید به طور متناسب با تصرف و ابعاد ساختمان، از مقاومت كافی در برابر آتش برخوردار باشند تا از ریزش ساختمان بر اثر حریق و یا گسترش ساده حریق به واحدها و ساختمان های مجاور جلوگیری شود.
هـ - تجهیز ساختمان به لوازم و امكانات اطفای حریق متناسب با بار حریق، ابعاد وتعداد متصرفان، پیش بینی شود.
وجود شبكه اسپرینكلر در ساختمان های بلند یا با خطر زیاد، ضرورت دارد.
و- امكان دسترسی مناسب نیروهای آتش نشانی در اطراف و داخل ساختمان پیش بینی شود.
در این مقاله به روش های آزمایشی و طبقه بندی مصالح و اجزای ساختمانی از نظر خطر حریق پرداخته می شود.
با استفاده از این روش میتوان مصالح مناسب برای استفاده در ساختمان كه موضوع بندها ی(ج) و (د) در فوق میباشد را تعیین نمود.
سقف های اجرا شده با تیرچه وبلوک ، دارای محدودیت های اجرائی به شرح زیر هستند: 1) فاصله محور تا محور تیرچه ها نباید از 70 سانتیمتر بیشتر باشد .
2) بتن پوششی قسمت بالائی تیر ( بتن روی بلوک ) نباید از 5 سانتیمتر ، یا 12/1 فاصله محور به محور تیرچه ها کمتر باشد .
3) عرض تیرچه ها نباید از 10 سانتیمتر کوچکتر باشد و همچنین نباید از 3.
5/1 برابر ضخامت کل سقف کمتر باشد .
4) حداقل فاصله دو بلوک دو طرف یک تیرچه ، پس از نصب نباید کمتر از 6.
5 سانتیمتر باشد.
5) ضخامت سقف برای تیرهای با تکیه گاه ساده نباید از 20/1 دهانه کمتر باشد .
در مورد تیرهای یکسره ( تکیه گاه های گیردار ) نسبت ضخامت به دهانه ، به 26/1 کاهش می یابد .
در سقف هایی که مسئله خیز مطرح نباشد ، این مقدار تا 35/1 دهانه نیز کاهش می یابد .
6) حداکثر دهانه مورد پوشش سقف ( در جهت طول تیرچه پیش ساخته خرپایی ) یا تیرچه های منفرد ، نباید از 8 متر بیشتر شود برای اطمینان بیشتر ، دهانه مورد پوشش ، بیشتر از


مطالب دیگر:
📜پاورپوینت مباني فن آوري اطلاعات، مولف: محمد فتحيان ، حاتم مهدوي نور📜پاورپوینت دولت الکترونیکی Egovernment: راه کارهای پیاده سازی دولت الکترونیک📜تحقیق سه طلاق در يك جلسه طبق كدام آيه قرآن است؟📜تحقیق شرايط برقراری حقوق بازنشستگی📜تحقیق شناخت روابط انسان ها📜تحقیق شیوع افسردگی در بین 13 تا 19 ساله ها📜تحقیق عمليات رواني📜تحقیق كودكياري ( نگهداري كودك )📜تحقیق علل عدم یادگیری📜تحقیق گروه اجتماعی📜گزارش تحقيق در روان شناسي تجربي📜تحقیق راه هاي جلوگيري از اقدام به خودكشي📜تحقیق بررسی افت تحصیلی در مدارس راهنمایی تحصیلی📜تحقیق زهكشي بهترين منابع انساني📜تحقیق محبت📜تحقیق مد چیست؟📜تحقیق هماهنگي دو دست📜تحقیق حمل و نقل📜تحقیق بررسي آموزش مهارت هاي مديريت بر استرس و نحوه مقابله با استرس در دانش آموزان نوجوان📜تحقیق بررسی کانون خانواده📜تحقیق كودكان و دانش آموزان ناشنوا📜تحقیق مضمون قانوني مراقبت پرستاري روان پزشكي📜تحقیق آثار مهر و محبت به ديگران (از نگاه احاديث و روايات)📜تحقیق زمينه هاي رواني اعتياد، پيشگيري و درمان📜تحقیق تعيين ميزان اثربخشي يك دوره فعاليت بدني منتخب بر توانایي هاي ادراكي حركتي دانش آموزان پسر پايه