تحقیق در مورد سازه های متداول برای ساختمانهای بلند

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق در مورد سازه های متداول برای ساختمانهای بلند وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
تحقیق در مورد سازه های متداول برای ساختمانهای بلند |1723537|iq

ینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 20 صفحه

قسمتی از متن .doc :

سیستم های لوله ای در سازه برج

در طرح سازه های بلند اخیرا ایده جدیدی ارائه شده است که موسوم به سیستم لوله ای می باشد. در حال حاضر در چهار مورد از پنج ساختمانی که بلندترین ساختمان های دنیا می باشند از این روش استفاده شده است. این ساختمان ها عبارتند از، ساختمان هنکاک برج سیرز و ساختمان استاندارد اویل در شیکاگو و ساختمان مرکز تجارت دنیا در نیویورک . بازده سازه ای سیستم های لوله ای به قدری زیاد می باشدکه در اکثر موارد مقدار مصالح سازه ای مصرف شده برای هر فوت مربع کف (یا سقف) قابل مقایسه با مقدار مصالح مصرف شده در ساختمان های قابی متداول به ارتفاع نصف می باشد.

در طرح لوله ای فرض می شود که عناصر سازه ای پیرامونی ساختمان در مقابل بارهای جانبی همچون یک تیر با مقطع صندوقی (جعبه ای) تو خالی که از زمین طره شده است عمل کند. چون دیوارهای خارجی تمام یا بیشتر بار جانبی را تحمل می کنند، مهار بندی های قطری یا دیوارهای برشی داخلی پر هزینه حذف می گردند.

دیوارهای لوله از ستون هایی تشکیل می شوند که به فواصل کم در مجاورت یکدیگر در اطراف محیط ساختمان قرار می گیرند و به یکدیگر با تیرهای با عمق زیاد که در بالا و پایین آنها سوراخ های پنجره قرار دارند متصل می شوند. این سازه نمایی همچون دیواری با سوراخ های متعدد به نظر می رسد.مطالب دیگر:
📌بررسي اثرات درماني هوميوپاتي برخود پندارة افراد افسردة اهل استان قم📌بررسی عملکرد و نقش چشمه اتصال در ساختمان های دارای ستونهاي مختلط فولادي پرشده با بتن (CFT📌بررسی نقش و تاثیر آموزش از راه دور بر توسعه اقتصادی کشور📌بررسی و تشریح مدار قفل رمزی دیجیتال📌بررسی سيستم های تحريك كننده نيروگاهها و پارامترهای موثر در آن📌بررسی ساختار و عوامل موثر در سدهای بتن غلتكی RCC📌بررسی بارگذاري بهينه و بهره‌ برداري ترانسفورماتورهاي قدرت براي بحداقل رساندن تلفات📌بررسي و مقايسه نرم افزارهاي طراحي سدهاي انحرافي و ارائه يک نرم افزار پيشنهادي به منظور طر📌بررسی تاثير جريان عبوري از هاديها بر مقدار مقاومت و تلفات قدرت در خطوط انتقال نيرو📌بررسی سیمولینک و مدل سازی و شبیه سازی ماشین های القایی سه فاز و بهینه سازی پاسخ درسیمولینک📌بررسی و تعیین عوامل مؤثر بر افزایش میزان شوری در دشت ها (مطالعه موردی دشت گرمسار)📌بررسی سيستم وصل مجدد در شبكه 400 كيلوولت ايران و راهکارهای رفع مشکلات آنها📌بررسي روشهاي مختلف (ساده و مرکب) تثبيت بستر سازه با ترکیب آهک و سیمان همراه با نمونه موردی📌كاربرد برنامه‌ريزي خطي در تصحيح ميزان توليد نيروگاهها جهت محدود نمودن قدرت در خطوط شبكه📌بررسی انواع آجر و تاریخچه و فرآیند تولید آجر📌بررسی دلايل لزوم نبوت📌پاورپوینت آماده درس تاریخ اسلام ،حجة الاسلام دکتر علی اکبر حسنی📌پاورپوینت آماده: زیبایی و ظاهر خوب از دیدگاه اسلام – ظاهر اسلامی📌بررسی كاربرد سيستم عامل ها در كامپيوتر و نصب نرم افزار درLinux📌تحقیق جامع پیرامون آلودگي هوا📌بررسی انواع صافي كف پا و علائم و عوارض آنها📌شبكه هاي نظير به نظير📌بررسی پرتال ها (Portal) و اهمیت و دسته بندي انواع Portal📌آشنايي با Access و ساخت پایگاه داده📌آشنایی با نرم افزارهاي برنامه نويسي در موبايل