سبك‌سازي در سیستم‌های نوین ساختمان‌سازی

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان سبك‌سازي در سیستم‌های نوین ساختمان‌سازی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
سبك‌سازي در سیستم‌های نوین ساختمان‌سازی|928949|iq

تحقیق سبك‌سازي در سیستم‌های نوین ساختمان‌سازی

این پروژه توسط گروه معماری تلار تهیه شده است. از این بابت مشابه آن در وب وجود ندارد. تحقیق در 31 صفحه تنظمیم شده است. متن مطابق استانداردهای نگارش متون علمی تنظیم شده و برای ارائه پروژه کارشناسی و کارشناسی ارشد معماری مناسب می‌باشد.

با توجه به اینکه این گزارش تحقیقاتی در «کنگره ساخت بیمارستان و مدیریت منابع و تجهیزات» در سال 1393 منتشر شده است، دارای کیفیت محتوی بالایی است.

فایل تحقیق قابل ویرایش به صورت word ارائه شده است.

معرفی تحقیق

ساختمان‌های عمومی کشور دارای کاربری‌های متنوعی مانند اداری ، درمانی و فرهنگی هستند. در این پروژه با توجه به نقش مهم ساختمان‌های دولتی در مجموعة فعالیت‌های روزمرة جامعه و کاربرد آن‌ها در مواقع اضطراری مانند بلایای طبیعی، مطالعات بر سبک‌سازی ساختمان‌‌های دولتی‌ به منظور کاهش هزینه‌های احداث و افزایش ایمنی آن‌ها متمرکز می‌گردد. بطور کلی هر ساختمان‌ عمومی مجموعه‌ای از واحدهای عملیاتی و خدماتی است که با دارا بودن طیف گسترده‌ای از سیستم‌های برقی و مکانیکی تعبیه شده در فضاهای متعدد ، در زمرة گونه‌های ساختمانی پیچیده قرار می‌گیرد. ارتباطات متنوع میان بخش‌های مختلف ساختمان و لزوم جابجائی افراد و لوازم کار مابین این بخش‌ها ، شکل‌دهندة فرم و فیزیک ساختمان است.

با پیش‌بینی احداث تعداد قابل توجهی ساختمان با عملکرد مشابه ، بهترین نتایج فنی و اقتصادی هنگامی به دست می‌آید که تا حد امکان از ابعاد مدولار و فضاهای تیپ‌بندی شده در طراحی ساختمان استفاده شود. به این ترتیب با منظم شدن و طبقه‌بندی اجزاء ساختمان ، امکان انتخاب مناسب‌ترین مصالح ، اجزا و سیستم‌های ساختمانی از نظر فنی و اجرائی پدید می‌آید.

بنابراین ، برای طراحی ساختمان می‌توان از طرح‌های معماری و سازه هماهنگ و کارآمد توام با نوآوری بهره گرفت و در انتخاب مصالح ساختمانی نیز از مصالح سبک وکارآمد استفاده نمود تا مجموعه‌ ساختمان‌هائی با‌ طراحی زیبا و ایمن و اقتصادی حاصل شود. می توان ترکیب‌های مختلفی از سیستم باربر‌سازه‌ای ، سیستم باربرکف و تیغه‌های ساختمانی را برای این منظور مورد استفاده قرار داد. هریک از ترکیبات دارای مزایا و معایبی است که در شرایط مشخص هر پروژه می‌تواند منجر به پذیرش یا مردود شدن تعدادی از ترکیبات گردد. یکی‌از پارامترهای عمومی قابل توجه در تمامی طرح های ساختمانی ، میزان مصرف فولاد به عنوان گران‌ترین مصالح سازه‌ای است.

در این راستا، کاهش بار مردة ساختمان در کاهش نیروهای ثقلی وارد بر سازه موثر است و می‌تواند موجب کاهش ابعاد مقاطع سازه‌ای گردد. کاهش وزن قطعات ساختمانی همچنین می‌‌تواند در سهولت و سرعت اجرای ساختمان موثر باشد. کاهش جرم ساختمان می‌تواند موجب کاهش نیروی وارده بر سازه در هنگام زلزله باشد. از طرف دیگر ، برخی مصالح سبک‌وزن به علت هزینة زیاد و عدم پاسخگوئی به نیازهای فیزیک ساختمان شامل صرفه‌جوئی انرژی ، آسایش صوتی و حرارتی و رفتار خطرناک در برابر حریق می‌توانند نامناسب باشند. همچنین، توانائی مصالح سبک ‌وزن در ایجاد امنیت برای ساکنان ساختمان در برابر خطرات مختلف مانند ورود ناخواستة افراد و اجسام به داخل ساختمان، مورد سئوال است. بنابراین برای دستیابی به نتایج کاربردی در طراحی ساختمان با استفاده از فناوری‌های جدید ، لازم است که نقاط قوت و ضعف کاربرد مصالح سبک ‌وزن بررسی شود.

در این تحقیق، ترکیبات مختلف سیستم باربر سازه‌ای، سیستم باربر سقف و انواع دیوارهای داخلی و پیرامونی مورد بررسی قرار می‌گیرند. مقایسه میان این ترکیبات بر اساس وزن کلی ساختمان، وزن سازه، هزینة ساخت و پارامترهای موثر دیگر صورت می‌گیرد.



مطالب دیگر:
📂تحقيق بررسي علل پيشرفت و تعالي فرهنگی ایران و موانع موجود در اين زمينه📂تحقيق بررسي عوامل مؤثر بر گرايش زوجين به طلاق با نگاهي به آمارها طلاق در ايران📂تحقيق بررسي مفهوم «رهبري در جامعه» در آثار رومي با تاكيد بر مثنوي معنوي📂تحقيق بررسي مقايسه اي هوش هيجان كودكان عادي و كودكان كار و خيابان📂تحقيق بررسي مقايسه اي خصيصه سلطه گري و سلطه پذيري در زنان شاغل و غير شاغل📂تحقيق بررسي ميزان اضطراب در تيپهاي شخصيتي ‎A و ‎B📂تحقيق بررسي رضايت مندي زناشويي زنان شاغل ديپلم و غير شاغل ديپلم📂تحقيق بررسي هوش هيجاني در رابطه با سلامت رواني بهمراه پرسشنامه📂تحقيق بررسي و تعيين شاخصهاي مناسب به منظور رتبه بندي استانها از نظر فعاليتهاي آموزشي-ترويجي📂تحقيق بررسي و مقايسه سطح نيازهاي اساسي مازلو بين دانشجويان📂تحقيق بررسي و مقايسه ميزان افسردگي در بين دانش‎آموزان دختر و پسر مقطع متوسطه بهمراه پرسشنامه📂تحقيق بررسي نقش والدين ومسئولين مدارس در جهت كاهش مشكلات تربيتي واخلاقي دانش آموزان مدارس ابتدائي📂تحقيق بررسي ويژگي هاي شخصيتي زنان سرد مزاج و عادي با آزمون MMPI📂تحقيق بررسي تفاوتهاي نسل جديد و قديم📂تحقيق بلوغ و بحران بيولوژيكي عاطفي📂تحقيق بررسی روابط بین دختر و پسر📂تحقيق بهداشت، ايمني و خدمت رفاهي📂تحقيق آيا بين مردان بازنشسته و شاغل تفاوتي در ميزان افسردگي ديده مي شود يا خير📂تحقيق بیکاری ، کار ، تحصیل📂تحقيق تاریخچه علم روان شناسي📂تحقيق تبيين و بررسي اهداف توسعه هزاره سوم📂تحقيق تحصیلات دختران سندی ماندگار و مایه افتخار📂تحقيق تحلیلی پیرامون پدیده اعتیاد📂نقشه ی بخش های شهرستان بانه📂تحقيق تحولات بورژوایی، مدرنیته و زنان در خانواده