فصل یازده کتاب تئوری حسابداری مالی 2

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان فصل یازده کتاب تئوری حسابداری مالی 2 وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
فصل یازده کتاب تئوری حسابداری مالی 2|50677691|iq

حجم فایل : 230.0 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 48
موضوع: فصل یازده کتاب تئوری حسابداری مالی (2)


بدهی های بلندمدت بدهی های بلندمدت * در این فصل، ماهیت بدهی های بلندمدت را مورد بررسی قرار می دهیم. شیوه شناسیایی (ثبت) و گزارش کردن و تعیین ارزش رویدادهای مالی و غیر مالی، به عنوان بدهی مورد تاکید قرار می گیرد.
تعریف دارایی ها دارایی ها دارای منافع اقتصادی آینده هستند. بدهی ها و حقوق صاحبان سهام برای خرید دارایی ها منابه (سرمایه) ایجاد می نمایند. در یک شرکت مبلغ بدهی ها نسبت به حقوق صاحبان سهام را «ساختار سرمایه شرکت» می نامند
حقوق صاجبان سهام+بدهی ها=دارایی ها
از همین دیدگاه بدهی ها و حقوق صاحبان سهام، هر دو، نسبت به دارایی های شرکت ادعا دارند، ولی حقوق صاحبان سهام نشان دهنده حق مالکیت است، در حالی که بدهی ها به صورت ادعای بدهکاران می باشند. تعریف بدهی ها و حقوق صاحبان سهام سند مفاهیم حسابداری مالی شماره 6، بدهی ها و حقوق صاحبان سهام را به گونه ای تعریف کرده است که با تعریف ارائه شده در تئوری مالیت سازگار است، تعریف ها از این قرارند:
بدهی ها _ گذشت محتمل آینده از منافع اقتصادی ناشی از تعهدات کنونی یک واحد تجاری خاص در انتقال دارایی ها یا ارائه خدمات به واحدهای تجاری دیگر در آینده به سبب رویداد های مالی یا سایر رویداد های گذشته.
حقوق صاحبان سهام _ حقوق باقی مانده در دارایی های یک واحد تجاری که پس از کم کردن بدهی ها باقی می ماند. در یک واحد تجاری این حقوق برابر است با میزان مالکیت. تعیین مبلغ و شناسایی (ثبت) و گزارش کردن بدهی ها حسابداران هنگام تعیین مبلغ بدهی ها از روش مبتنی بر معامله استفاده می کنند. مبلغ بدهی ها را بر مبنای عددی منظور می کنند که در معامله تعیین می شود (و این همان ارزش بازار اولیه است). ولی، در اجرای الگوی سنتی مبتنی بر بهای تمام شده تاریخی، در پایان هر دوره حسابداری، بدهی ها را بر مبنای ارزش بازار گزارش می نمایند. بلکه، در اجرای استاندارد شماره 159 (SFAS No.159)، شرکت ها این حق یا اختیار را دارند که برخی از اقلام بدهی و دارایی مالی را بر مبنای ارزش بازار گزارش کنند. مقایسه اوراق قرضه با سهام تعریف های ارائه شده در بالا مقرر می کنند که همه اقلام طرف چپ ترازنامه در دو گروه بدهی یا حقوق صاحبان سهام قرار گیرند.
در این دیدگاه ها یا بیان چنین فرضیه هایی، دست کم دو سفسطه وجود دارد:
گونه های متعدد اوراق بهاداری که شرکت های بزرگ، نوین وپیشرفته کنونی منتشر می کنند، به گونه ای نیستند که بتوان به راحتی بدین گونه طبقه بندی کرد.
تا امروز هیچ رهنمود رسمی (دستورالعمل با ضمانت اجرایی) وجود ندارد که بر آن اساس یک چنین طبقه بندی انجام شود.
نمونه ای از ارائه اوراق بهادار با این ویژگی سهام ممتاز قابل بازخرید است. تا پیش از انتشار استاندارد شماره 150 (SFAC No.150). از دیدگاه اصول پذیرفته شده حسابداری سهام ممتاز قابل بازخرید در گروه «سهام» قرار می ...مطالب دیگر:
اگزوز و صدا خفه کندستگاه آنالایزر (VCA005)طراحی وب سایت دانلود کتابمركز دادهویندور 2003 سروربررسی آیات وارده در شأن حضرت امیر( ع) از دیدگاه مفسران شیعه وسنت (بررسی موردی سوره های مطول)شبکه های عصبیدستیابی به كیفیت سرویس در شبكه های حسگر بیسیم با استفاده از آتوماتاهای یادگیر سلولیطراحی و پیاده سازی یک سایت اینترنتی دینامیکطراحی و پیاده سازی یک مدرسه مجازیفیبرنوریشناخت شبكه های بی سیم و مبانی آنتنسمینار سیستم های لرزه بر فولادی و بررسی رفتار انواع بادبندها در زلزلهفناوری نانو در لاستیککاربراتور ماشینتحقیق کوپلینگ ها و کلاچ هامبدل کاتالیکیمدلسازی و شبیه سازی سوئیچ MPLSو بررسی مقایسه ای نرم افزارهای موجودمدیریت و محافظت از شبكه های كامپیوترطراحی سایت مرکز درمانیآموزش تصویری کاربردی Comic Lifeخواب و مرگ و مقایسه‌ی آن دوبررسی و مقایسه ضرب المثل های عربی، فارسی و انگلیسینگاهی به زندگی و آثار ناصیف یازجی و بررسی مقامات و دیوانعیب یابی خودرو پراید