سيستم شبكه در نظام خدمات بهداشتي ايران

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان سيستم شبكه در نظام خدمات بهداشتي ايران وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
سيستم شبكه در نظام خدمات بهداشتي ايران|50677337|iq

حجم فایل : 446.1 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 23
12 نظام بهداشتي و درماني کشور ايران نظام بهداشتي و درماني کشور ايران همانند بسياري از کشورهاي در حال توسعه از نوع تعاون همگاني مي باشد.
اين نظام در طي ساليان اخير تحولات بسياري را به خود ديده است، ولي همواره وسعت کشور، پراکندگي جمعيت و وجود شرايط اقليمي متفاوت، از عوامل مؤثر در نابرابري و دسترسي افراد مختلف به خدمات بهداشتي و درماني بوده است.
از همين رو ايجاد شبکه گسترده بهداشتي و درماني همواره به طور خاص مدنظر بوده است. 3 شبکه بهداشتي و درماني کشور ايران نظام بهداشتي و درماني، در قالب يک شبکه منسجم فعاليت مي کند که سه سطح به شرح زير، شبکه مذکور را تشکيل مي دهند :
سطح اول
سطح دوم
سطح سوم 4 سطح اول شامل واحدهايي است که اولين و وسيع ترين تماس جامعه با نظام ارائه خدمات بهداشتي در آن به وقوع مي پيوندد.
واحدهاي مورد نظر عبارتنداز : خانه هاي بهداشت و مراکز بهداشتي ودرماني روستايي و شهري.
افرادي که در خانه هاي بهداشت مشغول فعاليت هستند، عمدتاً شامل بهورز زن و مرد و در مراکز بهداشتي و درماني، پزشک عمومي، کاردان ها و تکنسين هاي بهداشتي مي باشند. 5 سطح دوم اين سطح شامل واحدهايي است که قادرند خدمات بهداشتي و درماني را در سطح تخصصي تري ارائه دهند که اين واحدها شامل مراکز بهداشت و بيمارستان شهرستان مي باشند.
در مراکز بهداشت پزشکان عمومي با آموزش و تجارب بهداشتي و با مجموعه اي از کارشناسان خدمات بهداشتي، امکانات تشخيصی مثل آزمايشگاه و راديولوژي، دندانپزشکي و مامايي خدمت مي کنند.
بيمارستان مرکز ارجاع بيماران، براي دريافت خدمات بستري و سرپايي تخصصي است.
در کشور ايران، مجموعه واحدهاي سطح اول و دوم را، در محدوده جغرافيايي شهرستان، شبکه بهداشتي و درماني آن استان مي نامند. 6 سطح سوم اين سطح خدمات تخصصي تر و فوق تخصصي آموزشي را در برمي گيرد و مکمل سطح دوم است.
بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي در مرکز بهداشت استان، در اين سطح قرار دارند.
در اين سطح غالباً خدمات آموزش پزشکي و پيراپزشکي نيز ارائه مي شود.
حرکت بيماران بين سطوح مذکور، در قالب سيستم ارجاع صورت مي‌گيرد 7 8 9 نماي سازماني و شرح مختصر واحدهاي عرضه خدمات بهداشتي در تهيه طرحهاي گسترش نظام بهداشتي درماني کشور، هر شهرستان به عنوان يک واحد جغرافيايي در نظر گرفته مي شود.
اصولاً در شبکه بهداشتي درماني هر شهرستان به طور عمده سه نوع واحد اصلي شامل خانه بهداشت و پايگاه بهداشتي در روستا و شهر، مراکز بهداشتي درماني شهري و روستايي و بيمارستان وجود دارد. 10 سطوح مختلف شبکه بهداشتی و درمانی کشور روستای قمر روستای قمر
روستای قمر
خانه بهداشت خانه بهداشت
خانه بهداشت
خانه بهداشت
خانه بهداشت
مرکز بهداشتی درمانی روستایی مرکز بهداشتی درمانی شهریمطالب دیگر:
📎دیسک کمر علت علائم و پیشگیری از آن📎ستون فقرات و بیماری های آن📎سیستم ایمنی بدن راههای تقویت و چگونگی تضعیف آن📎قهوه گانودرما با خواص و عوارض جانبی آن آشنا شوید📎هر آنچه درباره یوگا باید بدانیم📎پاورپوینت بخش اول کتاب درآمدی به اقتصاد شهری تالیف سعید عابدین درکوش با موضوع کلیات شهر📎پاورپوینت ساخت شهری📎پاورپوینت شهر و شهرنشینی📎پاورپوینت هنر و معماری در عصر حجر (سنگی)📎هر آنچه در مورد سکته قلبی باید بدانیم📎دانلود کارت ویزیت گالری قالی و قالیچه📎طرح توجیهی بسته بندی چای تی بگ📎طرح توجیهی تولید طناب نایلونی📎طرح توجیهی تولید چرم📎طرح توجیهی پرورش قارچ خوراکی با ظرفیت 100 تن در سال📎طرح توجیهی پرورش قارچ خوراکی با ظرفیت 50 تن در سال📎طرح توجیهی پرورش گاو شیری با ظرفیت 20 راس📎طرح توجیهی پودر سنگ و ریگ موزائیک📎پاورپوینت فصل اول الی چهارم کتاب برنامه ریزی کاربری اراضی شهری تالیف دکتر کرامت الله زیاری📎پاورپوینت آسیب های ورزشی📎تجارت الکترونیکی و تاثیر آن بر توسعه صادرات📎پاورپوینت استراتژی قیمت گذاری📎موانع توسعه صنعت گردشگری ایران📎دانلود پاورپوینت مهارت حل مساله و تصمیم گیری📎دانلود پاورپوینت اضطراب در کودکان