اصل-دستورات-و-مفاهیم-پیشرفته-فایل-سیستم

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان اصل-دستورات-و-مفاهیم-پیشرفته-فایل-سیستم وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
اصل-دستورات-و-مفاهیم-پیشرفته-فایل-سیستم|50480753|iq

فرمت فایل: ورد - Word


کتاب سبز - قابل ویرایش )تعداد صفحه : 13
مفهوم User/group در لینوکس User: نمایانگر هویت یک فرد در سیستم می باشد. هر User در لینوکس دارای یک شماره UID می باشد. کاربر اصلی سیستم (مدیر سیستم) دارای UID شماره صفر می باشد. Group: هر User در گروه خاصی قرار می گیرد که با GID شناخته می شود. هر کاربر می تواند متعلق به یک یا چند گروه باشد. بوسیله دستور id می توانید از مشخصات گروه خود مطلع شوید. بوسیله دستور newgrp می توانید گروه جاری خود را عوض کنید. البته تنها در صورتی که عضو گروه جدید باشید. توجه کنید که دو نفر نمی توانند دارای یک UID یکسان باشند اما می توانند در یک گروه قرار گیرند. یک User می تواند عضو گروه های متعددی باشد. دستور Groups به شمان نشان می دهد که یک کاربر در چه گروه هایی عضویت دارد. انواع فایل در لینوکس با اجرای دستور Is – I می توان فهمید که نوع فایل چیست؟ بسته به نوع فایل اولین حرف ستون اول یکی از علائم زیر است. - = regular file d = directory c = character special file (/de/v ttyp.) b = block special file (de/v fd.) l = symbolic link اولین حرف ستون اول خروجی دستور Is – I نوع فایل را مشخص می کند. فایل های ویژه در /dev فایل های ویژه، فایل هایی هستند که از طریق آن ها می توان با ابزارهای سیستم ارتباط برقرار کرد. فایل های ویژه به جای فیلد size دارای major, minor هستند. کرنل در لیستی تناسب بین major, minor های مختلف و device های سخت افزاری متناسب با آن ها را نگهداری می کند. برای ساختن یک فایل ویژه دستور mknod را می توان استفاده کرد. Mknod newdev b 76 8 نکته مهم شماره های major, minor برای device های مختلف مشخصقسمتی از محتوی متن پروژه میباشد که به صورت نمونه ، بعد از پرداخت آنلاین در جزوه باز آنی فایل را دانلود نمایید .
« پرداخت آنلاین و دانلود در قسمت پایین »


مطالب دیگر:
📖چگونگی ایجاد جو مطلوب در کلاس درس و ایجاد تنوع و انگیزه و ارائه پیشنهاداتی برای رشد خلاقیت📖تحلیل نظری انقلاب اسلامی ایران وبررسي مولفه هاي متمايز آن و ناتوانی و ناکامی غربی ها در تحلیل انق📖تحقیقات و بررسی تقسیم بندی و انواع مختلف آن📖سلسله طاهریان و بررسی قیام آنها و فتح افغانستان📖مدیریت ایمنی تعاریف و بررسی تابلوهای هوشمند و اجزای تشکیل دهنده و قیمت و ابعاد آنها📖متالوژی پودر و بررسی خواص مكانيكي قطعات متالوژي پودر پايه آهني📖دودکش ها و بخاری دیواری و بررسی انتخاب سیستم تهویه و هواکش های مناسب در سالنهای بسته📖بررسی بیمه گری و اصول آن و بررسی جایگاه بیمه در دنیای امروز و بيمه هاي غيرزندگي📖بررسی بیمه خرد و پوشش و عرضه و مشتریان آن و بررسی نقش دولت و اقدامات جهت توسعه بیمه خرد📖بازاریابی محصولات کشاورزی و بررسی وضعيت مارکتينگ درکشور ما📖مدیریت تشکیلات پروژه و بررسی سازمان و دوره زمانی و مراحل آن📖بررسی روابط کار و تاریخچه و سبک های مدیریت آن و بررسی مشکلات و نقض قانون کار📖شیوه تولید آسیایی و بررسی نظریات ماركس و لنین و مروری بر كنفرانس لنین گراد در 1931📖تاثير مکمل های ورزشی بر فعاليت ورزشكاران مکمل های ورزشی و انواع آن و بررسی📖مديريت دانش و بررسی تعاریف گوناگون و انواع آن📖بررسی بازار و بازاريابي از لحاظ علمي و ساختار و عناصر آن از دیدگاه مکاتب مختلف📖بررسی آسیب های اجتماعی در ایران و علل آن و بررسی اعتیاد و آمار آن در کشور📖بررسی استرس و اضطراب و راههای کاهش و درمان آن با تغذیه و ورزش📖معرفی آرماتوربندی وعملیات آن و چگونگی ارایش فولاد و بررسی ویژگیهای لازم آرماتوربند📖بانک مرکزی و تاریخچه آن و بررسی وظایف و اختیارات هیات عامل و عیات نظارت📖بازاریابی محصولات کشاورزی و نگاهي به ابرقدرتان بازار پرتقال جهان📖نورگیرها در معماری ساختمان و بررسی مشخصه ها نورگیرها و تاثیر اقلیم در آن📖بررسی زمينه يابي اعتياد به اينترنت در دانشجويان دختر و پسر دوره هاي کارشناسي و ارشد دانشگاه علوم ب📖بررسی تاثیر طبیعت بر معماری شهرهای باستان و بررسی شهرسازی در یونان و ارتباط آن با مصر و تاثیرش بر📖بررسی فضا در معماري و انواع و عناصر آن