210-شكل پذیری دیوار برشی فولادی بازشودار در ساختمان‌های چندطبقه

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان 210-شكل پذیری دیوار برشی فولادی بازشودار در ساختمان‌های چندطبقه وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
210-شكل پذیری دیوار برشی فولادی بازشودار در ساختمان‌های چندطبقه|50067120|iq

مشخصات نویسندگان مقاله شکل پذیری دیوار برشی فولادی بازشودار در ساختمان‌های چندطبقه

رضا رهگذر - استادیار بخش مهندسی عمران دانشگاه شهید باهنر کرمان
حامد صفاری - دانشیار بخش مهندسی عمران دانشگاه شهید باهنر کرمان
شهاب آب روش - دانشجوی کارشناسی ارشد سازه بخش مهندسی عمرا ن دانشگاه شهید باهنر کرما


چکیده مقاله:

در سالهای اخیر دیوارهای برشی فولادی در تعداد زیادی از ساختمان های بلند در آمریکای شمالی و ژاپن به منظور مقاومت در برابر بارهای جانبی مورد استفاده قرار گرفته است. دیوار برشی فولادی را می توان یک تیر طرهای در نظر گرفت که در آن ستونهای دیوار نقش جان، تیر طبقات نقش سخت کننده ها و ورق فولادی هم نقش جان تیر را ایفا می کنند، تعریف نمود. اساس تئوری موجود در تحلیل و طراحی این نوع سیستم ها بر مبنای تحقیقات آزمایشگاهی انجام شده در کشورهای مختلف می باشد. از مزایای این نوع سیستم ها می توان به شکل پذیری مناسب، اقتصادی بودن و صرفه جویی در مصرف فولاد اشاره نمود. تاکنون مطالعات وسیع آزمایشگاهی و تئوریک قابل توجهی در مورد رفتار و میزان شکل پذیری دیوار برشی فولادی توپر انجام شده است، اما تحقیقات مناسبی در زمینه ی اثر بازشو بر میزان شک لپذیری در دیوارهای برشی فولادی با بازشوصورت نگرفته است. از آنجا که یکی از اهداف اصلی در بکار بردن سیستم های مقاوم در برابر بارهای جانبی شکل پذیری مناسب سیستم می باشد، لذا در این مقاله با کمک نرما فزار المان محدود پس از اطمینان از صحت مقایسه ی نتایج عددی بدست آمده از مد لسازی نرم افزار با نتایج آزمایشگاهی، میزان شکل پذیری دیوار برشی فولادی با بازشوهای مختلف در دیوار در ساختمانی چندطبقه مورد بررسی قرار گرفته است.


کلیدواژه‌ها:

دیوار برشی فولادی - بازشو - شکل‌پذیری


نحوه استناد به مقاله:

برای بار اول: (رهگذر, رضا؛ حامد صفاری و شهاب آب روش، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (رهگذر؛ صفاری و آب روش، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت آشنایی با مبانی جامعه شناختی برنامه درسی🔥پاورپوینت آشنایی با مبانی روانشناختی برنامه درسی🔥پاورپوینت آشنایی با مبانی فلسفی برنامه‏ درسی🔥پاورپوینت مبانی فلسفی پژوهش پدیدارشناسی Phenomenology🔥پاورپوینت آشنایی با مبحث اجزاء ماده🔥پاورپوینت آشنایی با مبحث الكتروشیمی🔥پاورپوینت سنگ های دگرگونی‬‎🔥پاورپوینت آشنایی با مبحث ترموديناميک🔥پاورپوینت مبحث سازش در مبحث تکامل موجودات🔥پاورپوینت آشنایی با مبحث ماتریس در ریاضی🔥پاورپوینت محصولات خلاقانه دوستدار محیط زیست🔥پاورپوینت آشنایی با مداخله در بحرانهای روانی اجتماعی🔥پاورپوینت آشنایی با مدل های پیوند شیمیایی🔥پاورپوینت مدلهای تصمیم گیری چند شاخصه🔥پاورپوینت آشنایی با مدیریت استراتژیک صنعتی🔥پاورپوینت مدیریت استرس در ورزش🔥پاورپوینت هدف انواع مدیریت بحران🔥پاورپوینت مدیریت تعارض و بحران با موضوع مدیریت تعارض و بحران 🔥پاورپوینت مدیریت تعارض و كاربرد آن در تربیت‌ بدنی و علوم ورزشی🔥پاورپوینت آشنایی با مديريت تعارض🔥پاورپوینت آشنایی با مديريت زنجیره تامين جهانی🔥پاورپوینت آشنایی با مدیریت سرمایه گذاری 🔥پاورپوینت آشنایی با مدیریت سیستمهای بازاریابی و فروش🔥دانلود پاورپوینت تحقیق پدیده النینو 🔥دانلود پاورپوینت کتاب زبان انگلیسی پایه یازدهم