3 مقاله علمی با موضوع ساختمان‌های بلند مرتبه – بخش دوم (فایل word)

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان 3 مقاله علمی با موضوع ساختمان‌های بلند مرتبه – بخش دوم (فایل word) وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
3 مقاله علمی با موضوع ساختمان‌های بلند مرتبه – بخش دوم (فایل word)|50054267|iq

3 مقاله علمی با موضوع ساختمان‌های بلند مرتبه – بخش دوم (فایل word)فایل‌های مقالات این پروژه به صورت word و قابل ویرایش ارائه شده است. با توجه به اینکه این مقالات در همایشهاي ملي منتشر شده است، منبع ارزشمندی برای مطالعه و ارائه پروژه های دانشگاهی استعناوین:


- برنامه‌ريزي جهت تخصيص فضاي مناسب براي بلند مرتبه‌ها


- بررسی مسائل فرهنگی، اجتماعی و روانی ساختمان‌های بلند


- تاثیر فرم و ارتفاع در مصرف انرژی بناهای بلند مرتبه
برنامه‌ريزي جهت تخصيص فضاي مناسب براي بلند مرتبه ها


مسعود داوری نژاد مقدم ، محمد رضا مبهوت


چکيده


در دهه‌هاي اخير، كلانشهرها به نحو بي‌سابقه‌اي گسترش يافته‌اند. اين گسترش كالبدي در بسياري از موارد بيش از افزايش جمعيت بوده است. ترافيك بالاي درون شهري و جدايي بيش از حد محل كار و مسكن، آلودگي‌هاي زيست محيطي و توسعة بي‌رويه شهرها بر روي اراضي زراعي و... همه مولود گسترش ناموزون شهري است. دغدغه های ناشي از اين پديده موجب گرديد تا كشورهاي توسعه يافته اقدام به اتخاذ تمهيداتي جهت حل يا مهار اين بحران كنند. زمينه هاي اصلي اين تمهيدات شامل سياستهاي بلند‌مرتبه سازي، انبوه سازي، وضع قوانين زمين براي استفاده بهينه از آن و بهسازي و نوسازي بافتهاي قديمي شهرها و ... بوده است که بلند مرتبه سازي يكي از راهكارهاي مناسب در جهت كنترل و توسعة شهرها ميباشد كه از سوي متخصصين امور شهري همواره مورد تاكيد قرار گرفته است. از طرفی برنامه‌ريزي جهت تخصيص فضاي مناسب براي بلند‌مرتبه، نيز خود موضوع ديگري بوده كه از اهميت دو چندان برخوردار مي‌باشد. در اين مقاله سعي بر آن است كه تعريف جديدي از ناحيه مناسب جهت بلند مرتبه بر اساس معيارهايي كه برمطلوبيت فضايي ـ مكاني از نظر محيطي، اقتصادي ـ اجتماعي و كالبدي و ديگر شاخصهاي تاثير‌گذار بر مكانيابي بلند‌مرتبه مبتني است صورت پذيرد. مكانيابي جهت بلند مرتبه در حقيقت پاسخي به نارسايي‌ها و كاستي‌هاي برنامه‌ريزي كالبدي در راستاي تخصيص مناسب فضا است.


واژه های کلیدی: بلند مرتبه، برنامه ریزی کالبدی، فضابررسی مسائل فرهنگی، اجتماعی و روانی ساختمان های بلند


زهرا مرید صداقت


چكيده


امروزه نیاز به ساخت و سازهای بلند به دلیل توسعه ی بیش از حد و تراکم زیاد جمعیت کلان شهرهای کنونی تجویزی از سوی نظام معماری و شهرسازی می باشد اما طبق شواهد موجود توزیع نا متوازن ساختمانهای بلند در تمام مناطق شهری که گاهی خارج از ظرفیت قابل تحمل بعضی مناطق نیز می باشد مشکلات گوناگون شهری و مغایر با اصول توسعه ی پایدار را به وجود آورده است.به نظر می رسد با حل و فصل این قبیل مسائل و مشکلات به روشهایی کاربردی در جهت بررسی مناطق شهری و پتانسیل یابی تراکم پذیری این مناطق می توان گامی در جهت دستیابی به آرامش محیط شهری برداشت. هدف از این پژوهش بررسی مسائل فرهنگی، اجتمایی و روانی مرتبط با امر بلند مرتبه سازی در راستای ظرفیت قابل تحمل شهر و دستیابی به آرامش روانی شهروندان می باشد.در این راستا در گام نخست به تعریف مفهوم ساختمان بلند و سپس باز شناسی عوامل اجتمایی و فرهنگی و تاثیرات اجتمایی زندگی در ساختمانهای بلند مورد بررسی قرار گرفته شده است.


واژه‌هاي كليدي: ساختمان بلند، تراکم جمعیت، محیط شهری، بعد اجتماعی
تاثیر فرم و ارتفاع در مصرف انرژی بناهای بلند مرتبه


محمد محمدی، وحید بختیاری مورجانی


چکیده


معماري در مراحل مختلف خصوصا در طراحي ساختمان با بكارگيري ابزارهاي لازم و توجه به شرايط بهره‌برداري بنا مي-تواند نياز به استفاده از انرژي‌هاي تجديد ناپذير را كاهش دهد. يكي از راهكارهاي طراحي در نيل به هدف فوق فرم بنا است كه توجه به اين مقوله علاوه بر احداث بناهاي زيبا و متناسب با معماري روز و فرهنگ و نياز كاربران و ايجاد فضاهاي مناسب، باعث كاهش هزينه‌هاي ناشي از تامين انرژي و نيز حفاظت از محيط زيست از طریق کاهش مصرف سوخت‌هاي فسيلي و كمك به اهداف معماري پايدار را باعث مي شود که این امر به ویژه در مورد ساختمان‌های بلندمرتبه اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. فرم کلی ساختمان باید به گونه ای طراحی شود که دو هدف اصلی یعنی جذب انرژی بیشتر و اتلاف حرارت کمتر را تامین کند. بهترین فرم بدنه یک ساختمان، چنان فرمی است که در زمستان حداقل افت حرارتی و در تابستان حداقل جذب حرارتی را داشته باشد. در این پژوهش به منظور دست‌یابی به فرم بهینه برای ساختمان‌های بلندمرتبه از شبیه سازی رایانه‌ای کمک گرفته شده، تا با انجام محاسبات سرمایش و گرمایش برروی فرم‌های پیشنهادی در نهایت فرمی که بیشترین بازده را از نظر میزان صرفه جویی در مصرف انرژی دارد، تعیین شود. نرم افزار مورد استفاده در این تحقیق، نرم افزار انرژی پلاس نسخه 8 می‌باشد. به منظور تعیین فرم بهینه برای ساختمان های بلند مرتبه، شش نمونه از فرم‌های متداول برای این ساختمان‌ها پیشنهاد شده که با بررسی آن‌ها سعی در تعیین فرم بهینه بنا شده است.


کلمات کليدي: بلندمرتبه‌سازی، مصرف انرژی، فرم ساختمان، معماری پایدارمطالب دیگر:
📚جلد اول ابیگیل و مرد برفی Abigail and Snowman📚دانلود نقشه های کامل و اتوکدی موزه با فرمت dwg+طراحی فنی+فاز2+جزئیات اجرائی-16📚مقاله انتخاب مناسب ترین استراتژی زنجیره تامین در صنعت خودرو 📚دانلود نقشه های کامل پروژه موزه دفاع مقدس+اتوکدی+فرمت DWG+فاز2-18📚پاورپوینت آشنایی با انواع اتصالات در ساختمان های فلزی📚پاورپوینت بررسی انواع سقف های ساختمانی📚پاورپوینت بررسی آسانسور و اجزای آن📚پاورپوینت بررسی سقف فضایی📚پاورپوینت بررسی سقف‌های کاذب📚پاورپوینت بررسی سقف های سبک📚پاورپوینت بررسی سقفهای کرومیت📚پاورپوینت بررسی سیستم های سوپر پنل 📚پاورپوینت تحلیل فضای کسب و کار 📚پاورپوینت راه اندازی کسب و کار: 24 گام برای موفقیت کسب و کارهای نوپا 📚پاورپوینت بررسی قیر و آسفالت در مهندسی نفت📚پاورپوینت بررسی سقف تیرچه و بلوک📚پاورپوینت آشنایی با بتن شفاف📚پاورپوینت آشنایی با مواد و مصالح ساختمانی جديد📚پاورپوینت بررسی تاسیسات آب رسانی داخلی ساختمان 📚پاورپوینت بررسی استفاده از کامپوزیت هایFRP در ساخت، بهسازی و تقویت سازه ها📚پاورپوینت آشنایی با معماری بیزانس (روم شرقی ) 📚پاورپوینت ویژگیهای فنی مؤثر در انتخاب و بکارگیری مصالح📚برنامه ریزی بافت فرسوده شهری( مرمت شهری)📚مواد و مصالح ساختمانی📚پاورپوینت بتن، آلایندگی محیط زیست و توسعه پایدار