پاورپوینت ارم باغ گیاه شناسی ایران

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پاورپوینت ارم باغ گیاه شناسی ایران وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
پاورپوینت ارم باغ گیاه شناسی ایران|42086761|iq

دانلود پاورپوینت


مشخصات فایل
تعداد صفحات16حجم2274/165 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته کشاورزی در قالب 16 اسلاید وبا فرمت pptx بصورت کامل و جامع وبا قابلیت ویرایش

تاريخچه و معرفي:
باغ ارم در شمال غربي شيراز و در انتهاي خيابان ارم و در تقاطع بلوار شرقي - غربي باغ ارم و بلوار شمالي - جنوبي جام جم و آسياب سه تايي، باغ ارم قرار گرفته است. اين باغ به مناسبت عمارت و باغ بزرگي كه در گذشته توسط شدادبن عاد پادشاه عربستان به رقابت با بهشت ساخته شده و ارم ناميده شده بود، به باغ ارم مشهور گرديده است. باغ ارم شیراز بطور مسلم از دوره سلجوقیان و در تمام دوره آل اینجو و آل مظفر و گورکانیان وجود داشته و با توجه به اینکه سیستم فئودالی بطور کامل بر جامعه آن دوره حاکم بوده بدون تردید بانیان و صاحبان باغ ارم که باغی ارزشمند بوده، در آن زمان حکام وقت بوده‌اند. احتمال می‌رود اتابک قراچه که از طرف احمد سنجر سلجوقی به حکومت فارس منصوب بوده دستور احداث این باغ را داده باشد.

بعد از وی تا جلوس شاه شیخ ابواسحاق اینجو که احتمالاً باغ ارم را در تصدی داشت، اطلاعی از نحوه مالکیت این باغ در دست نیست. شاه شیخ ابواسحاق اینجو در سال ۷۴۲ ه.ق جلوس نموده و در سال ۷۵۷ ه.ق کشته شد. پس از انقراض سلسله آل اینجو به‌وسیله آل مظفر، احتمالاً باغ ارم به مالکیت سلاطین آل مظفر در آمده‌است و در عهد شاه منصور آخرین پادشاه این خاندان که به دست گورکانیان کشته شد، باغ در نهایت آبادانی و شکوه بوده‌است. از عصر صفویه به بعد باغ ارم در نوشته‌های جهانگردان، آباد و باشکوه توصیف شده‌است. در عهد کریم خان زند احتمالاً باغ ارم در مالکیت سران سلسله زندیه بوده و مانند سایر ابنیه و باغهای شیراز مرمت یافته‌است.

از اواخر دوره زندیه تقریباً بیش از هفتاد و پنج سال باغ ارم در تصاحب سران ایل قشقایی بوده‌است. خاندان جانی خان قشقایی که از دوره فتحعلی شاه قاجار با سمت ایلخانی و ایل بیگی بر ایل قشقایی فرمانروایی می‌کردند، مدت مدیدی این باغ را در اختیار داشته و از آنجا به عنوان مقر فرمانفرمایی خود در شهر شیراز استفاده می‌کرده‌اند. نخستین ایلخان این خاندان یعنی جانی خان و پسرش محمد قلی خان عمارتی با شکوه در این باغ بنا نهادند. در اوایل دوره قاجاریه بعضی از سران ایل قشقایی که مالکین سابق باغ ارم بوده‌اند در گوشه‌ای از این باغ به خاک سپرده شده‌اند که در حال حاضر نشانی از این قبور در دست نیست. ساختمان عمارت این باغ در دوره ناصرالدین شاه قاجار هنوز مرغوب و قابل توجه بوده‌است. در دوره سلطنت ناصرالدین شاه ، حاج نصیرالملک شیرازی باغ را از خاندان ایلخانی خریداری نموده و ساختمان فعلی موجود در باغ را به جای عمارت ایلخانی بنا نمود ولی احتمالاً اساس ساختمان قبلی را حفظ کرده‌است. پس از درگذشت حاج نصیرالملک در سال ۱۳۱۱ ه.ق تزئینات بنا و بعضی قسمت‌های ناتمام به‌وسیله ابوالقاسم خان نصیرالملک، مالک این باغ اتمام یافته‌است.

فهرست مطالب
تاریخچه
تاريخچه و معرفي
ویژگی بناها
باغ گیاه شناسی ارم آماده همکاری پژوهشی با بخشهای مختلف است
تاریخ گیاه‌شناسی در جهان اسلام


"

مطالب دیگر:
🔑تحقیق در مورد مناسبات معرفتى حاکم بر عرفان و محيط ‌زيست 🔑تحقیق در مورد منطق و فلسفه 24 ص 🔑تحقیق در مورد مهارت های زندگی 10 ص 🔑تحقیق در مورد مواد اولیه پروتئین حیوانی در تغذیه طیور 🔑تحقیق در مورد مهدويت دراديان الهی 🔑تحقیق در مورد مواد شيميايى كه مى خوريم 🔑تحقیق در مورد موانع سعادت در قرآن 🔑تحقیق در مورد موتور درون سوز 🔑تحقیق در مورد موتورهای شش زمانه 10ص 🔑تحقیق در مورد موزه 🔑تحقیق در مورد ناكثين (حزب پيمان شكن) 19 ص 🔑تحقیق در مورد نانو تکنولوژی در زیست شناسی 🔑تحقیق در مورد ناگفته‌های نهضت ملی شدن صنعت نفت 🔑تحقیق در مورد نقش دین، دینداری و انتظار در کاهش ناهنجاریهای جامعه 15 ص 🔑تحقیق در مورد نقش ترويج در توسعة كشاورزي ايران 1400 13 ص 🔑تحقیق در مورد نقش خانواده در زندگی انسان 16 ص 🔑تحقیق در مورد نقش دانشجویان در تحولات سیاسی اجتماعی از دیدگاه امام خمینی 19 ص 🔑تحقیق در مورد نقش دين در كاهش جرايم 11 ص 🔑تحقیق در مورد نقش فسفر در متابلیسم گیاه 🔑تحقیق در مورد نقش ریاضی در مسئله یابی فرایند مدیریت روابط مشتری (CRM) 🔑تحقیق در مورد نقش نماز در شخصیت نوجوان 🔑تحقیق در مورد نماز 14 ص 🔑تحقیق در مورد نماز زيباترين جلوه نيايش با پروردگار 23 ص 🔑تحقیق در مورد نگاهي به رشد اقتصادي و اشتغال در فرانسه 🔑تحقیق در مورد نيروگاههاي هسته اي در جهان 10 ص