پاورپوینت ساختار فایل ها در ذخیره و بازیابی اطلاعات

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پاورپوینت ساختار فایل ها در ذخیره و بازیابی اطلاعات وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
پاورپوینت ساختار فایل ها در ذخیره و بازیابی اطلاعات|42085312|iq

دانلود پاورپوینت ساختار فایل ها (ذخیره و بازیابی اطلاعات)


مشخصات فایل
تعداد صفحات274حجم627/269 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود پاورپوینت ساختار فایل ها (ذخیره و بازیابی اطلاعات) جهت رشته کامپیوتر در قالب 274 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش

بازیابی اطلاعات (به انگلیسی: Information Retrieval) فعالیت بدست آوردن منابع سیستم اطلاعاتی که مربوط به اطلاعات لازم از یک مجموعه است را می‌گویند. جستجوها می‌توانند برپایه جستجوی تمام متن یا سایر جستجوهای مبتنی بر محتوا نمایه گذاری شوند. بازیابی اطلاعات علم جستجو اطلاعات در یک سند، جستجو برای خود سندها، جستجو برای فراداده‌ها که داده‌ها را توصیف می‌کنند و برای پایگاه داده ‎های متنی، عکسی یا آوایی است. سیستم‌های بازیابی اطلاعات خودکار برای کاهش چیزی که آن را سرریز داده‌ها (اضافه‌بار اطلاعات) میگوییند، استفاده می‌شوند. سیستم بازیابی اطلاعات نرم‌افزاری است که دسترسی، ذخیره و مدیریت کتاب‌ها، مقالات و دیگر سندها را فراهم می‌کند.

موتورهای جستجوگر وب (موتور جستجوی وب) از قابل مشاهده‌ترین برنامه‌های کاربردی بازیابی اطلاعات هستند.

با افزایش روزافزون حجم اطلاعات ذخیره‌شده در منابع قابل دسترس و گوناگون، فرایند بازیابی و استخراج اطلاعات اهمیت ویژه‌ای یافته‌است. اطلاعات مورد نظر ممکن است شامل هر نوع منبعی مانند متن، تصویر، صوت و ویدئو باشد. بر خلاف پایگاه داده‌ها، اطلاعات ذخیره شده در منابع اطلاعاتی بزرگ مانند وب و زیرمجموعه‌های آن مانند شبکه‌های اجتماعی از ساختار مشخصی پیروی نمی‌کنند و عموماً دارای معانی تعریف شده و مشخصی نیستند. هدف بازیابی اطلاعات در چنین شرایطی، کمک به کاربر برای یافتن اطلاعات موردنظر در انبوهی از اطلاعات ساختار نایافته‌است.جستجوگرهای گوگل، یاهو و بینگ سه نمونه از پراستفاده‌ترین سیستم‌های بازیابی اطلاعات هستند که به کاربران برای بازیابی اطلاعات متنی، تصویری، ویدئویی و غیره کمک می‌کنند.«بازیابی اطلاعات» در برخی منابع فارسی به اشتباه به جای ذخیره و بازیابی داده‌ها که به معنای دانش شناخت رسانه‌های ذخیره‌سازی فیزیکی است، به کار رفته‌است.

فهرست مطالب
جلسه اول: آشنايي با طراحي و مشخصات ساختار فايلها، عمليات مهم پردازش فايل، حافظه جانبي و نرم افزار سيستم
جلسه دوم: ادامه مبحث حافظه جانبي و نرم افزار سيستم
جلسه سوم: ادامه مبحث حافظه جانبي و نرم افزار سيستم
جلسه چهارم: مفاهيم اساسي ساختار فايل، مديريت فايلهايي از رکوردها
جلسه پنجم: ادامه مبحث مديريت فايلهايي از رکوردها
جلسه ششم: ادامه مبحث مديريت فايلهايي از رکوردها، سازماندهي فايلها براي کارايي
جلسه هفتم: ادامه مبحث سازماندهي فايلها براي کارايي، شاخص گذاري
جلسه هشتم: ادامه مبحث شاخص گذاري
جلسه نهم: ادامه مبحث شاخص گذاري، پردازش کمک ترتيبي و مرتب سازي فايل هاي بزرگ
جلسه دهم: ادامه مبحث پردازش کمک ترتيبي و مرتب سازي فايل هاي بزرگ
جلسه يازدهم: ادامه مبحث پردازش کمک ترتيبي و مرتب سازي فايلهاي بزرگ، شاخص بندي چند سطحي و درختهاي B
جلسه دوازدهم: ادامه مبحث شاخص بندي چند سطحي و درختهاي B
جلسه سيزدهم: دستيابي به فايل هاي ترتيبي شاخص دار و درخت هاي B+
جلسه چهاردهم: ادامه مبحث دستيابي به فايل هاي ترتيبي شاخص دار و درخت هاي B+ ، درهم سازي
جلسه پانزدهم: ادامه مبحث درهم سازي
جلسه شانزدهم: ادامه مبحث درهم سازي، درهم سازي قابل توسعه


"

مطالب دیگر:
📂پاورپوینت رژیم های ارزی📂پاورپوینت بررسی مفهوم ثمن شناور از منظر کنوانسیون بیع بین المللی، حقوق ایران و فقه اسلامی📂پاورپوینت با موضوع جامعه ایمن📂پاورپوینت رویکردهای نوین در آموزش و مشاوره شغلی📂پاورپوینت ماهيت پرخاشگری در انسان📂پاورپوینت مدیریت مواد زائد📂پاورپوینت آشنايی با استانداردهای سري 9000📂پاورپوینت با موضوع روان شناسي كودك📂پاورپوینت مبانی رفتار سازمانی📂پاورپوینت مبانی رفتار سازمانی، فردی و گروهی📂پاورپوینت مبانی رفتار فردی📂پاورپوینت مبانی رفتار گروهی📂پاورپوینت با موضوع ارتباط بین پول و نرخ ارز در بلند مدت📂پاورپوینت فرآیند برنامه ریزی نیروی انسانی📂پاورپوینت یادگیری و شرطی سازی📂کشکول یلدای 98📂اثرات گاز هلیم📂پاورپوینت درس 4 مطالعات نهم📂پاورپوینت با موضوع مدیریت دانش و کاربرد آن در برنامه ریزی استراتژیک📂پاورپوینت با موضوع نقش تغذیه در سلامت📂پاورپوینت 10 جای دیدنی و گردشگری ایران📂پاورپوینت درس 6 سلامت و بهداشت تا صفحه 55📂پاورپوینت انواع پاک کننده ها و مکانیسم آنها📂پاورپوینت مزایای شیر مادر📂پاورپوینت معماری پل