مولفه های اصلی اختلال گذر هراسی و بررسی مفهوم شیوع شناسی

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مولفه های اصلی اختلال گذر هراسی و بررسی مفهوم شیوع شناسی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
مولفه های اصلی اختلال گذر هراسی و بررسی مفهوم شیوع شناسی|42081721|iq

هدف ز این پایان نامه بررسی می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات59حجم224/963 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

در DSM-4-TR گذرهراسی به عنوان یکی از زیرمجموعه های اختلال وحشت زدگی کدگذاری می شود، درحالی که در DSM-5 این اختلال یه عنوان یک تشخیص جداگانه کدگذاری می شود. این تغییر DSMرا در خط سیستم تشخیصی ICD که گذرهراسی را به عنوان یک تشخیص جداگانه در نظر داشت، قرار داده است. در یک مطالعه که بالای 3000 نفر شرکت کننده داشته است، بیشتر از نیمی از افراد که علایمی از گذرهراسی را داشته اند، هیچ گونه علامتی از حمله وحشت زدگی یا اختلال وحشت زدگی نداشته اند.

به علاوه، پنج مطالعه گسترده شیوع شناس

ی پیشنهاد کرده است که حداقل نیمی از افراد با گذرهراسی، تجربه حمله وحشت زدگی را نداشته اند. افرادی که حمله های وحشت زدگی را تجربه نکرده اند، در موقعیت های گذر هراسی نگران این هستند که چه اتفاقی خواهد افتاد اگر دیگر علایم اضطراب ظهور پیدا کند( کرینگ و همکاران،2012). گذر هراسی مرتبط با اختلال و آشفتگی قابل ملاحظه در نقش های عملکردی، نیروی تولیدی کار و روزهای ناتوانی همراه است. شدت گذرهراسی تعیین کننده اصلی میزان ناتوانی، صرف نظر از حضور اختلال وحشت زدگی، حمله های وحشت زدگی، و سایر شرایط همبود، می باشد. بیشتر از یک سوم افراد با گذر هراسی به طور کامل خانه نشین هستند و توانایی کار ندارند(DSM-5;2013).


شیوع شناسی مطالعه فراوانی، توزیع و عوامل تعیین کننده بیماری ها و دیگر شرایط مرتبط با سلامت در جمعیت انسانی است؛ و جهت کاربرد این مطالعه برای ارتقا سلامت و پیشگیری و کنترل مشکلات سلامتی است.


مولفه های اصلی تعریف شیوع شناسی
جمعیت: تمرکز اصلی شیوع شناسی بر تاثیر بیماری در جمعیت به جای افراد است.
فراوانی: این نشان می دهد که شیوع شناسی یک علم کمی است. شیوع شناسی مرتبط با فراوانی (وقوع) بیماری ها و دیگر شرایط مرتبط با سلامتی است. فراوانی به وسیله میزان شیوع مرضی و مرگ ومیر اندازه گیری می شود.
شرایط مرتبط با سلامتی: شیوع شناسی نه تنها مرتبط با بیماری ها است بلکه با دیگر شرایط مرتبط با سلامتی نیز ارتباط دارد زیرا هرچیزی که اطراف ما است و نیز هر کاری که ما انجام می دهیم سلامت ما را تحت تاثیر قرار می دهد.شرایط مرتبط با سلامت، شرایطی است که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم بر سلامتی تاثیر می گذارد. آنها ممکن است صدمات، موالید، رفتارهای مرتبط با سلامتی از قبیل سیگار کشیدن، بیکاری، فقر و غیره باشند.
توزیع: به توزیع جغرافیایی بیماری ها، توزیع در زمان وتوزیعی که به وسیله سنخ افراد تحت تاثیر قرار گرفته است، اطلاق می شود.
عوامل تعیین کننده: تعیین کننده ها، عواملی هستند که تعیین می کنند کدام یک از افراد دچار بیماری خواهند شد یا نخواهند شد.

فهرست مطالب
3-2 طبقه بندی اختلال های اضطرابی بر مبنای 2013 :DSM-5 1
اختلال گذر هراسی 4
1-4-3-2 ویژگی های تشخیصی اختلال گذر هراسی بر مبنای ملاک های تشخیصی DSM-5 4
جدول 4-2: ملاک های تشخیصی DSM-5 برای اختلال گذر هراسی 6
2-4-3-2 همه گیری اختلال گذر هراسی 7
3-4-3-2 پیامد های عملکردی اختلال گذر هراسی 8
4-2 بررسی مفهوم شیوع شناسی 9
1-4-2 مولفه های اصلی تعریف شیوع شناسی 9
2-4-2 مفهوم میزان بروز و همه گیری در مطالعات شیوع شناسی 11
جدول 8-2 تفاوت بین همه گیری و میزان بروز 12
1-2-4-2 همه گیری 13
2-2-4-2 میزان بروز 14
3-4-2 اهمیت بافت در مطالعات شیوع شناسی 15
4-4-2 فنون مناسب در مطالعات شیوع شناسی 16
5-2 شیوع شناسی اختلال های روانپزشکی 16
6-2 شیوع شناسی اختلال های روانپزشکی در ایران 18
7-2 شیوع شناسی اختلال های اضطرابی 21
8-2 تفاوت های بین فرهنگی در همه گیری اختلال های اضطرابی 22
9-2 وابسته های اجتماعی جمعیت شناختی همه گیری اختلال اضطراب اجتماعی 24
پیشینه تحقیق 25
منابع فارسی: 58


"

مطالب دیگر:
📂پاورپوینت مطالعه شهر هوشمند📂نقشه اتوکد شهر استهبان (کاربری های وضع موجود)📂نقشه اتوکد شهر استهبان (کاربری اراضی پیشنهادی)📂نقشه اتوکد شهر استهبان (حریم پیشنهادی و کاربری اراضی آن)📂پاورپوینت طرح و ایده نوزایی شهری📂تحقیق در مورد ام البنين و فرزندان ايشان (13 صفحه آماده پرینت)📂نقشه اتوکد شهر کرج با جزئیات📂نمونه آلبوم نقشه های طرح شهرسازی 5📂پاورپوینت صفر تا صد کارآفرینی و 101 تکنیک حل خلاق مسئله📂پاورپوینت صفر تا صد گیاه شناسی📂پاورپوینت صفر تا صد مبانی میوه کاری📂پاورپوینت مراحل ساخت ستونها و رفتارهای سوله📂پاورپوینت دستورالعمل تدوین طرح کارآفرینی📂پاورپوینت آشنایی با بورس اوراق بهادار و نحوه سرمایه گذاری در آن📂پاورپوینت امنیت و فضای مجازی📂پاورپوینت مفاهیم خلاقیت و حل مسئله به روش خلاق📂پاورپوینت برنامه ریزی منابع سازمان (ERP)📂پاورپوینت 10 گرایش راهبردی فناوری در سال 2015📂پاورپوینت مدیریت فرایند مشارکت سازمانی📂پاورپوینت مدیریت پروژه در خدمت کارآفرینی📂پاورپوینت معرفی انواع قراردادهای پیمانکاری📂فایل فلش رسمی آندروید 6.0.1 Samsung SM-A500Fu📂پاورپوینت سیستم حمل و نقل هوشمند (ITS)📂پاورپوینت پروژه خفاش و معماری (انسان، طبیعت، معماری)📂پاورپوینت الگوی برای نوسازی بافت‌های فرسوده و تولید انبوه مسکن محلی