تحقیق مقطع دکتری حقوق عمومی – بررسی تطبیقی مبانی نظری توسعه اقتصادی در غرب

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق مقطع دکتری حقوق عمومی – بررسی تطبیقی مبانی نظری توسعه اقتصادی در غرب وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
تحقیق مقطع دکتری حقوق عمومی – بررسی تطبیقی مبانی نظری توسعه اقتصادی در غرب|41013349|iqتحقیق مقطع دکتری حقوق عمومی – بررسی تطبیقی مبانی نظری توسعه اقتصادی در غرب

تحقیق مقطع دکتری حقوق عمومی با موضوع :

بررسی تطبیقی مبانی نظری توسعه اقتصادی در غرب

مقدمه

توسعه اقتصادی همواره متضمن منافع مادی و تکنولوژی و آزادیهای متنوع است و از طرف دیگر بی‌عدالتی، تخریب فرهنگی، مسائل زیست محیطی و تخریب طبیعت و از همه مهمتر بی‌محتوی شدن زندگی و عدم معیاری برای یافتن حقیقت و ارزشهای واقعی را به ارمغان آورده است.

در بیان تبیین مفاهیم توسعه اقتصادی بیش از همه چیز باید انسان و ارزشهای والای انسانی محور قرار گیرد. اگر تعیین سیمای انسان و ارزشهای انسانی و هدف سعادتمند نمودن انسان در سرلوحه الگوهای توسعه قرار گیرد، دیگر هر تعریفی از توسعه که صرفاً اقتصادی، فنی، سازمانی یا مدیریتی باشد، کافی نخواهد بود. در این شرایط ما نیاز به حکمتی داریم که با علوم ما سنخیت داشته باشد. حکمتی که دیدگاه وسیع‌تری را از هدفهای زندگی انسانی و تلاشهای انسانی ارائه کرده و برای فرموله کردن الگوی توسعه رهنمون بدهد.

عوامل و زمینه‌های مختلفی در غرب باعث توسعه اقتصادی شد. دستاوردهای علمی و صنعتی غرب، محصول تلاشهای انسان غربی در تلقی جدید از خدا و دین و دنیا است و محصول یک فرایند تاریخی چند قرنی است. از این جهت، شناخت توسعه اقتصادی در غرب مستلزم شناخت مبانی هستی شناسی، انسان شناختی، جامعه شناختی ، سیاسی و اقتصادی است.

فرض موجود در این تحقیق این است که علت اساسی توسعه اقتصادی در غرب ، عمل عقلایی و پویایی علم و تکنولوژی که خود ناشی از درک جدید نیست. انسان و ارزشهای انسانی است. در این راستا نگاهی به برخی از اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و تطبیق دیدگاه اسلام با مبانی توسعه اقتصادی در غرب، خطوط کلی توسعه اقتصادی مبتنی بر رشد، عدالت، پایداری و کارایی مطلق را جلوه گر می‌سازد.

هدف این تحقیق نیز عبارتند شناخت مبانی نظری توسعه اقتصادی در غرب واستفاده از نکات مثبت آن و لزوم توجه بیشتر به مبانی اقتصادی از دیدگاه اسلام می‌باشد


مطالب دیگر:
📚تحقیق نظام آموزشی کره جنوبی📚تحقیق تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی (HACCP)📚تحقیق تاريخ موسيقي📚تحقیق تاريخ مغول، مقايسه دو كتاب تاريخ جهانگشاي جويني و ظفرنامه حمدالله مستوفي (قسم‌السلطاني)📚تحقیق خطرات كوهنوردى📚تحقیق آموزش نکات لازم در کوهنوردی در کوهستان📚تحقیق آشنایي با طبيعت و آثار باستاني کرمانشاه📚تحقیق عربستان📚تحقیق طوفان سرخس📚تحقیق آشنایی با شهر سبزوار به همراه ترجمه انگلیسی📚تحقیق جدول تناوبی📚تحقیق چوب درختان سوزنی برگ و پهن برگان📚تحقیق خورشید📚تحقیق بررسی كشور مكزيك📚تحقیق شناسايي و تيپلوژي سازه هاي آسيب پذير مناطق شهري و روستايي در برابر زلزله📚تحقیق کانی (معدن)📚تحقیق انفجار هسته ای📚تحقیق کشور ترکیه📚تحقیق شهرستان تربت حیدریه همراه با ترجمه انگلیسی📚تحقیق شهرستان تربت جام همراه با ترجمه انگلیسی📚تحقیق تدارک فرصت‌ هاى اوقات فراغت در بريتانياى كنوني📚تحقیق ماده منفجره📚تحقیق بررسی شهرستان تايباد📚تحقیق بررسی تاریخچه و سیر تحولی سنگ‌ های رسوبی📚تحقیق نیشابورشناسی