گزارش كارآموزی حسابداری در بیمارستان امدادی

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان گزارش كارآموزی حسابداری در بیمارستان امدادی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
گزارش كارآموزی حسابداری در بیمارستان امدادی|41002902|iq

تقدیر و تشکر 2

فهرست 3

پیشگفتار 4

فصل اول تاریخچه 5

سازمان اداری و قوانین 6

قانون تبدیل اداره کل بهداری به وزارت بهداری 6

آیین نامه اجرای قانون تمرکز مؤسسات صحیحی مملکت 6

آمار پزشکان کشور از سال 1300 تا 1330 7

روش درمان نوین 8

چگونگی تحصیل طب 9

طب اروپایی 9

کارکنان شاغل در فیزیوتراپی 10

آموزش پزشکی جهت بانوان 10

متخصصین 14

دانشگاه تهران (تالار تشریح) 15

قانون طبابیت 15

فصل دوم 17

چارت سازمانی بیمارستان امدادی ابهر 20

تاریخچه و خلاصه ی از فعالیت های بیمارستان واحد سوابق تاسیس 23

اهداف اختصاصی 24

لیست داده های موجود 26

شیوه های مدیریت و ساختار سازمانی 27

مدیریت بیمارستان درونی 28

مدیریت بیمارستان در ایران 30

فصل سوم

ارائه مشکل کلی از فعالیتهای حسابداری و صورتهای مالی

ماهیت حسابداری 37

نحوه ثبت حسابها در حسابداری 37

تنخواه گردان 37

کنترل داخلی سیستم حقوق و دستمزد 39

ترازنامه 39

نحوه درخواست اعتبار 40

اهمیت انبارداری 40

تعریف انبار 41

وظایف مسئول انبار 41

وظایف انباردار 41

مزایای سیستم انبارداری صحیح 42

انواع پالتها 43

نکات مهم درباره طبقه بندی کالا 44

تعرف و هدف از کدگذاری 45

انبارگردانی 47

روشهای انبارگردانی کالا 47

حواله انبار 47

نحوه درخواست به صورت نمودار 50

درخواست خرید 58

روابط و وظایف انبار با سایر واحدها 58

فصل چهارم 59

نتیجه گیری 59

منابع و مأخذ

1 ) کتابخانه بیمارستان امدادی ابهر 60

2 ) مدیریت امور عمومی – روابط عمومی بیمارستان 72

3 ) اصول حسابداری – تألیف ویدا مجتهدزاده 73

4 ) کتاب پیشرفته های پزشکی 73

5 ) دفترچه راهنمای بیمارستان امدادی ابهر 74

6 ) کتاب نظام پزشکی 75


پیشگفتار :

پس از جنگ جهانی اول که بین سالهای 1914 تا 1918 مسیحی اتفاق افتاد عالم پزشکی با عده زیادی معلول رو برو گردید و بعداً بعلت جنگ جهانی دوم بین سالهای 1939 تا 1945 مسیحی که کشور های اروپایی و بخصوص کشور آمریکا با این مشکل بزرگ بر خورد نمودند علم پزشکی وارد سومین مرحله خود یعنی پزشکی فیزیکی و یا پزشکی توانبخشی گردید.

در کشور ما هم جنگ تحصیلی پس از انقلاب اسلامی عده ای معلول بجای گذاشت که فقط ابتکارات توانبخشی امکان دادن امید به معلولان و استفاده از نیروی انسانی آنان می باشد.

استادان پزشکی :

دروس طب تقریباً به سه قسمت مجزی می شد. طب ایرانی – طبیعات و دارو سازی و طب فرنگی که هر سه قسمت معلمی جدا گانه داشت.

طب ایرانی :

از روی شرح اسباب و کتاب قانون بو علی سینا تدریس می شد. اولین معلمی که برای آن انتخاب شد میرزا طیب کاشانی بود که تا سال 1237 به این کار اشتغال داشت. بعد از نامبرده سلطان الحکماء (میرزا ابوالقاسم نائینی فرزند میرزا محمد جعفر) و میرزا کاظم محلاتی مشهور به شیمی که پسرش دکتر محمود خان شیمی تا سال 1310 و بعد از آن به تدریس شیمی در دانشکده طب و کلاس P.C.N مشغول بود.

فصل اول :

مقدمه :

مدیران خدمات بهداشتی درمانی وظایف برنامه ریزی، سازمان دهی، رهبری، استخدام، اجرا و ارزشیابی و کنترل را در سازمان خود به کار می گیرند. مدیران بیمارستان مهارتها و تخصصهای مدیریتی را در جهت حصول اطمینان از دستیابی به اهداف و مقاصد سازمان به کار می گیرند. یک مدیر می بایست جهت اداره هر چه بهتر امور درونی بیمارستان، قبل از هر چیز از کلیه اوضاع و شرایط بیمارستان آگاه باشد. علاوه بر این اکثر مدیران سیستم های درمانی ثبات شغلی ندارند.

بنابراین در صورت وجود اهداف و دستور العملهای کامل و واضح، هر یک از مدیران سریعاً در می یابند که با توجه به سیاستهای روشن هیات مدیره چه باید بکنند و مدیر بعدی نیز دنباله روی همان سیاستها و اهداف تا رسیدن به حصول و نتیجه خواهد بود و نیز در صورت وجود سیاتها، اهداف و قوانین صریح و مشخص، اصول و پایه این برنامه ها ثابت بوده و فقط محتوای آنها در هر دوره باز نگری و بررسی می گردد. همانگونه که در چاپهای بعدی یک کتاب، تنها مطالب آن بزانگری شده و نام کتاب تغییر پیدا نمی کند. بنابراین مدیران بعدی سریعاً شرایط موجود را درک نموده و سایر برنامه های خود را در جهت ارتقاء کیفیت بکار می گیرند. با توجه به این هدف مهم، دفتر پرستاری مرکز آموزشی- درمانی بوعلی سینا خرم دره با همکاری سایر پرسنل محترم این مرکز این اطلاعات بیمارستانی را جمع آوری نموده، که هر چند بسیار اندکی می باشد ولی امید واریم برای استفاده مسئولین بعدی مفید واقع شود.


مطالب دیگر:
📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش اخلاق حرفه ای حسابداران📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری اخلاق حرفه ای حسابداران📝عوامل پایه ای و اساسی تاثیرگذار بر اخلاق حرفه ای از نگاه زیونتس و پنیو📝اخلاق حرفه ای در سازمان ها و موسسات و ضمانت اجرای رعایت قواعد آن📝نظام های عمده اخلاق حرفه ای و بررسی مشکلات و موانع آن📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق اخلاق سازمانی 88 صفحه📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه پژوهش اخلاق سازمانی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبردهای زبان آموزی 68 صفحه📝پیشینه پژوهش و فصل دوم پایان نامه راهبردهای زبان آموزی📝طبقه بندی راهبردهای زبان آموزی و عوامل تاثیرگذار بر آنها📝ماهیت راهبردهای زبان آموزی و بررسی روشهای سنجش راهبردهای شنیداری📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبردهای یادگیری 59 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش راهبردهای یادگیری📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری راهبردهای یادگیری📝بررسی انواع راهبردهای یادگیری و تفاوت جنسیتی در استفاده از آنها📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبردهای یادگیری فراشناختی 40 صفحه📝تشریح ماهیت راهبردهای یادگیری فراشناختی و بررسی انواع آن📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق راهبردهای یادگیری شناختی 47 صفحه📝ماهیت راهبردهای یادگیری شناختی و بررسی انواع آن📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوشمندی رقابتی 58 صفحه📝چارچوب نظری و پیشینه پژوهش هوشمندی رقابتی📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری هوشمندی رقابتی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق هوش رقابتی 57 صفحه📝فصل دوم پایان نامه و پیشینه نظری هوش رقابتی📝مبانی نظری و پیشینه تحقیق دانش کسب و کار