دانلود راه های مقاوم سازی ساختمان ها 10 ص

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان دانلود راه های مقاوم سازی ساختمان ها 10 ص وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
دانلود راه های مقاوم سازی ساختمان ها 10 ص|40108152|iq

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 11 صفحه

راه های مقاوم سازی ساختمان ها ساخت خانه های متحرک یکی از متدهای پیشرفته در امر مقاوم سازی در برابر زلزله است از این روش در ساخت ساختمان ها، آپارتمان ها، کارخانه ها و ساختمانهای مراکز تجاری استفاده می شود.
این روش بسیار کم خرج است و در مناطقی که از نظر مقاومت در مقابل زلزله از سطح پایینی برخوردارند و در نواحی زلزله خیز سراسر جهان واقع شده اند بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد بدین ترتیب تمامی اصول ساختمان سازی به سمت ساختمان سازی مکانیکی متحول می شود.
این ساختمان ها در برابر تمامی بلایای طبیعی از قبیل سیل، آتشفشان، رانش زمین و همچنین در مقابل زلزله های خطرناک و مهیب و حملات تروریستی هم مقاوم می باشد.
این طریقه مقاوم سازی که شیوه مهندسی ساختمانی "هاپکن" نام دارد نوعی مهندسی مکانیکی است که مدیریت و ابداع و سنجش تکنیکی آن را فردی به نام هاپکن به انجام رسانیده است.
وی تا کنون چندین مورد از ماشین آلات مکانیکی را طراحی کرده و در این زمینه چند ابداع نوین داشته است.
وی طی مطالعاتش در دانشگاه فنی و همندسی هلند انیشه ساخت سیستم ساختمان ساری خانه های متحرک به فکرش خطور کرد.
چندین سال بعد وی ایده اش را در این خصوص تکمیل کرد.
دیوار های این خانه از بتون درست شده است و بوسیله میله های فلزی کششی عمودی کاملا فشرده می شوند.
بدین ترتیب بدلیل استفاده از مواد جامد فشرده و سنگین نیرو وارده به اجزای پایینی ساختمان بسیار افزایش می یابد.
الببه باید گفت که دیوارهای هر طبقه بصورت کنترل شده ایی به آن فشار وارد می شود و میزان فشار وارده در تمامی طبقات یکسان است.
علاوه بر یک میله عمود در هر طبقه از 3 میله افقی هم استفاده می شود.
در این ساختمان ها از مصالحی استفاده می شود که کار گذاردن آنها به آسانی صورت می گیرد که به موجب آن دیوار های ساختمان با بکار بردن میله های کششی محکم و مقاوم می شوند.
از دو گونه مصالح در ساختن ساختمان ها استفاده کرد: _بلوک های سیمانی که در بسیاری از ساختمان ها در سراسر دنیا از آن استفاده می شود.
با اندازه های lxwxh=400x200x200 mm که در هر یک از آنها دو سوراخ وجود دارد.
_این نوع بسیار ارزان قیمت است و در آن فقط از میزان کمی ملاط(گل و آهک) استفاده می شود.
پس از اینکه مصالح ساختمانی تهیه شد، کار ساخت آن شروع می شود.
این ساختمان می تواند طوری ساخته شود که در آن اصلا از ملاط استفاده نشود.
دیوار ها فقط از طریق همان میله های کششی به اندازه کافی محکم و مقاوم می شوند.
بدین ترتیب سوار کردن دیوارها بر روی ساختمان، تغییر شکل ظاهری آنها و جابجا کردن آنها بسیار آسان می شود.
آزمایش در هفتم ماه ژوئن سال 2001 آزمایشی را بر روی یکی از این ساختمان ها بمنظور اثبات ضد زلزله بودن آن ترتیب داده شد، این آزمایش با حضور تعداد کثیری از مردم صورت گرفت که در میان آنها روزنامه نگاران و خبرنگاران بسیاری از رسانه های رادیو و تلویزیون هم حضور داشتند.
برای این کار ما ابتدا ساختمانی را بر طبق قوانین ساختمان سازی مکانیکی بنا کردیم این ساختمان از تعدادی میله های فشرده عمودی و افقی، استوانه های آهنی در دور میله های عمودی را می پوشاند، صفحه های مس


مطالب دیگر:
🔍دانلود پاورپوینت کتاب کار نمای کلاسی انرژی🔍دانلود پاورپوینت پانکراتیت🔍دانلود پاورپوینت کارگاه ثبت اختراع🔍دانلود پاورپوینت (بچه حیوان)Baby animal🔍دانلود پاورپوینت هوا و اقليم شناسي🔍دانلود پاورپوینت هماهنگي🔍دانلود پاورپوینت افغانستان🔍کتابچه راهنمای اندازه گیری سیستم زمین (انگلیسی)🔍کتاب طراحی و سیم کشی برق ساختمان های مسکونی🔍کتاب دیکشنری تصویری هندی - انگلیسی با تلفظ🔍دانلود پاورپوینت مواد غذايی مورد ضرورت برای تاکها🔍دانلود پاورپوینت مهارتهای نوشتن در انگلیسی🔍دانلود پاورپوینت مهارتهای اساسی ارتباط بین فردی🔍دانلود پاورپوینت مهارت های آزمايشگاه شيمي🔍دانلود پاورپوینت مهارت های کوانتومی متبلور کننده دانش ضمنی بشری🔍دانلود پاورپوینت موتورهاي الكتريكي🔍مذاکره تجاری و سازمانی(به همراه لینک رایگان بازدید)🔍مشخصات و قیمت و خرید و دانلود کتاب سه‌شنبه‌ها با موری اثر میچ البوم ترجمه ماندانا قهرمانلو 255صفحه pdf🔍دانلود پاورپوینت مهارت سنجش یادگیری🔍دانلود پاورپوینت همايش ايجاد زيرساخت تجاري‌سازي ايده‌هاي دانشگاهي🔍دانلود پاورپوینت هماهنگی پردازه ها(Process Synchronization)🔍دانلود پاورپوینت هسته‌زایی و باریون زایی🔍دانلود پاورپوینت هزینه‌های ترک خدمت کارکنان🔍دانلود پاورپوینت هاری و حیوان گزیدگی🔍دانلود پاورپوینت ويژگی های کانسارها