مبانی اشكال زدایی شبكه

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مبانی اشكال زدایی شبكه وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
مبانی اشكال زدایی شبكه|40092693|iq

وابستگی به منابع شبكه در سالیان اخیر بطرز چشمگیری افزایش یافته است . در دنیای امروز ، موفقیت یك سازمان با قابلیت در دسترس بودن شبكه آن گره خورده است . بدیهی است كه در چنین مواردی توان تحمل سازمان ها در زمان بروز یك مشكل در شبكه و انجام عادی فعالیت های روزمره بطرز محسوسی كاهش می یابد . همین موضوع باعث شده است كه اشكال زدائی شبكه به عنوان یكی از عناصر حیاتی و تعیین كننده در اكثر سازمان هامورد توجه جدی قرار بگیرد .
علاوه بر این كه وابستگی به منابع شبكه رشد چشمگیری را داشته است ، این صنعت بسرعت به سمت محیط های پیچیده نظیر استفاده از چندین نوع رسانه انتقال داده ، چندین پروتكل و ضرورت ارتباط با شبكه های ناشناخته نیز حركت می كند . این نوع شبكه های ناشناخته ممكن است یك شبكه گذرا متعلق به یك مركز ارائه دهنده سرویس های اینترنت ( ISP ) و یا یك شركت مخابراتی باشند كه شبكه های خصوصی را به یكدیگر متصل می نمایند . همگرائی صوت و تصویر درون شبكه های داده نیز پیچیدگی بیشتری را به دنبال داشته است و اهمیت اعتماد پذیری به شبكه را بیش از هر زمان دیگر مهم نموده است .
وجود محیط های شبكه ای پیچیده بدین معنی است كه مسائل مربوط به ارتباطات و حفط حداقل كارآئی در ارتباطات بین شبكه ای بشدت رشد و در برخی موارد یافتن منبع بروز مشكل سخت و اغفال كننده است .

علائم ، مسائل و راه حل ها:
بروز اشكال در ارتباطات شبكه ای با آشكار شدن مجموعه ای از علائم و یا نشانه ها قابل شناسائی و تشخیص است . این نوع علائم ممكن است عمومی ( عدم توانائی سرویس گیرندگان جهت ارتباط با یك سرویس دهنده خاص در شبكه ) و یا خیلی خاص ( عدم وجود مسیرها در یك جدول روتینگ ) باشند .

پس از آشكار شدن علائم اولیه ، با استفاده از ابزارها و روش های خاص اشكال زدائی می توان عامل و یا عوامل تاثیرگذار در بروز مشكلات را شناسائی نمود .شناسائی نشانه های اولیه بروز یك مشكل یكی از مهمترین مراحل در فرآیند اشكال زدائی است ، چراكه با تشخیص درست می توان راه حلی مشتمل بر مجموعه ای از عملیات را پیاده سازی نمود ( نظیر تشخیص درست بیماری توسط پزشك و ارائه یك طرح درمان مناسب ) .
استفاده از یك زیرساخت علمی مناسب ،‌ احتمال موفقیت در اشكال زدائی شبكه را بطرز كاملا" محسوسی افزایش می دهد .

شناسائی علائم اولیه ، تعریف فرضیات ، تشخیص دقیق مشكل و پیاده سازی یك راه حل مناسب از جمله عناصر كلیدی در ایجاد یك زیرساخت علمی مناسب به منظور اشكال زدائی شبكه می باشند .


مطالب دیگر:
📜جزوه آموزشی مطالعه موزه📜مقاله آموزش راه اندازی ماژول های ارتباط بیسیم📜پاورپوینت مطالعه کنترل کیفیت📜جزوه آموزشی مطالعه میکرومکانیک📜پاورپوینت اسامی میوه ها در عربی 31اسلاید📜پاورپوینت ورزش بسکتبال 21اسلاید📜پاورپوینت ورزش هندبال 19اسلاید📜پاورپوینت مطالعه قانون جنگلات📜پاورپوینت نرم افزار شبیه سازی کامپیوتری Mold Flow📜پاورپوینت حفاظت بارهای حساس در مقابل افت ولتاژها📜پاورپوینت مطالعه انواع یخچال ها📜پاورپوینت بازسازی شهر بم و بروجرد بعد از زلزله📜پاورپوینت زمین شناسی مهندسی لرزه ای📜جهت گیری بازار(MO)، ظرفیت بازاریابی(MC) و عملکرد محصول جدید(NPP): نقش کاهش ظرفیت جذب(AC)📜پاورپوینت مطالعه مفهوم زلزله📜پاورپوینت آسیب های زلزله در شریانهای حیاتی، خطوط انتقال و شبکه آبرسانی📜پاورپوینت مخاطرات زمین📜پاورپوینت جدا ساز ارتعاش در سازه📜پاورپوینت زلزله شناسی مهندسی (معرفی چند سایت زلزله شناسی)📜پاورپوینت روش های اصلاح موضعی اجزا📜پاورپوینت بالا بردن ضریب مقاومت ساختمان ها در برابر زلزله با استفاده از الاستومتر و سیستم لغزشی📜پاورپوینت مبحث میراگرهای جرمی تنظیم شده📜پاورپوینت نمونه بهسازی لرزه ای📜پاورپوینت ارزیابی لرزه ای ساختمان📜پاورپوینت بهسازی لرزه ای عناصر غیر سازه ای