پاورپوینت حسابداری در باشگاه های فوتبال

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پاورپوینت حسابداری در باشگاه های فوتبال وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
پاورپوینت حسابداری در باشگاه های فوتبال|40064701|iq

چکیده:

چندین سال از شروع برگزاری لیگ حرفه‌ای فوتبال می‌گذرد. در این مدت گردش مالی این صنعت رشد چشم‌گیری داشته است. به نحوی که از چند صد میلیارد ریال در اوایل دهه‌ی2001به چند هزار میلیارد ریال در حال حاضر رسیده است. تاکنون بحث‌های کارشناسی زیادی در خصوص درجه‌ی انطباق فوتبال برخی کشورها با لیگ‌های حرفه ای دنیا مطرح شده است. در این مقاله نگارنده قصد ندارد تا به مسائل تخصصی فوتبال بپردازد، بلکه فقط به بررسی یکی از ابعاد بسیار مغفول اما حیاتی، یعنی طراحی ،‌استقرار و اجرای سامانه‌های حسابداری و گزارشگری مالی در باشگاه‌ها می پردازد.

مقدمه:

همان‌گونه که در این مقاله به آن اشاره می‌شود حسابداری باشگاه‌های فوتبال از دیرباز مسئله‌ساز بوده است. حجم گسترده درامدهای حاصل از پخش تبلیغات مسابقه‌ها و برخی سوء مدیریت‌ها، موجب دخالت دولت از طریق تشکیل سازمان و یا کارگروه فوتبال در برخی از کشورها شده است و اجرای استاندارد گزارشگری مالی شماره10 (استهلاک دارایی‌های نامشهود و سرقفلی) باعث شده تا باشگاه‌های فوتبال زیان مالی را تجربه کنند. بر اساس این بیانیه، بهای خرید بازیکنان باشگاه‌های فوتبال که به‌طور معمول مبالغ سنگینی را تشکیل می­دهند، در رده دارایی‌های نامشهود طبقه‌بندی می‌شود و باید بر اساس استانداردهای حسابداری دارایی‌های نامشهود، مستهلک شوند. در این مقاله به موضوع‌ها و مشکلات حسابداری باشگاه‌های فوتبال پرداخته می‌شود.

باشگاه‌های فوتبال به عنوان بنگاه‌های اقتصادی

فوتبال دیگر برای باشگاه‌ها یک سرگرمی نیست، یک صنعت قابل اعتنا است. این ادعا وقتی روشن‌تر می‌شود که اخیراً خبرهایی در خصوص شکسته شدن رکورد گردش مالی ورزش توسط باشگاه رئال مادرید اسپانیا منتشر شده است. سفیدپوشان اسپانیایی در فصل جدید نقل و انتقالات ،‌رکورد حجم گردش مالی در ورزش را با 480 میلیون یورو شکستند که حیرت کارشناسان بازارهای مالی را به دنبال داشت. میانگین قراردادها در این باشگاه حدود 32 میلیون یورو است. بارسلونا از اسپانیا ( با گردش 473 میلیون یورو) و منچستر یونایتد از انگلستان ( با گردش 384 ملیون یورو) در رده‌های بعدی قرار دارند. البته گفتنی است که چنین باشگاه‌هایی در قالب بنگاه‌های اقتصادی بزرگ عمل می‌کنند و این گونه بهاهای حیرت آوری را با درآمدهای کلان از محل بلیت فروشی ، تبلیغات ،‌پخش تلویزیونی ،‌فروش لوازم ورزشی و غیره پوشش می‌دهند.

در ایران نیز چند سالی است که ادعا می‌شود فوتبال به یک صنعت تبدیل شده است . این ادعا در حالی مطرح می‌شود که هنوز امکان اعلام تعداد دقیق تماشاگران حاضر در استادیوم ورزشی برای گزارشگران تلویزیونی فراهم نشده است و آن‌ها تنها براساس تخمین‌های غیردقیق ، رقم حدودی را به بینندگان تلویزیونی گزارش می‌کنند.

...


مطالب دیگر:
📗پاورپوینت آموزشی اهداف بنیادین و ماموریت های اساسی وزارت امور اقتصادی و دارائی📗پاورپوینت آموزشی تنظیم (مقررات تنظیمی)📗پاورپوینت آموزشی حسابداری اجاره ها ، درس بررسی موارد خاص در حسابداری📗پاورپوینت آموزشی بررسی آمار ثبت احوال📗پاورپوینت بررسی آماری در مورد سطح نمرات میانگین دانش آموران در رشته ی نظری ( ریاضی – تجربی – انسانی )📗پاورپوینت آموزشی بررسی تطبیقی مفاهیم حسابداری واحد های انتفاعی و دولتی📗پاورپوینت بررسی آماری نمرات درس های کلاس های دوم ریاضی فیزیک و دوم تجربی دبیرستان عطار📗پاورپوینت معرفی و بررسی ذرت📗پاورپوینت آموزشی محاسبه ریسک کنترل📗پاورپوینت آموزشی معرفی و بررسی گیاه زیره سبز L. Cuminum cyminum📗پاورپوینت آموزشی مقایسه سیستم های خرید داخلی و خارجی📗پاورپوینت آموزشی درس مدیریت مالی 1 ، رشته های حسابداری و مدیریت بازرگانی📗پاورپوینت بررسی و معرفی شرکت فرش مشهد📗پاورپوینت رله و حفاظت الکتریکی📗جزوه درسی مدیریت مالی📗جزوه اصول حسابرسی📗پاورپوینت طرح توجیهی تراشكاری و قالب سازی و قطعه سازی و ماشین كاری خودرو📗پاورپوینت آموزشی جنگل استراتژی ، كارآفرینی در قالب یک مكتب📗پاورپوینت آموزشی معرفی و بررسی نقش آب نما در معماری📗پاورپوینت آموزشی معرفی و بررسی پدیده كار آفرینی📗پاورپوینت آموزشی بررسی نقش کلسیم و پتاسیم در بدن انسان📗پاورپوینت آموزشی معرفی و بررسی گیاه توت فرنگی📗پاورپوینت آموزشی بررسی پل شیشه ای گراند کانیون به همراه تصاویر آموزشی📗پاورپوینت آموزشی بررسی کار آفرینی در کسب و کار اینترنتی📗پاورپوینت آموزشی نگرش اسلامی یا الگوی قرآنی به فساد