دانلود تحقیق نقش ورزش در شخصیت و سلامت درس تربیت بدنی پودمان دروس عمومی

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان دانلود تحقیق نقش ورزش در شخصیت و سلامت درس تربیت بدنی پودمان دروس عمومی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
دانلود تحقیق نقش ورزش در شخصیت و سلامت درس تربیت بدنی پودمان دروس عمومی|40063594|iq

مقدمه

بدن انسان همیشه به صورت یک کل واحد عمل می کند، نه به صورت یکسری بخش های جد از هم. ذهن و بدن از هم جدا نیستند و تقریباً هیچ پدیده ای وجود ندارد که تأثیرات آن تنها جسمی یا روانی باشد. نه ذهن از عناصر و استعدادهای مستقل تشکیل شده است و نه جسم از بخش های متفاوت به وجود آمده است. تغییر در هر بخش آن می تواند برکل بدن اثر بگذارد. امروزه با پیشرفت علوم زیستی و روانشناسی کاملاً مشخص شده که موجودی به نام انسان مجموعه ای است از ویژگی های جسمانی و مشخصه های روانی که مطلقاً از یکدیگر قابل تفکیک نیستند. تغییرات بدن انسان مساوی است با تغییرات روح و دگرگونی روح با دگرگونی بدن برابر است.

از سویی دیگر، همسازی‌ یکی‌ از متمایزترین‌ جنبه‌های‌ حیات‌ معنوی‌ هر فرد، شخصیت‌ او می‌باشد. شخصیت‌ هر فرد همان‌ الگوی‌ کلی‌ یا ساختمان‌ بدنی‌، رفتار، علایق‌، استعدادها، توانایی‌، گرایش‌ها و صفات‌ دیگر او است‌. به‌ این‌ ترتیب‌ می‌توان‌ گفت‌ که‌ منظور از شخصیت‌، مجموعه‌ یا کل‌ خصوصیات‌ و صفات‌ فرد است‌. در رابطه‌ با اثر ورزش‌ بر شخصیت‌ انسان‌، یکی‌ از گسترده‌ترین‌ عقاید این‌ است‌ که‌ ورزش‌، از راه‌های‌ گوناگون‌ در روحیه‌ و شخصیت‌ ورزشکاران‌ اثر مثبت‌ می‌گذارد. چنین‌ تأثیرات‌ مثبتی‌ ممکن‌ است‌ موقت‌ یا دایمی‌ باشد یا در مورد افراد جوان‌تر، به‌ این‌ دلیل‌ که‌ فرایند رشد و تکامل‌ روانی‌ و عاطفی‌ آنان‌ درحال‌ تکوین‌ است‌، بیش‌ از افراد مسن‌ صحت‌ داشته‌ باشد. احتمالاً مهم‌ترین‌ جنبه‌ این‌ تأثیرها‌، رشد شخصیت‌ است‌. علاوه‌ بر رشد شخصیت‌، ورزش‌ به ‌طور موثری‌ در تحول‌ «جنبه‌ اجتماعی‌ شخصیت‌» یا «صلاحیت‌ و شایستگی‌ اجتماعی‌» فرد اثر داشته‌ است‌. ورزش‌ به ‌طور عمومی‌ سرشار از فرصت‌های‌ مناسب‌ برای‌ برخورد با موانع‌ و مشکلات‌ و اتخاذ شیوه‌های‌ مناسب‌ به ‌منظور رفع‌ آن‌هاست‌. این‌ وضعیت‌ از نظر سلامت‌ روانی‌ افراد و به‌ خصوص کودکان‌ اهمیت‌ بسیار دارد. در واقع‌، انتخاب‌ شیوه‌ یا شیوه‌های‌ ورزشی‌ (تاکتیک‌) که‌ منجر به‌ تسلط‌ و غلبه‌ بر موانع‌ (حصول‌ پیروزی‌) می‌شود، از نظر سلامت‌ روانی‌ بسیار مهم‌ است‌؛ زیرا نه‌ تنها احساس‌ رضایت‌ را در فرد گسترش‌ می‌دهد، بلکه‌ باعث‌ می‌شود در برخورد با موانع‌ و مشکلات‌، روحیه‌ای‌ مقاوم‌، جستجوگر، چاره‌اندیش‌، منعطف‌ و تحمل‌پذیر داشته‌ باشد.

سوابق تحقیق

فیلسوفان در بستر تاریخ همواره درباره دوگانگی یا یکپارچگی تن و روان تردید داشته اند. از شواهد موجود چنین بر می آید که در روزگاران کهن، تن و روان را یکپارچه می دانسته اند. در فرهنگ های نخستین عقیده بر این بود که بیماری از رسوخ ارواح خبیثه در بدن ناشی می شود. باستان شناسان جمجمه های سوراخ شده از عصر سنگی پیدا کرده اند که به عمد با ابزارهای سنگی سوراخ شده بودند. گمان می رود که انسان های عصر سنگی می خواستند با سوراخ کردن جمجمه، ارواح خبیثه را از بدن بیمار خارج کنند.

یونانیان از نخستین مردمانی بودند که فرضیه ی جدایی تن و روان را مطرح کردند. آنان به جای آن که بیماری را به ارواح خبیثه نسبت دهند، آن را پیامد بر هم خوردن تعادل مایعات بدن می دانستند. بر طبق این فرضیه که ابتدا توسط بقراط عنوان شد و جالینوس آن را بسط داد، بیماری از بر هم خوردن تعادل چهار خلط در بدن ایجاد می شود. این چهار خلط عبارتند از : خون، سوداء، صفرا و بلغم.


مطالب دیگر:
📃دستگاه گوارش و بيماريهاي گوارشي📃رگ به رگ شدن و در رفتگی📃بررسی روانشناسي عمومي📃طب سوزنی 11 صفحه فایل ورد word📃بررسی انواع الگوريتمهاي مسيريابي –کاملترین در سطح اینترنت📃پاورپوینت آماده: بررسی غیرت مرد و زن و آفات بی غیرتی 28 اسلاید📃بررسی بيماري کوری تدریجی 4 صفحه فایل ورد word📃تاريخچه و تعاريف كارآفريني و بررسی عوامل مؤثر در كارآفريني و ویژگی های کارآفرینان📃پاورپوینت آماده: بررسی نمازهای واجب و نافله و احکام مرتبط با آن 22 اسلاید📃پاورپوینت آماده: احکام کاربردی وضو 36 اسلاید📃پاورپوینت آماده: بررسی توسعه فعاليت‌هاي چتری در متدولوژي‌هاي چابک 66 اسلاید📃بررسی تغييرات جمعيت روستايي در ايران از ديدگاه آماري 25 صفحه فایل ورد wor📃پاورپوینت آماده: زندگینامه شهید مهدی زین الدین 13اسلاید📃بررسی نقش و جایگاه رنگ در معماری 28 صفحه فایل ورد word📃بررسی هویت قومی جماعتی محله چهارصد دستگاه واقع در شهرستان کرج از دیدگاه انسانشناسی📃بررسی بازاريابی شبکه ای 59 اسلاید📃پاورپوینت آماده: آموزش عکاسی پرتره 12 اسلاید📃پاورپوینت آماده: اثرات افزودن آرد سویا (با چربی کامل و بدن چربی) بر ارزش غذایی و ویژگی های ارگا📃پاورپوینت آماده: آروماتراپی (Aromatherapy) و تاثیر عطر گیاهان مختلف– شامل 22 اسلاید📃پاورپوینت آماده: بررسی زبان مصنوعی ARTIFICIAL TONGUE ساختار سنسور مزه📃پاورپوینت آماده: بررسی بیماری اوریون 16 اسلاید📃پاورپوینت آماده: فرايند توليد نان سالم و بهداشتي و غني شده 26 اسلاید📃پاورپوینت آماده: بررسی نقش و جایگاه خازن در مدارها برای دانش آموزان 11 اسلاید📃پاورپوینت آماده: بررسی عوارض قلبی دیابت به زبان انگلیسی 34 اسلاید📃پاورپوینت آماده: بررسی تغذیه کودکان زیر پنج سال 85 اسلاید