چگونه کلاس خود را مدیریت کنیم

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان چگونه کلاس خود را مدیریت کنیم وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
چگونه کلاس خود را مدیریت کنیم|40060868|iq

چکیده

تدریس امر پیچیده ای است که لازمه ی آن تنها داشتن اطلاعات تخصصی خاصی نیست . بلکه داشتن مهارت ُ نگرش ها و دیدگاه های قابل یاددهی نیز ضرورت دارد . امروزه هدف از تدریس فقط انتقال دانش موجود به دانش آموزان نبوده بلکه شامل آموزش شیوه هایی است که به دانش آموزان یاد داده می شود چگونه یاد بگیرند . ایجاد و حفظ محیط مناسب برای فعالیت های یاددهی و یادگیری ایجاب می کند که معلمان از ویژگی های کلاس درس ُ موانع بازدارنده و مخل یاددهی - یادگیری و راه کارها غلبه بر آن ها آگاهی کافی داشته باشند . در این مقاله ما ابتدا به تعریف مدریت کلاس پرداخته سپس موانع مخل اداره ی اثر بخش کلاس را بیان کرده و سپس راهبردهای مدیریت موثر کلاس را ارائه می نمائیم .

مقدمه

تحقیقات بیشماری نشان داده است که بسیاری از مشکلات ا خلاقی و اجتماعی نوجوانان ما حاکی از جذاب نبودن محیط مدرسه و کشمکش های اینگونه ی دانش آموزان با معلمان و افت تحصیلی آنان بوده است . و لذا وجود مدیریت کار آمد معلمان و ایجاد شرایط لازم برای تسهیل در امر یادگیری در کلاس که مطابق نیاز ها و ویژگی های فراگیران باشد ُ لازمه ی جامعه ی امروزی و راه گشای بسیاری از مشکلات نوجوانان می باشد . اینکه در فضای آموزش فعلی به جای اینکه به دانش اموزان توصیه ی نظم و انضباط شود ُ باید به معلمان یادآوری گردد که در اداره ی کلاسشان از روش های مدیریتی نوین استفاده گردد . و معلمان با توانمندی مدیریتی خود می توانند پایگاه و منزلت واقعی خود را حفظ کنند.

مدیریت کلاس اولین سطح مدیریت آموزشی است . و پایه ی سطوح بالاتر مدیریت ُ یعنی مدیریت مدرسه ُ مدیریت ناحیه و مدیریت کل نظام آموزش و پرورش محسوب می شود و در شکل دادن به ساختار آموزش و فرآیند تدریس و ساخت شخصیت و روند ذهنی ُ عاطفی ُ آموزش و تربیت دانش آموز نقش اساسی دارد .

گرچه کار معلم بر اساس نگرش نیات و شخصیت از یک سو و همه جانبه بودن او بر اساس مهارت در توانمند سازی دانش آموزان از سوی دیگر سنگ بنای مدیریت کلاس درس است اما معلم به مهارت ها و فنون سازمان دهنده نیاز دارد تا شرایط بهینه ای را برای تحقق یادگیری خلق کند .

بی تردید در کلاس نیز مانند طب بایدبه پیشگیری پیش از اصلاح اهمیت داد . و جای امید واری است که در حوزه ی پژوهش توجه فزاینده ای به روش هایی می شود که معلمان می توانند با آن ها از بروز مشکلات انظباطی پیشگیری کنند . شاید مهم ترین یافته این پژوهشها که شگفت آور هم نیست آن است که میزان نظم کلاس خیلی بیشتر از آنکه به بسامد و پافشاری اعمال معلم برای حفظ و بازگرداندن نظم بستگی داشته باشد ُ به ماهیت جاری در کلاس بستگی دارد به زبان رایج کنونی در مدیریت کلاس قوت بردار اصلی جریان اصلی فعالیت ها در برقراری و حفظ نظم بیشترین تاثیر را دارد .
فهرست مطالب
چکیده مقدمه تعریف مدیریت
پژوهش های مرتبط با مدیریت کلاس
نقش معلم در مدیریت کلاس سبک های مدیریتی معلمان در کلاس
موانع اداره ی اثربخش کلاس دانش آموزان مسئله دار و مدیریت کلاس
نتیجه گیری منابع


مطالب دیگر:
📜ضمانت اجرای قرارداد اختیار معامله📜بررسی روشهای خاتمه قرارداد اختیار معامله📜آثار مالی انحلال نکاح از دیدگاه فقه و حقوق📜روابط مالی زوجین پس از انحلال نکاح از نگاه فقه و قوانین ایران📜بررسی انحلال نکاح و موجبات آن📜اثر انحلال نکاح در مهریه و مهر در انحلال نکاح منقطع📜بررسی مهریه به عنوان آثار مالی انحلال نکاح📜مهریه و چگونگی آن پس از انحلال نکاح📜نفقه و جهیزیه و چگونگی آن پس از انحلال نکاح📜بررسی نفقه و جهیزیه به عنوان آثار مالی انحلال نکاح📜تنصیف دارایی شوهر، اجرت المثل و نحله و چگونگی آنها پس از انحلال نکاح📜بررسی تنصیف دارایی شوهر، اجرت المثل و نحله به عنوان آثار مالی انحلال نکاح📜ارث و چگونگی آن پس از انحلال نکاح📜بررسی ارث به عنوان آثار مالی انحلال نکاح📜جزوه درس اصول و مقررات پیمان - مدیریت ساخت📜جزوه اصول روابط بین الملل دکتر خاوری📜پاورپوینت كار گروهي و مهارتهاي رهبري گروه📜برنامه زمانبندی پروژه ها با اکسل📜شناسایی و بکارگیری عوامل مدیریتی مختلف موثر در بهره وری سازمان📜مبانی نظری شناسایی و بکارگیری عوامل مدیریتی مختلف موثر در بهره وری سازمان📜پروپوزال شناسایی و بکارگیری عوامل مدیریتی مختلف موثر در بهره وری سازمان📜پرسشنامه شناسایی و بکارگیری عوامل مدیریتی مختلف موثر در بهره وری سازمان📜بررسی فقهی حقوقی معامله اعضا بدن انسان و مقایسه آن با قوانین انگلستان📜بررسی رابطه معاملات با اشخاص وابسته با عملکرد شرکتهای پذیرفته شده در بورس📜مبانی نظری بررسی رابطه معاملات با اشخاص وابسته با عملکرد شرکتهای پذیرفته شده در بورس