پروپوزال رشته زیست شناسی گیاهی گرايش سلولی و تکوینی

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پروپوزال رشته زیست شناسی گیاهی گرايش سلولی و تکوینی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
پروپوزال رشته زیست شناسی گیاهی گرايش سلولی و تکوینی|39023751|iq

پروپوزال زیست شناسی گیاهی
( مناسب برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد )
این فایل یک نمونه پروپوزال آماده و تکمیل شدهٔ رشته زیست شناسی گیاهی ، می‌ باشد که طبق اصول و استانداردهای پروپوزال نویسی نگارش شده است.

فهرست مطالب :
عنوان پروپوزال
جدول اطلاعات مربوط به اساتيد مشاور
جدول اطلاعات مربوط به پروپوزال
تعریف مساله
بیان مساله
اهداف تحقیق
سوال های اصلی تحقیق
پیشینه تحقيق
ضروت انجام تحقيق
فرضيه های تحقیق
روش انجام تحقيق
منابع تحقیق
و ...در ادامه به بخشی از این پروپوزال می‌پردازیم:
1- بيان مساله « تشريح ابعاد ، حدود مساله، معرفي دقيق مساله، بيان جنبه‌هاي مجهول و مبهم و متغيرهاي مربوط به پرسش‌هاي تحقيق»
علف پرستو((Cynancum acutum L.)) گیاهی چندساله از تيره استبرق( Asclepiadaceae) با ريشه اي قوي و ساقه اي بالارونده با شيرابه اي سفيدرنگ است. این گیاه یکی از علف های هرز غیر بومی و مهاجر مزارع و باغات کشور است. از ویژگی های این گیاه داشتن رشد سریع، تولید تعداد زیادی دانه زایا، مقاوم به تنش های خشکی و شوری و توانایی زندگی در خاک های فقر است. این توانایی ها نشان می دهد که احتمالا این گیاه یک مخزن ژنی مناسب برای تحقیقات بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک است. یکی از اولین گام های وارد شدن به عرصه بیوتکنولوژی گیاهان، بررسی پاسخ آن ها به کشت درون شیشه با تیمارهای هورمونی مختلف برای به دست آوردن کالوس، گیاه و کشت سلول، پروتوپلاست و تراریختی ژنی است. در این پژوهش اولین گام در بیوتکنولوژی گیاهی، با کشت دانه علف پرستو در تیمارهای هورمونی مختلف و بررسی پاسخ گیاه برداشته می شود. علاوه بر آنچه گفته شد گیاه شاید منبعی غنی از ترکیبات آنتی اکسیدان باشد که برای جلوگیری و درمان برخی از بیماری ها، قابل استفاده هستند. به همین جهت در این پژوهش بخشی از کار به تهیه عصاره های استنی، الکلی و آبی شاخساره علف پرستو و بررسی فعالیت آنتی اکسیدانی آن ها، اختصاص داده شده است. بسیاری از تحقیقات نشان می دهد که علف پرستو باعث خشک شدن برخی از گیاهان مجاورش شده و شیرابه آن برای انسان سمی است. این ویژگی نشان دهنده اثر دگرآسیبی این گیاه بر موجودات دیگر است. با امتحان و احتساب اطمینان از اثر این گیاه بر جوانه زنی دانه و رشد دانه رست برخی از علف های هرز مزارع مختلف مثل منداب می توان اقدام به تولید علف کش ارگانیک از این گیاه نمود که در این پژوهش به مطالعه اثر دگرآسیبی عصاره های این گیاه بر جوانه زنی و رشد دانه رست منداب و گندم پرداخته می شود.


توضیحات مربوط به این پروپوزال :
- این پروپوزال کاملا استاندارد میباشد و مطابق اصول پروپوزال نویسی نگارش شده است
- مناسب جهت ارائه برای درس روش تحقیق مقطع کارشناسی ارشد.
- مناسب برای دانشجویانی که می‌خواهند با نگارش صحیح پروپوزال نویسی در مقطع کارشناسی ارشد آشنا شوند.
فرمت فایل : Word قابل ویرایش


مطالب دیگر:
پاورپوینت در مورد دانشجویان برتر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتیپاورپوینت درمورد مقايسه دانشگاه صنعتی شريف و دانشگاه برکلی در رشته‌های مهندسی و علوم کامپيوترپاورپوینت درمورد بتن با مقاومت بالاپاورپوینت درباره روش هاي نوین بايگاني وذخيره اطلاعاتپاورپوینت درمورد بتن پیش آکندهپاورپوینت فرم در معماریپاورپوینت آشنایی با GISپاورپوینت بافت تاریخی شهر یزدپاورپوینت آنالیز سایت جانبازپاورپوینت در مورد شیمی و فناوری غلاتپاورپوینت درباره عوامل شيمي درماني و يا آنتي بيوتيك هاپاورپوینت در مورد فرصت ها تهديدها و افق هاي آينده شيمي ايرانپاورپوینت سبك اررت نووپاورپوینت تأثیر الیاف پلی پروپیلنی برروي خواص بتنپاورپوینت تاپسیس فازیپاورپوینت درباره کارگاه آشناسازی اعضای هیأت علمی با قوانین و مقررات دانشگاهپاورپوینت در مورد کارگاه آموزش ضمن خدمتپاورپوینت درباره گزيده اي از کتاب مقدمه اي بر تغييرات محيطيپاورپوینت درمورد دوسده تکاپوی توسعه در ایرانپاورپوینت درمورد وضعیت قرارگیری بیمار حین بیهوشی و خطرات همراهپاورپوینت درباره انتقال بیماران و مصدومین درمراکز درمانیپاورپوینت در مورد معرفی میان رشته‌ای شیمی ‌فیزیکپاورپوینت در مورد معماری سازه و پیش تنیدگیپاورپوینت درباره مفاهیم در باب خداشناسی و اقسام و دلایل توحیدپاورپوینت در مورد نقش تغذیه در پیشگیری و درمان پوکی استخوان