تحقیق مفاهیم اولیه حسابداری صنعتی

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق مفاهیم اولیه حسابداری صنعتی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
تحقیق مفاهیم اولیه حسابداری صنعتی|39023406|iq

دانلود تحقیق با موضوع مفاهیم اولیه حسابداری صنعتی،
در قالب Word و در 32 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
منظور از حسابداری صنعتی (بهای تمام شده)چیست؟
حسابداری صنعتی شاخه ای از علم و فن حسابداری است که وظیفه جمع آوری اطلاعات مربوط به عوامل هزینه و محاسبه بهای تمام شده محصولات و خدمات را بر عهده داشته و باتجزیهو تحلیل گزارشهاو بررسی راههای تولید روشهای تقلیل بهای تمام شده تولیدات را بیان می کند.
اهمیت حسابداری بهای تمام شده برای چیست؟
در واقع حسابداری صنعتی یا حسابداری بهای تمام شده یک ابزار بسیارمهم در اختیار میریت میباشد تا مدیران را در برنامه ریزی ، کنترل ونظارت وبررسی نتایج فعالیتها، یاری نماید.
مدیریت با استفاده از حسابداری صنعتی ،بهای تمام شده تولیدات را محاسبه می کند و کنترل خود را برروی هزینه های مواد ،دستمزد و و سایر هزینه های تولید اعمال می کند.
مدیران اگر گزارشات دقیق و صحیحی از عوامل هزینه نداشته باشنددر تصمیم گیری خود در جهت افزایش تولید یا سایرتصمیم گیریها و راه انجام تصمیمات خود با مشکل مواجه خواهندشد .
به عنوان مثال فرض کنید در صورتی که هدف تغییر نوع محصول تولید شده یا افزایش تولید باشد باید اطلاعات دقیقی از هزینه تولید وجود داشته باشد تا بتوان تصمیم گرفت که اگر ماشین آلات جدید خریداری شوند مقرون به صرفه است و یا ماشین آلات تعویض شوندو یا اینکه ماشین آلات اجاره گرفته شوند و یا بهتر است حقوق پرسنل افزایش داده شود ویا باید مقدار پرسنل افزایش داده شودو بسیاری از انواع تصمیمات مدیریت درموارد مشابه فوق الذکر مشروط بر اطلاعات حسابداری بهای تمام شده می باشد .
کاربرد حسابداری بهای تمام شده چیست؟
گاهی تصور می شود کابرد حسابداری صنعتی و بهای تمام شده محدود به کارخانجات و صنایع تولیدی می باشد هرچند شاید مشهورترین کاربردآن در این جهت باشدولی سایر موسسات نیز از حسابداری بهای تمام شده بهره برده و از روشهای حسابداری بهی تمام شده در بانکها ، شرکتهای بیمه ، عمده فروشیها، شرکتهای حمل ونقل ،شرکتهای هواپیمایی ،دانشگاههاو بیمارستانها در جهت کارایی بیشتر استفا ده می گردد ...

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت word ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- تعداد صفحات : 32
- قابل ارائه و مناسب بعنوان تحقیق کلاسی


مطالب دیگر:
📗کتاب راهنمای نگارش رزومه حسابداری📗دانلود پاورپوینت هدایت از طریق انگیزش (فصل سیزدهم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)📗آموزش تصویری زبان انگلیسی به همراه فایل هدیه ارزشمند📗کتاب تئوری اقتصاد کلان📗کتاب اشنایی با مکاتب هنرهای تجسمی📗کتاب تاریخ هنر ایران📗کتاب اشنایی با طراحی صحنه (set design)📗کتاب راز کشیدن چهره با تکنیک سایه زدن📗کتاب مبانی هنر های تجسمی (مقدمه)📗کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش اول)📗کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش دوم)📗کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش سوم)📗کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش چهارم)📗کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش پنجم)📗کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش ششم)📗کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش هفتم)📗کتاب مبانی هنر های تجسمی (بخش هشتم)📗کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش نهم)📗کتاب مبانی هنرهای تجسمی (بخش دهم)📗استخدامی آموزش و پرورش 95 - سولات عمومی📗طرح توجیهی تولید داروهای گیاهی📗دانلود پاورپوینت مبانی کنترل (فصل پانزدهم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)📗دانلود پاورپوینت مدیریت بحران و سیستمهای کنترل راهبردی (فصل شانزدهم کتاب مبانی سازمان و مدیریت رضائیان)📗سوالات گزینش استخدامی و مصاحبه های حضوری به همراه پاسخ📗بررسی ارتباط بین کیفیت گزارشگری مالی و کارایی سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادارتهران