تحقیق حسابداری پیمان های بلند مدت

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق حسابداری پیمان های بلند مدت وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
تحقیق حسابداری پیمان های بلند مدت|39022310|iq

دانلود تحقیق با موضوع حسابداری پیمان های بلند مدت،
در قالب Word و در 51 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
مقدمـه
پيمانكاري فعاليتي گسترده است كه حوزه‌هاي متنوعي مانند سد سازي، راه‌سازي، ساختمان سازي، تاسيسات نفت و گاز و خدمات را پوشش مي‌دهد. فرآيند پيمانكاري داراي جزئيات فني زيادي است كه از تهيه اسناد مناقصه شروع مي‌شود و تا تحويل قطعي كار به كار فرما ادامه مي‌يابد.
مهم‌ترين مسئله حسابداري براي پيمانهاي بلند مدت زمان شناسايي درآمد و سود و يا به عبارت ديگر تخصيص درآمدها و هزينه‌هاي پيمان به دوره‌هايي است كه در آن دوره‌ها عمليات موضوع پيمان اجرا مي‌شود.
اجراي يك پيمان توسط پيمانكار ممكن است در دوره‌هاي حسابداري مختلف واقع شود اگر پيمانكار درآمد پيمان را پس از تمكيل پيمان شناسايي كند و در طول اجراي پيمان از شناسايي درآمد خودداري كند صورت سود و زيان پيمانكار در دوره اجراي پيمان، نتايج عملكرد را متناسب با كار انجام شده نشان نمي‌دهد.
استاندارد حسابداري شماره 9 براي حسابداري پيمان‌هاي بلند مدت در صورت‌هاي مالي پيمانكار بكار گرفته مي‌شود و براي حسابداري در صورت‌هاي كارفرما كاربرد ندارد. كارفرما براي حسابداري دارايي در جريان ساخت معمولاً از ضوابط استاندارد حسابداري شماره 11 (داراييهاي ثابت مشهود) و شماره 8(موجودي مواد و كالا) تبعيت مي‌كند. اگر چه به عنوان استاندارد«پيمان بلند مدت» است و به طور معمول پيمان بلند مدت بيش از يكسال به طول مي‌انجامد. اما الزامات استاندارد براي پيمانهاي كه مدت آن از يك سال كمتر است نيز كاربرد دارد.تعـاريف
پيمان بلند مدت: پيماني است كه براي طراحي، توليد يا ساخت يك دارايي منفرد قابل ملاحظه يا ارائه خدمات منعقد مي‌شود و مدت زمان لازم براي تكميل پيمان چنان است كه فعاليت پيمان در دوره‌هاي مالي متفاوت قرار مي‌گيرد.
پيمان مقطوع: پيمان بلند مدتي است كه به موجب آن پيمانكار با يك مبلغ مقطوع براي كل پيمان يا يك نرخ ثابت براي هر واحد موضوع پيمان كه در برخي موارد ممكن است بر اساس مواردي خاص مشمول تعديل قرار گيرد توافق مي‌كند.
پيمان اماني (پيمان با حق‌الزحمه مبتني بر مخارج): پيمان بلند مدتي است كه به موجب آن مخارج قابل قبول يا مشخص شده در متن پيمان به پيمانكار تاديه و درصد معيني از مخارج مزبور يا حق‌الزحمه ثابتي نيز به پيمانكار پرداخت مي‌شود.
صورت وضعيت: صورتحسابي است كه وضعيت كارهاي انجام شده را، از ابتداي كار تا تاريخ صورت وضعيت، به صورت انباشته نشان مي‌دهد و به طور ادواري (معمولاً ماهانه) براي كارفرما فرستاده مي‌شود.
تعديل قرارداد: تعديل قرار داد اوليه به گونه‌اي كه شرايط آن بدون افزودن شرط جديدي تغير مي‌يابد.
ادعاها: مبالغ مازاد بر مبلغ قرارداد كه پيمانكار به دليل تاخير كارفرما، اشتباه در تعيين مشخصات و طراحي، تغييرات توافق شده در كار يا در ساير رخدادهايي كه ادعا مي‌شود عامل مخارج پيش‌بيني نشده است، از كارفرما مطالبه مي‌كند.
پيمان در جريان پيشرفت: حسابي كه براي انباشت مخارج ساخت پروژه استفاده مي‌شود.
روش درصد پيشرفت كار: يك روش حسابداري است كه درآمد قرارداد متناسب با پيشرفت كار شناسايي مي‌شود ...

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت word ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
- تعداد صفحات : 51
- قابل ارائه و مناسب بعنوان تحقیق کلاسی


مطالب دیگر:
تحقیق در مورد فيزيك چيست تحقیق در مورد فوتوديودهاي آوالانژ تحقیق در مورد فرق ميان ازدواج دائم و موقت 67 ص تحقیق در مورد قالب چوبي تحقیق در مورد قانون ديوان عدالت اداري 12 ص تحقیق در مورد قرص اکستازی تحقیق در مورد قره گوردم 11 ص تحقیق در مورد قضيه فيثاغورث تحقیق در مورد قوانين و مقررات و لزومات آن 19 ص تحقیق در مورد قوانین فوتبال 7ص تحقیق در مورد كشتارگاه 15 ص تحقیق در مورد كاربرد اولتراسونيك در صنايع غذايي 23 ص تحقیق در مورد كوهپيمايي 6 ص تحقیق در مورد لاستیک اتو مبیل تحقیق در مورد ليلی و مجنون 11 ص تحقیق در مورد لگوريتم‌هاي هيوريستيك‌ها تحقیق در مورد ماشين سنكرون تحقیق در مورد ماشین های کشاورزی 12ص تحقیق در مورد ماليات بر ارزش افزود1 17 ص تحقیق در مورد ماليات بر ارزش افزوده روشها و آثار 17 ص تحقیق در مورد مالیات بر ارزش افزوده در ایران 11 ص تحقیق در مورد ماليات بر مشاغل و عوامل آن تحقیق در مورد متافيزيك دكارت تحقیق در مورد مثلث هاي رلو 16 ص تحقیق در مورد مديريت اطلاعات گزينش نيروي انساني 10 ص