پروژه در مورد کنترل هوشمند ساختمان

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پروژه در مورد کنترل هوشمند ساختمان وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
پروژه در مورد کنترل هوشمند ساختمان|39005789|iq

پروژه کنترل هوشمند ساختمان:

مقدمه :
انسانها از بدو پيدايش در آرزوی مکانی امن ومطمئن برای زندگی بوده اند و برای رسيدن به اين آمال هيچوقت دست از تلاش وتحقيق برنداشته اند. حال در هزاره سوم وعصر ارتباطات و کامپيوتر تنها ساختمانهای هوشمند هستند که به اين خواسته جامه عمل می پوشاند. بدين منظور تلاش براي كنترل ساختمانها شروع شده است و ادامه دارد . امروزه بسياري از ساختمانها ، ادارات ، منازل ، و حتي مراكز صنعتي به صورت هوشمند كنترل ميشوند .
همچنين در جهت کاهش هزینه های صنعت ساختمان واستفاده بهینه از تکنولوژی و بکارگیری فناوری ارتباطات و رایانه عملکرد سیستمهای مدیریت و اتوماسیون ساختمان چشمگیرتر می گردند که در مجموع صرفه جویی انرژی را در بر خواهد داشت بطوریکه صرفه جویی های ناشی از بکارگیری این سیستمها در مدت زمان کوتاهی موجب جبران هزینه های مربوطه می شود. سیستمهای کنترل هوشمند دارای انعطاف بالایی خواهند بود که میتوان براحتی آنها را با نیازهای مختلف منطبق نمود. همچنین در هنگام بهره برداری براحتی میتوان عملیات تغییر و بهینه سازی برای راهبری بهتر و کاهش هزینه های انرژی و کاهش هزینه های تعمیراتی را انجام داد . تحقيق حاضر گرد آوري مجموعه اي از مقالات و مطالبي است كه ميتواند خواننده را با اينگونه سيستم ها بيشتر آشنا كند .
یک ساختمان هوشمند باید دارای سیستمی از اعصاب باشد که شامل حسگرها و تحریک کننده‌های تعبیه شده است که اطلاعات را در زمان درست و صحیح خود کنترل می‌کند. با این اوصاف، بنا می‌تواند به صورت ایستا یا حرکتی عمل کند. بنابراین تغییر یا عدم تغییر در ساختار درونی یا برونی بنا نمونه‌هایی از توانایی یک بنای هوشمند است. سیستم اعصاب بنا وظیفه یکپارچه کردن همه سیستم ها را بر عهده دارد تا ساختمان هوشمند شکلی انعطاف پذیر داشته باشد تا بتواند در مواجهه با تغییرات محیطی که در آن واقع شده است، کنش مناسبی داشته باشد. به عنوان یک انسان، کاربران بنا باید بتوانند بفهمند که بنا شاد است یا غمگین، ناخوش است یا سرحال. از سویی دیگر بنا نیز باید توانایی درک حال کاربرانش را داشته باشد تا بر طبق حال آنها عمل کند.


فهرست:
مقدمه
برخي از اهداف سيستم مديريت هوشمند ساختمان
وظايف سيستم مديريت هوشمند ساختمان
سيستم مديريت هوشمند ساختمان چيست
مزاياي اصلي ساختمان هوشمند
راحتي
ايمني
انعطاف پذيري
صرفه جويي در مصرف انرژي
آشنايي با سيستم ها كنترل هوشمند ساختمان
متغير كنترل شونده
سنسور
كنترلر
دستگاه تحت كنترل
عامل كنترل شونده
اهداف كنترل محيطي HVAC
دما
رطوبت
فشار
عملكرد ساختمان هوشمند
چه وسايل و تجهيزاتي قابل كنترل هستند
روشنايي
سيستم ايمني
در ، پنجره ، كركره ، سايه بان
سيستم هاي گرمايشي و سرمايشي و تهويه مطبوع
سيستم صوتي و تصويري
آيفون تصويري
سيستم آبياري خودكار
كنترل تاسيسات استخر سونا جكوزي
سيستم هاي ارتباطي ( تلفن پيامگير و ... )
وسايل الكتريكي ساختمان
چگونگي دسترسي و كنترل امكانات در ساختمان هوشمند
صفحه كنترل مركزي
كنترل با استفاده از امواج راديويي
كنترل از راه دور
سناريو
اتوماسيون
ارزيابي طراحي
منطق كنترل HVAC
طراحي سيستم BSM
هواساز
فن تزريق هوا در هواساز ها
نحوه كنترل دما در هواساز ها
دمپر هاي تزريق هوا
سنسور هاي ضد يخ زدگي
برج خنك كن
تانك و مبدل حرارتي آب گرم مصرفي
سيستم كنترل پمپ ها
سيستم كنترل چيلر جذبي
سيستم كنترل بويلر
فن كوئل ها
كاركرد سيستم مديريت هوشمند ساختمان
تعريف BMS
كنترل هوشمند موتور خانه
مدلسازي سيستم هوشمند ساختمان
مدل سازي
شيئ گرايي
BMS
معرفي آكتورها
سيستم كنترل روشنايي
سيستم كنترل تردد
سيستم اعلام و اطفاء حريق
سيستم كنترل تهويه
نمودار هاي كلاس


مطالب دیگر:
📝پاورپوینت اصول معماری سبز📝پاورپوینت طبیعت، انسان، حیوان📝پاورپوینت معماری بیونیک (معماری طبیعی)📝پاورپوینت معماری باستان چین- هماهنگی انسان با طبیعت📝پاورپوینت معماری پایدار پیونده دهنده ی انسان طبیعت معماری📝پاورپوینت مفهوم و اصول معماری پایدار📝پاورپوینت لاتین Green Technology Wonders of the World📝پروژه با عنوان: تحليل ورق تحت بار درون صفحه اي به روش اجزاء محدود با استفاده از نرم افزار متلب matlab📝پاورپوینت معماری ارگانیک (معماری آلی)📝پاورپوینت معماری سبز و بام سبز📝پاورپوینت صفر تا صد مبحث بیونیک📝پاورپوینت مطالعه کامل معماری پایدار📝پاورپوینت معماری پایدار (Sustainable architecture)📝پاورپوینت تاثیر و کاربرد گیاهان در معماری📝توابع فارسی در اکسل Microsoft Excel📝پاورپوینت تهیه طرح معماری مجتمع های مسکونی📝پاورپوینت ورزشگاه مدرن امام رضا (ع)📝پاورپوینت تغذیه در المپیک 2012 لندن📝پاورپوینت مطالعه ورزشگاه حسین رضا زاده📝پاورپوینت مجموعه ورزش آزادی تهران📝پاورپوینت برنامه های فیزیکی سالن چند منظوره📝پاورپوینت استانداردهای ورزشگاه📝پاورپوینت تحلیل بیمارستان میلاد📝پاورپوینت تجزیه و تحلیل بیمارستان صارم📝پاورپوینت انسان شناسی و عصب پژوهی چشم اندازهای یک حوزه ی بین رشته ای