پرسشنامه سلامت روانی عمومی فرم 28 سوالی

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پرسشنامه سلامت روانی عمومی فرم 28 سوالی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
پرسشنامه سلامت روانی عمومی فرم 28 سوالی|35024346|iq

دانلود پرسشنامه با موضوع ، در قالب word و در7 صفحه، قابل ویرایش، شامل:
پرسشنامه سلامت روانی عمومیپرسشنامه سلامت عمومیپرسشنامه سلامت روان گلدبرگروایی و پایاییپرسشنامه سلامت روان
قسمتی از متن :پرسش¬نامه سلامت¬ روانی عمومی فرم 28 سوالی پرسش¬نامه سلامت عمومی یک پرسش¬نامه غربال¬گری است که توسط آزمودنی تکمیل می¬شود و در مجموعه¬های بالینی با هدف تشخیص کسانی که دارای اختلال روانی هستند، مورد استفاده قرار می¬گیرد. در این پرسش¬نامه، دو طبقه اصلی از پدیده¬ها مورد توجه است. اول، ناتوانی فرد در نشان دادن کارآمدی مناسب از خود و دوم، بروز پدیده¬های جدید با ماهیت معلول کننده. این پرسش¬نامه اولین بار توسط گلدبرگ تنظیم شده و به طور وسیعی برای تشخیص اختلالات خفیف روانی در موقعیت¬های مختلف به کار برده شده است. پرسش¬نامه اصلی دارای 60 سئوال است، اما فرم¬های کوتاه شده 30 سئوالی، 28 سئوالی و 12 سئوالی آن نیز در پژوهش¬های مختلف استفاده شده است. پرسش¬نامه شامل چهار خرده مقیاس نشانه¬های جسمانی، اضطراب، اختلال در عملکرد اجتماعی و افسردگی است. فرم¬های مختلف این پرسش¬نامه از روایی و پایایی بالایی برخوردار است و کارآیی فرم 28 سئوالی، تقریباً به همان میزان کارآیی فرم 60 سئوالی است. ده¬ها تحقیق ارایه شده توسط گلدبرگ و ویلیامز(1987) در انگلستان و سایر کشورها، مؤید این مطلب بوده¬اند. مطالعات انجام شده در ایران نیز حاکی از روایی بالای این ابزار است. بررسی انجام گرفته در خصوص شیوع اختلالات روانی در ایران که از پرسش¬نامه سلامت عمومی 28 سئوالی استفاده شده، نشان دهنده این است که میزان روایی و پایایی این آزمون با نقطه برش 6، بین 84% و 93% و با نقطه برش 23، بین 68% و 94% متغیر است (غفاری و قاسمی، 1390).


مطالب دیگر:
📌تحقیق زبان هاي ايراني📌گزارش مقايسه‌ اي يافته‌ هاي علمي دوره كارداني با كار عملي در بيمارستان امام حسين (ع)📌گزارش کارآموزی کاردانی کامپیوتر در شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی📌تحقیق رمان ادبيات غيرديني📌گزارش کارآموزی سیستم عامل یونیکس در شرکت تعاونی اعتبار کارکنان بانک تجارت📌تحقیق بررسي نحوه حسابداري سرمايه‌گذاري‌ ها در شركت‌ هاي سرمايه‌ گذاري📌گزارش کارآموزی در آزمایشگاه کنترل کیفیت شرکت تهران دارو📌گزارش کارآموزی گاوداری📌گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر شركت همراه سيستم درگز📌گزارش کارآموزی در کارخانه نقشینه صنایع چوب📌گزارش کارآموزی در کارخانه چینی ایران (کاشی ایرانا)📌گزارش کارآموزی چگونگی تهیه کامیونهای مازیران📌گزارش کارآموزی در نمایندگی مجاز تعمیرات تلویزیون رنگی📌گزارش کارآموزی كارخانه سيمان شيراز📌گزارش کارآموزی كارخانه كاشي و سرامیک صبا📌گزارش کارآموزی آشنایی با انواع قطعات کامپیوتر و کاربرد آن (سخت افزار کامپیوتر)📌گزارش کار کارورزی فرانت افیس یا پذیرش هتل (Front Office)📌گزارش کارآموزی ریسندگی و بافندگی و تکمیل📌گزارش کارآموزی شرکت افزار کیمیای فارس (FAKC)📌گزارش کارآموزی رشته مهندسی مکانیک تاسیسات، نصب و نگهداري موتورخانه📌گزارش کارآموزی حقوق در مركز امور مشاوران حقوقی، وكلا و كارشناسان قوه قضائیه📌گزارش کارآموزی سيستم ليزينگ خودرو📌پکیج کد با زبان اسمبلی📌گزارش کارآموزی هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران (هما) (فعاليت و حسابداري انبارهاي فني)📌تحقیق بررسی طرح گرافیکی بارش برف و باران با C++