تحقيق چگونه حافظه خود را تقویت کنیم

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقيق چگونه حافظه خود را تقویت کنیم وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
تحقيق چگونه حافظه خود را تقویت کنیم|34011080|iq

ما بسیاری از مطالب را خوب به یاد می آوریم و برخی را سریعا فراموش می کنیم. بعضی از مردم تاثیر زیادی بر ما می گذارند و می توانیم آنها را مدتها به خاطر بسپاریم ، اما درباره بعضی افراد حتی نامشان را در ذهن خود ثبت نمی کنیم.
چرا حافظه ما همواره یکسان عمل نمی کند و چرا برخی افراد حافظه بهتری دارند؟
حافظه خوب ، بجز در موارد استثنایی ، هدیه خاص برای افراد خاص نیست ، بلکه اکثرا محصول تلاش آگاهانه و سازمان یافته هر فرد است که از نیاز به دانستن و به یاد آوردن موفقیت آمیز، ناشی می شود.
هنر و علم هر دو عواملی هستند که می توانند نتایج شگفت آوری را از طریق تلاش دایم ایجاد کنند. حتی با کمی تمرین و مقداری آگاهی کلی از عواملی که در ایجاد یک حافظه بهتر موثرند، به نتایج مثبتی می توان دست یافت.
در اینجا به برخی رموز یک حافظه خوب ، یعنی عواملی که می توانند در ایجاد حافظه قوی موثر باشند، اشاره می کنیم.
علاقه
این یک قانون است ؛ اگر شما علاقه مند نباشید، به خاطر نخواهید سپرد. ما آنچه را که بدان علاقه مندیم ، به یاد می آوریم ؛ آنچه را که می توانیم خودمان را با آن در ارتباطی تنگاتنگ قرار دهیم ، آنچه را که کنجکاوی ما را برمی انگیزد، یا عمیقا آن را لمس می کنیم.
اگر شما اختصاصا به یک موضوع یا رویداد ویژه علاقه مند هستید، احتمال کمی وجود دارد که آن را فراموش کنید. بنابراین برای به خاطر سپردن سعی کنید علاقه به آن را در خود ایجاد کنید.
توجه
این قانون دوم است: اگر شما علاقه مند نباشید، توجه نخواهید کرد و اگر توجه نکنید، به خاطر نخواهید سپرد


مطالب دیگر:
📝تحقیق در مورد جغرافیای استان تهران📝3 نمونه سوال فیزیک پیش دانشگاه آزاد تبریز📝تحقیق در مورد جغرافیای استان خوزستان📝نمونه سوال فیزیک مکانیک دانشگاه آزاد تبریز📝تحقیق در مورد جغرافیای استان قزوین📝نمونه سوال مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی دانشگاه آزاد تبریز📝نمونه سوال وصایای امام دانشگاه آزاد تبریز📝نمونه سوال پرسپکتیو دانشگاه آزاد تبریز📝نمونه سوال تعمیر و نگهداری ساختمان دانشگاه آزاد تبریز📝نمونه سوال عناصر و جزئیات دانشگاه آزاد تبریز📝نمونه سوال آشنایی با معماری اسلامی 1 دانشگاه آزاد تبریز📝نمونه سوال ایستایی 1 دانشگاه آزاد تبریز📝نمونه سوال هندسه ترسیمی دانشگاه آزاد تبریز📝نمونه سوال مبانی هنر های تجسمی دانشگاه آزاد تبریز📝تحقیق در مورد جغرافیای استان لرستان📝نمونه سوال مبانی معماری دانشگاه آزاد تبریز📝نمونه سوال متره و برآورد دانشگاه آزاد تبریز📝تحقیق در مورد جغرافیای استان مازندران📝نمونه سوال محاسبات فنی دانشگاه آزاد تبریز📝تحقیق در مورد جغرافیای استان اصفهان📝نمونه سوال نقشه برداری دانشگاه آزاد تبریز📝تحقیق در مورد آفریقا📝مدل سه بعدی کمدوبوفه📝تحقیق در مورد جغرافیا و فرهنگ و آثار استان کرمانشاه📝تحقیق در مورد بافت سنتی دزفول