ادبیات نظری و پیشینه تحقیق سلامت عمومی ،خانواده ومحیط خانواده (فصل دوم )

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان ادبیات نظری و پیشینه تحقیق سلامت عمومی ،خانواده ومحیط خانواده (فصل دوم ) وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
ادبیات نظری و پیشینه تحقیق سلامت عمومی ،خانواده ومحیط خانواده (فصل دوم )|32018826|iqدانلود
در 47 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی


قسمتهایی از مبانی نظری:

مقدمه

اين پژوهش به بررسي مباني نظري و همچنين تحقيقات انجام شده درخصوص موضوع حاضر اختصاص دارد. در اين فصل ابتدا سلامت عمومی و مؤلفه هاي آن، همچنين تعريف ها و تحقيقات انجام شده در حوزه نظري آن ارائه شده است. بخش دوم نيز به بررسي محیط خانواده و مؤلفه های آن اختصاص دارد. در بخش پاياني مروري بر سوابق تحقيقات انجام شده در خصوص موضوع حاضر در کشور ايران و خارج ارائه شده است.

بخش اول: سلامت عمومی
سلامت عمومی و تعاريف آن

مشکل است بتوان يک تعريف دقيق و همه جانبه از سلامت عمومی ارائه داد يکي از دلايل آن دامنه وسيع نگرش‌ها و ديدگاه‌هاي افراد در سلامت است (کورتيس، 2000؛ ترجمه سهرابي، 1382).
معناي لغوي ريشة سلامتي، كامل بودن است. اين واژه در زبان‌هاي انگلوساكسون‌ از ريشه‌اي گرفته مي‌شود كه واژه‌هاي كامل ، بي‌عيب و مقدس هم از آن گرفته شده‌اند(حسيني، 1370). سلامت سازه پيچيده‌اي¬است و منظور از آن تجربه و کنش‌وري بهينه روانشناختي مي‌باشد؛ اگر چه سؤال (حال شما چطور است» بسيار ساده به نظر مي‌رسد، نظريه‌پردازان معتقدند که موضوع سلامت بسيار پيچيده و بحث‌برانگيز است. از شروع تلاش‌هاي عقلاني آدميان تاکنون بحث‌هاي قابل ملاحظه‌اي در مورد تجربه بهينه و اينکه «زندگي خوب » چگونه بناء مي‌شود، صورت گرفته است؛ چگونگي تعريف ما از سلامت بر اعمال حکومتي، آموزشي، درمانگر، پدر و مادري کردن و همه تلاش‌هايي که با هدف تغيير آدمي براي بهتر شدن صورت مي‌گيرد، تأثير مي‌گذارد (رايان و دسي ، 2001).
کورسيني (2002) بهزيستي را حالت نفي از خوب بودن که شامل شادماني، عزت نفس و رضايت از زندگي است تعريف کرده است. او معتقد است سلامت عمومی حالتي از ذهن است که به وسيله بهزيستي هيجاني، رهايي نسبي از اضطراب و نشانه‌هاي ناتوان‌کننده و ظرفيتي براي ساختن روابط سازنده و انطباق با درخواست‌هاي معمولي و استرس‌هاي زندگي مشخص مي‌شود (به نقل از توفيقي، 1386).
در فرهنگ پزشکي کمپل (به نقل از پور افکاري، 1380) سلامت عمومی چنين تعريف شده است: احساس رضايت و بهبود رواني و تطابق کافي اجتماعي با موازين مورد قبول هر جامعه. هم‌چنين در فرهنگ روانشناسي ريبر (1995) شامل 2 صورت است:
الف: سلامتي رواني. زماني به کار مي‌رود که شخص داراي سطح بالايي از عملکرد سازگاري و تطابق عاطفي- رفتاري باشد به طوري که اين واژه مقابل واژه بيماري در حالت پزشکي منطقي و باليني به کار مي‌رود؛
ب: سلامت عمومی. هنر پرورش و نگهداري از سلامت عمومی (علوي، 1382).


قسمتی از پیشینه تحقیق:
در ابن بخش به برخي از سوابق تحقيقات انجام شده درخصوص موضوع حاضر اشاره مي شود. لازم به ذکر است که به بسياري از تحقيقات خارج از کشور در متن فصل دوم و فصل اول شاره شده است و در اينجا صرفا به برخی از سوابق تحقيقات انجام شده در داخل کشور مي پردازيم.
نکته قابل توجه ديگر آن است که به طور کلي مشابه تحقيق حاضر، هيچگونه تحقيقي در ايران انجام نشده است. تحقیقات انجام شده درخصوص موضوع سلامت عمومی به طور جداگانه به طور مکرر مورد اشاره قرار گرفته است. از طرف دیگر تحقیقات درخصوص محیط خانواده نیز به صورت مدون و مشخص تاکنون انجام نشده ولی سوابق مربوطه که در منابع خارجی بود، در جای خود مورد اشاره قرار گرفته است. نکته حائز اهمیت دیگر آن است که رابطه بین سلامت عمومی و محیط خانواده بخصوص درباره زنان باردار دارای سابقه تحقیق نبود. در ذيل فقط به برخی از تحقیقات انجام شده درباره سلامت عمومی بویژه تحقیقات درخصوص پرسشنامه سلامت عمومی(GHQ) اشاره شده است.


فهرست مطالب به شرح زیر می باشد:
مقدمه
بخش اول: سلامت عمومی
سلامت عمومی و تعاريف آن
نشانه‌هاي سلامت عمومی
مدل بيماري رواني و سلامت عمومی
رويکردهاي مختلف روانشناسي و سلامت عمومی
الف) رويکرد روان تحليل‌گري
ب) رويکرد رفتارگرايي
ج) رويکرد انسان‌نگري
بخش دوم : خانواده و محیط خانواده
خانواده و اهمیت آن در نظریه های روان شناختی
تأثير خانواده بر رشد شخصيت
- نظريه اسناد
تأثير محيط‌هاي ارتباطي خانواده بر رفتار اعضای خانواده
سنجش محیط خانواده
مقیاس محیط خانواده
نقش سلامت عمومی در ثبات خانواده
عوامل خانوادگی موثر در سلامت عمومی
شیوه‌های ارتباطی موجود در خانواده
مهارتهای زندگی اعضای خانواده و نقش آن در سلامت عمومی خانواده
اقتصاد خانواده و نقش آن در سلامت عمومی خانواده
ازدواجهای مناسب در تامین سلامت عمومی خانواده
بخش سوم: مروري بر تحقيقات انجام شده
منابع


پشتیبانی: 09392158693 (لطفا فقط عنوان فایل، نام خریدار و مشکل خود را پیامک و یا در تلگرام عنوان بفرمایید تا سوال و مشکل شما به متخصص مربوطه ارجاع شود).

نحوه دانلود : بلافاصله پس از پرداخت آنلاین قادر به دانلود فایل خواهید بود و همچنین یک نسخه از “لینک دانلود” نیز برای شما ایمیل می شود.

مطالب دیگر:
📒پروژه کارآفرینی تولید سرکه صنعتی (با ظرفیت 1500 تن در سال)📒پروژه کارآفرینی تولید غذای کودک (ظرفیت تولید 500 تن )📒پروژه کارآفرینی تولید فنر تخت اتومبیل (ظرفیت 1100 تن در سال)📒پروژه کارآفرینی تولید قطعات پلاستیکی📒پروژه کارآفرینی تولید قفل های سوئیچی📒پروژه کارآفرینی تولید قند کبریتی (با ظرفیت 1100 تن در سال)📒پروژه کارآفرینی تولید کارامل (به ظرفیت 800 تن در سال)📒پروژه کارآفرینی تولید کاغذ تایپ لاینر و وایت تاپ📒پروژه کارآفرینی تولید کمپوت کنسانتره📒پروژه کارآفرینی تولید کمپوت و کنسرو (با ظرفیت 1000 تن در سال)📒پروژه کارآفرینی تولید کنسرو ماهی📒پروژه کارآفرینی تولید کود شیمیایی📒پروژه کارآفرینی تولید گرانول و کفش📒پروژه کارآفرینی تولید گل های زینتی📒پروژه کارآفرینی تولید لواشک از خرما📒پروژه کارآفرینی تولید ماست پاستوریزه (با ظرفیت 800 تن در سال)📒پروژه کارآفرینی تولید ماکارونی📒پروژه کارآفرینی تولید ملامین(با ظرفیت 2000 تن در سال)📒پروژه کارآفرینی تولید موز گلخانه ای📒پروژه کارآفرینی تولید نایلون عریض کشاورزی ، نخ و طناب پلاستیکی📒پروژه کارآفرینی تولید نان ماشینی📒پروژه کارآفرینی تولید نخ متوسط و ضخیم از ضایعات نساجی (با ظرفیت 150 تن در سال)📒پروژه کارآفرینی تولید نشاسته از گندم (با ظرفیت 600 تن در سال )📒پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی آبلیمو📒پروژه کارآفرینی تولید و بسته بندی سس مایونز