پرسشنامه شخصیتی چند وجهی مینه سوتا (MMPI) فرم بلند

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان پرسشنامه شخصیتی چند وجهی مینه سوتا (MMPI) فرم بلند وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
پرسشنامه شخصیتی چند وجهی مینه سوتا (MMPI) فرم بلند|32016882|iqدر 45 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.


توضیحات کوتاه از متن:

پرسشنامه شخصیتی چند وجهی مینه سوتا (MMPI) ، پرسشنامه استانداردی برای فراخوانی دامنه ی گسترده ای از ویژگی های خود توصیفی و نمره گذاری آنهاست . از هنگام تدوین MMPI توسط استارک آر ، هته وی و جی . چارنلی مک کین لی در 1940 ، این آزمون یکی از پر مصرف ترین پرسشنامه های شخصیتی بالینی بوده و بیش از 8000 منبع تحقیقی درباره ی آن منتشر شده است . ( گراهام و لیلی ، 1984 ، لوبین و همکاران ، 1985 ، پیوتروسکی و کلر ، 1989 به نقل از مارنات ، 1990 )
پژوهش های ولس و دالسترام که در مجموعه ای انتشار یافته نیز حاکی از آن است که MMPI بیش از هر پرسشنامه ای مورد استفاده در بیمارستان ها ، کلینیک ها و مراکز بهداشت روانی بوده توانسته است مشوق پژوهشهای علمی باشد . از سال 1940 تا 1954 بالغ بر 689 مقاله پژوهشی که بیانگر ارزش چشمگیر این پرسشنامه در تشخیص و ارزشیابی شخصیت می باشند ، منتشر شده است .
کار هته وی و مک کین لی با مجموعه ای از ماده های اولیه شامل بیش از 1000 جمله که از منابع مختلف مانند مقیاسهای نگرش شخصی و اجتماعی که قبلاً تدوین شده بودند ، گزارش های بالینی ، شرح حال موردی ، راهنماهای مصاحبه ی روانپزشکی و تجارب بالینی شخصی جمع آوری کرده بودند ، آغاز شد . بسیاری از هزار جمله ی اولیه حذف شدند یا تغییر یافتند . در نتیجه 504 جمله باقی ماند که به نظر روشن ، خوانا و غیر تکراری بود و از نظر منفی یا مثبت بودن عبارتها بین آنها توازن وجود داشت . جمعیت هدف ، افراد بهنجار و بیماران روانپزشکی بودند . افراد بهنجار از میان دوستان و بستگان بیماران دانشگاه که مایل به پاسخگویی بودند انتخاب شدند و تعداد بیماران نیز پس از معاینه و بررسی های مجدد درباره ی نوع بیماری آنان و رسیدن به توافق کافی برای تشخیص نوع بیماری از سوی روانپزشکان مختلف و یافتن گروههای همگن ، کاهش یافت . بیماران بر اساس نوع بیماری به هشت گروه 50 نفری تقسیم شدند : 1) افراد خود بیمار انگار 2) بیماران افسرده 3) بیماران هیستریک 4) انحرافهای روانی – اجتماعی 5) افراد پارانوئید 6) ضعف روانی 7) بیماران اسکیزوفرنیک 8) هیپو مانیک


ویژگی پرسشنامه (بطور خلاصه)
تعداد گویه ها :
566
تعداد مقیاس :
14
روایی و پایایی :
دارد
نحوه نمره گذاری :
دارد
منبع:
دارد
نوع فایل :
word و قابل ویرایش


چيزی که اين فایل را با بقیه فایل ها متمايز کرده است قابل ویرایش بودن و آماده پرينت بودن آن می باشد تا خريدار از خريد خود کاملا راضی باشد.

نکته: شما می توانید هرگونه سوال را با مسئول پژوهش نگین فایل در میان بگذارید.

مطالب دیگر:
📒دیدگاه ها و نظریه های تنیدگی📒بررسی فیزیولوژی تنیدگی و اثرات آن📒پاورپوینت بهداشت رواني در خانواده📒پاورپوینت تحلیل و کنترل موجودی📒پاورپوینت موجودي كالا و انواع آن📒مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبکهای تفکر 62 صفحه📒مبانی نظری و پیشینه تحقیق کارکردهای سبکهای تفکر 61 صفحه📒سبکهای تفکر در روانشناسی و بررسی عناصر عمده در تفکر📒عوامل موثر بر شکل گیری سبک های تفکر📒دیدگاه ها و نظریه های سبک های تفکر📒نظریه خودگردانی ذهنی در سبک های تفکر📒اشکال و کارکردهای سبک های تفکر📒بررسی سبک های تفکر در آموزش و ارزشیابی📒تحقیق کامل در مورد سبکهای تفکر رابرت استرنبرگ📒سوء مصرف مواد در ایران و جهان و علل و عوارض آن📒نشانه ها و عوارض سوء مصرف مواد📒طبقه بندی کامل انواع مواد مخدر و روان گردان📒سوء مصرف مواد و بررسی سطوح پیشگیری از آن📒دیدگاه ها و نظریه های گرایش به سوء مصرف مواد📒تحقیق درباره استرس و فشار روانی📒نظریه های حوزه های مختلف استرس📒تحقیق کامل در مورد تفکر انتقادی📒اهمیت افکار انسان و بررسی انواع آن📒اهمیت و ضرورت تفکر انتقادی با نگاهی گذرا در اسلام📒ویژگی های تفکر انتقادی و مقایسه آن با تفکر عادی