بررسی سیستم سوپاپ و ساختمان و ترکیبات سوپاپ

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان بررسی سیستم سوپاپ و ساختمان و ترکیبات سوپاپ وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
بررسی سیستم سوپاپ و ساختمان و ترکیبات سوپاپ|30017145|iqفرمت فایل: wordتعداد صفحات: 9

ریشه لغویسوپاپ یک کلمه ی فرانسوی (Soupape) است که در زبان ما به همان شکل اصلی استعمال می گردد. معنی دقیق آن دریچه است. لیکن معنی رایج آن عبارت است از یکی از قطعات موتور که روی سیلندر موتور قرار می گیرد و ورود هوا و خروج دور را کنترل می کند. البته در مواردی به دریچه های موجود در تلمبه های آب نیز اطلاق می گردد.دید کلیهنگامی که فردی قصه ورود به فروشگاه یا خروج از آن را داشته باشد باز می شود و در زمان های دیگر بسته می ماند . لازم به ذکر است که سوپاپ باز و بسته شدن از نظم خاصی پیروی می کند. همانگونه که می دانید موتورهای احتراقی جهت تولید قدرت می بایست بتوانند مواد سوختنی را بسوزانند و این کار را در سیلندر موتور انجام می دهند و بدیهی است که برای انجام عمل سوختن به سهچیز نیاز است : ماده سوختنی، حرارت و اکسیژنبنابراین می بایست هر موتور با هوای بیرون در ارتباط باشد تا بتواند اکسیژن هوا را دریافت کند و پس از احتراق گازهای حاصل از احتراق را (که عمدتاً آب و دی اکسید کربن است) به هوا برگرداند. از طرف دیگر چون تولید قدرت در موتور بدین شکل است که ابتدا می بایست گاز وارد شده را متراکم سازند و پس از تراکم آن در مرحله ی انفجار حرکت مولکول های گاز محترق شده را به حرکت جنبشی پیستون تبدیل نمایند لازم است که محیط انجام این فعالیت (سیلندر) کاملاً بسته بوده و با محیط بیرون هیچ ارتباطی نداشته باشد بنابراین از سوپاپ ها استفاده می شود تا در زمان های مناسب ارتباط میان سیلندر و محیط بیرون را قطع و وصل نماید.

مطالب دیگر:
📚آشنایی با هدایت کننده ها، انواع آنها و مشخصات و کاربرد هریک📚آشنایی با قطعات سخت افزار و اسمبل کامپیوتر📚فرم مشخصات عناصر زمانسنجی و فرم زمان و نمودار های MAC (پژو 405 )📚بررسی نقش و اهمیت ورزش در زندگی فردي و اجتماعی انسان و نظري به ارتباط ورزش با هنر معماري، و ن📚بررسي پديده كودك آزاري، علل و انواع آن📚آشنایی باCVT و نحوه عملکرد، اصول و انواع آن📚آشنایی با ساختار و شرح کار ماشين دايکاست📚آشنایی با چرخدنده ها و دنده هاي دندانه دار و مکانیک و روابط ریاضی آنها📚آشنایی با ميكروكنترلر 8051 و اعضا و ويژگي ها و سازندگان آن📚آشنایی با رباتیک و طبقه بندی و اجزای رباتها📚استفاده از نقاشي براي سنجش رشد شناختی و بررسی ارتباط بين جنسيت و سن و رشد شناختي📚آشنایی با پستهاي فشار قوي و انواع و اجزای آنها و بررسی اصول و روشهاي بهره برداري بهينه از پست📚نگاهی به هنر معماري قديم و مختصری بر سير تحول تاريخی معماری مساجد📚آشنایی با صنعت برق و جریان الکتریکی و مفاهیم آن📚ابزار دقيق ،تراشكاري ،جوشكاري و انواع و اصول آن📚آشنایی با شرکت ایران خودرو، فعالیت ها و محصولات آن📚گزارش کارآموزی شرکت ساختمانی و نحوه احداث ساختمان📚آشنایی با دیگ بخار، انواع، اجزا، نگهداری و عیوب آن📚گزارش نظارت ساختمان و نوع نظارت و بررسی در ساخت و ساز و نظاره بر نحوه انجام کار📚راهنمايي و رانندگي و آشنايي ، نحوه استقرار و استفاده از اتومبيل در راهنمايي و رانندگي📚تحليل و طراحی ساختار و روابط سازمانی📚آشنایی با سخت افزار كامپيوتر Ram ، IC و انوان آن (حافظه و منبع تغذیه)📚آشنایی با گیلان و تاریخ سیاسی آن و بررسی دیدگاههای جهانگردان غربی در مورد اوضاع جغرافیایی، سی📚آشنایی با بانک های ایران و فعالیتها و خدمات و اعضا و ... آنها📚آشنایی با فلزات و آلیاژهای غير آهني و خواص و ویژگیهای آنها