مروی بر سیک و سیاست شناسی و بررسی اخلاق پيامبر در سياست جنگی و اهداف و فنون ایشان در جنگ

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مروی بر سیک و سیاست شناسی و بررسی اخلاق پيامبر در سياست جنگی و اهداف و فنون ایشان در جنگ وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
مروی بر سیک و سیاست شناسی و بررسی اخلاق پيامبر در سياست جنگی و اهداف و فنون ایشان در جنگ|30014746|iqفهرست

عنوانمقدمهسبك شناسيسياست شناسيسياست پيامبر در جنگمنابع

مقدمه:در اين مقاله به جلوهايي از اخلاق پيامبر در سياست مي پردازيم و چون سياست بحث گسترده اي را مي طلبد ما فقط سياست آن حضرت را در جنگ، مورد بررسي قرار مي دهيم و با اهداف رسول اكرم در جنگها،آگاهي ايشان با فنون وسياست هاي جنگي آشنا مي شويم.معني " سيره "ابتدا لغت "سيره" را معني بكنيم كه تا اين لغت را معني نكنيم نمي‌توانيم سيره پيغمبر را تفسير بكنيم. "سيره" در زبان عربي از ماده "سير" است . "سير" يعني‌حركت، رفتن، راه رفتن." سيره " يعني نوع راه رفتن . سيره بر وزن فعلة است و فعله در زبان عربي دلالت مي كند بر نوع . مثلا جلسه يعني سبك و نوع نشستن ، و اين نكته دقيقي است . سير يعني رفتن ، رفتار ، ولي سيره يعني نوع و سبك رفتار .آنچه مهم است شناختن سبك رفتار پيغمبر است . آنها كه سيره نوشته اند رفتار پيغمبر را نوشته اند . اين كتابهايي كه ما به نام سيره داريم سير است نه سيره . مثلا سيره حلبيه سير است نه سيره ، اسمش سيره هست ولي واقعش سير است . رفتار پيغمبر نوشته شده است نه سبك پيغمبر در رفتار ، نه اسلوب رفتار پيغمبر ، نه متد پيغمبر.

سبك شناسيمسئله متد خيلي مهم است. مثلا در باب شعر، رودكي را مي گوئيم شاعر، سنائي را هم مي گوئيم شاعر، مولوي را هم مي گوئيم شاعر، فردوسي را هم مي گوئيم شاعر‌، صائب را هم مي گوئيم شاعر، حافظ را هم مي گوئيم شاعر. براي يك آدمي كه وارد سبك شعر نباشد همه شعر است . مي گويد شعر، شعر است ديگر، شعر كه فرق نمي كند ولي يك آدم وارد مي فهمد كه شعر سبكهاي مختلف دارد، شعر به سبك هندي داريم‌، شعر به سبك خراسان داريم، شعر مثلا به سبك عرفان داريم، و سبكهاي ديگر در شعر شناسي آنچه مهم است سبك شناسي است كه ملك الشعراي بهار كتابي در سبك شناسي نوشته است . حتي در نثر هم سبك شناسي هست و اختصاص به شعر ندارد. سبك شناسي غير از شعر شناسي و غير از شان هم شيعه هستند، خواجه نصيرالدين يك عالم است‌. ولي يك آدم وارد مي‌داند كه ميان سبك و متد و روش اين عالمها از زمين تا آسمان تفاوت است . يك عالم سبكش سبك استدلالي و قياسي است يعني در همه مسائل از منطق ارسطوئي پيروي مي كند اگر طب را در اختيار او قرار بدهي طب را مي خواهد با منطق ارسطوئي به دست بياورد ، اگر فقه را هم به او بدهي مي خواهد با منطق ارسطوئي استدلال بكند، اگر ادبيات و نحو و صرف را هم در اختيارش قرار بدهي منطق ارسطوئي را در آن به كار مي برد ، سبكش اينگونه استيكي ديگر سبكش سبك تجربي است ، مثل بسياري از علماي جديد . مي گويند فرق سبك ابوريحان بيروني و سبك بوعلي سينا اين است كه سبك بوعلي سينا منطقي ارسطوئي است ولي سبك ابوريحان بيروني بيشتر حسي و تجربي بوده است ، با اينكه اينها معاصر هم و هر دو هم نابغه هستند . يك نفر سبكش عقلي است ديگري سبكش نقلي است‌. بعضي اصلا سبك عقلي هيچ ندارند ، در همه مسائل اعتمادشان فقط به منقولات است‌، غير از منقولات ديگر به هيچ چيز اعتماد ندارند.مثلا مرحوم مجلسي اگر طب هم بخواهد بنويسد مي خواهد طبي بنويسد براساس منقولات ، و چون تكيه اش روي منقولات است خيلي اهميت هم نمي دهد به صحيح و [ سقيمش ] يا لااقل در كتابهايش همه را جمع مي‌كند .مطالب دیگر:
📃جزوه آموزشی مکانیزم مدیریت HSE پیمان و تدوین HSE-PLAN📃جزوه آموزشی روش ارزیابی ریسک درخت خطا📃پاورپوینت Layers of Protection Analysis (لایه های تجزیه و تحلیل حفاظت)📃پاورپوینت لاتین Risk Assessment (ارزیابی ریسک)📃پاورپوینت مطالعه ارتینگ📃پاورپوینت مبحث ارت (EARTH)📃الفبای ایجاد تغییرات در زندگی اقتصادی📃روشهای مثبت اندیشی📃پاورپوینت مطالعه عملیات و خطر📃پاورپوینت Rigging and Slinging (بستن و بلند کردن بار)📃جزوه آموزشی مطالعه مواد منفجره📃جزوه آموزشی نکات مهم در مدیریت پیش بیمارستانی- سکته مغزی📃جزوه آموزشی مخاطرات شغلی📃جزوه آموزشی خاموش کننده های حریق📃جزوه آموزشی نرم افزار تخصصی طب کار آفاق📃جزوه آموزشی مطالعه کمپرسورها📃جزوه آموزشی دستورالعمل ورود به داخل ظروف و محیط های بسته📃جزوه آموزشی بررسی علل حریق📃جزوه آموزشی علت یابی حریق📃جزوه آموزشی مبحث عایقکاری📃پاورپوینت آماده در مورد زبان و هنر و دانش ایران باستان 📃پروژه پژوهشی تصفیه و بازیابی روغن سوخته📃دستورالعمل اندازه گیری و ارزیابی صدا در محیط کار📃ترجمه مقاله ژئوفیزیک📃پاورپوینت گزارش حادثه