بررسي برج‌هاي دوقلوي پتروناس و ساخت و مصالح آن و مروري بر طبقه بندي سيستم هاي ساختمان هاي بلند

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان بررسي برج‌هاي دوقلوي پتروناس و ساخت و مصالح آن و مروري بر طبقه بندي سيستم هاي ساختمان هاي بلند وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
بررسي برج‌هاي دوقلوي پتروناس و ساخت و مصالح آن و مروري بر طبقه بندي سيستم هاي ساختمان هاي بلند|30011770|iqبرج‌هاي دوقلوي پتروناس در کوالالامپور، يكي از شاخص‌ترين نمونه‌هاي آسمان‌خراش‌ها در عصر حاضر به‌شمار مي‌روند كه طي سالهاي 1992 تا 1998، در مركز ناحيه اقتصادي شهر توسط معمار مشهور، سزار پليطراحي و ساخته شده‌اند. اين برج‌ها كه به‌عنوان يك نشانه شهري، سمبل معماري معاصر مالزي نيز به شمار مي‌روند و از جمله طرح‌هاي شاخص در زمينه استفاده از تكنولوژي هستند، جايزه معماري آقاخان را در سال 2004 نصيب خود نموده‌اند.برج‌هاي پتروناس كه سازه‌هاي شگفت‌آور و عظيمي از شيشه و آهن هستند، با 88 طبقه و مناره‌هايي به بلندي 30 متر، تجسمي عيني از روياهاي سزار پلي مي‌باشند. کاربرد 26 هزار تن آهن در اسکلت فلزي اين برج‌ها، دو نمونه بي‌‌نظير از بزرگ‌ترين سازه‌هاي فلزي تاريخ را به نمايش گذاشته است. پي‌ريزي برجهاي پتروناس به ‌صورت گسترده، در مساحتي بيش از 5/1 هکتار و حجمي معادل 70 هزار تن بتن، كه 3 روز متوالي، 24 ساعته ادامه داشت، بزرگ‌ترين پيريزي يکبارهاي ميباشد كه تا به آن تاريخ انجام گرفته است. اما اين پي عظيم، به تنهايي قادر به تامين مقاومت ساختمان در طول يک زلزله عظيم نخواهد بود. ازاين‌رو در برج‌هاي دوقلوي پتروناس 14 دمپر (Damper) نصب شده است. اين وسيله که در خرپاهاي مورب سازه فلزي نصب مي‌گردد، لرزش ساختمان را در طول زلزله کاهش مي‌دهد و درست مانند يک کمک‌فنر اتومبيل عمل مي‌کند. يک آسمان‌خراش با دمپر مي‌تواند 3 برابر يک آسمان‌خراش معمولي، انرژي توليد شده توسط زلزله را جذب کند. هرچه زلزله طولاني‌تر باشد، دمپر مي‌تواند موثرتر باشد و با هر موج زلزله، انرژي بيشتري جذب کند.هنگام برخورد باد با يک برج، ساختمان مانند بادبان قايق عمل مي‌کند. براي اين‌که ساختمان بتواند نيروي باد را تحمل کند، بايد به قدري انعطاف‌پذير باشد که بتواند مقداري از نيروي باد را جذب کند و در عين حال به اندازه کافي مستحکم باشد تا آسيبي نبيند.مطالب دیگر:
📗تحقیق استراتژي هاي شركت هاي الكتريكي📗تحقیق وظایف سیستم های مدیریت محتوا📗تحقیق تعليم و تربيت کودکان (اصول و مباني آموزش و پرورش)📗تحقیق تحول مفهوم اوقات فراغت، نظام هاي توليدي و بازار كار📗تحقیق ماشين‌هاي‌ عمومي‌ تراش‌ چوب‌ آئين‌ حفاظت‌ و ايمني📗تحقیق تاثیر بازاريابی شبکه ای در اقصاد کشور📗تحقیق تولید کارخانه📗تحقیق دفتر تشكيلات و بهبود سيستمها و روشها📗تحقیق سبك ها و روش هاي مديريت در معدن📗تحقیق وظایف مدیران در یک سازمان📗تحقیق بازاریابی شبکه‌ای و Marketing Mix📗تحقیق كارخانه آجر ماشيني ممتاز آمل📗تحقیق سيستمهاي اطلاعاتي مديريت MIS📗تحقیق ارائه یک مدل برنامه ریزی ریاضی برای بهبود اثربخشی TPM📗تحقیق اندازه گیری ارزش📗تحقیق پایگاههای اطلاعاتی رایانه ای📗تحقیق اندازه گیری رضایت مندی مشتریان نساجی شرکت نمونه📗تحقیق مديريت استراتژيك منابع انساني📗تحقیق مدیریت کار📗تحقیق استفاده از روش ارزيابي متوازن به عنوان پيش نيازي براي شش سيگما📗تحقیق مديريت صنعتي (پنجمين فرمان) خلق سازمان يادگيرنده📗تحقیق درمورد اثربخشي آموزشي📗تحقیق گزینش های ما در عشق از دیدگاه روانشناسی📗تحقیق اثربخشي برنامه های آموزشي (مدل كرك پاتريك)📗تحقیق بررسی گفتگوی تمدن ها