بررسی انقلاب صنعتی و اختراعات ان دوره

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان بررسی انقلاب صنعتی و اختراعات ان دوره وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
بررسی انقلاب صنعتی و اختراعات ان دوره|30008979|iq

تغییرات بزرگی که در قرن هجدهم در انگلستان رخ داد به نام انقلاب صنعتی شناخته می شود. اختراعات جدیدی مثل ماشین بخار کالاها را سریعتر و ارزانتر از قبل تولید می کرد. در قرن نوزدهم گسترش صنعت به اروپا و آمریکا رسید. راه آهن سرعت مسافرت را زیاد کرد. مردم زیادی در کارخانه ها کار و در شهرها زندگی می کردند.1709مکارخانه دار بریتانیایی آقای، آبراهام داربی (Abraham Darby) با استفاده از زغال سنگ به جای چوب، روشی را برای تصفیه (استخراج) آهن از سنگ آهن ابداع می کند.1712 متوماس نیوکامن انگلیسی (newcomen Thomas) اولین موتور بخار را برای بیرون کشیدن آب از معادن اختراع می کند.1764 مجیمز هارگریوز (james hargreaves) نجار و نیز بافنده انگلیسی ماشین نخ ریسی را برای ریسیدن پارچه های پنبه های اختراع می کند.1769 مجیمز وات james watt، مهندس اسکاتلندی، موتور بخار پیشرفته ای را اختراع می کند که قادر است بطور موثری برای راندن ماشین ها بکار رود.1779 مدر شهر کل بروگدال coalbrookdale انگلستان اولین پل آهنی ساخته می شود.1785 مادموند کارت رایت Edmund Cartwright کشیش و مخترع انگلیسی به منظور بافت پارچه پنبه ای، نوعی ماشین بافندگی را معرفی می کند که با استفاده از نیروی محرکه سوختی کار می کند.

مطالب دیگر:
📗پاورپوینت مبحث اندازه گیری زمان ریاضی چهارم دبستان📗پاورپوینت مبحث جمع و تفریق عدد اعشاری ریاضی چهارم دبستان📗پاورپوینت نقش بازی در بهبود مشکلات خوانداری دانش آموزان📗تحقیق مفاهيم اساسي تصميم گيري📗پاورپوینت لزوم تغییر نگرش به نگرش سیستمی در طرح شهاب📗پاورپوینت درس هفتم هدیه چهارم ابتدایی نماز در کوهستان📗پاورپوینت مبحث بدن ما (1) علوم چهارم دبستان📗تحقیق طلاق در قرآن📗تحقیق طلاق و آثار سوء آن به روی فرزندان📗تحقیق شناخت حسي و حركتي كودك📗تحقیق عوامل خانوادگي موثر بر فرار دختران📗تحقیق كتاب خانواده و مسائل جوانان📗تحقیق كودك آزاري📗تحقیق راههاي جلوگيري از اقدام به خودكشي📗تحقیق مباني جامعه شناسي دوركم📗تحقیق مصرف مواد مخدر در ايران📗پاورپوینت درس 9 علوم چهارم ابتدایی📗پاورپوینت درس 10 علوم چهارم ابتدایی بدن ما (2)📗پاورپوینت درس هفتم فارسی چهارم دبستان📗پاورپوینت طرز تهیه نمک خوراکی علوم چهارم ابتدایی📗تحقیق بررسي آموزش مهارتهاي مديريت بر استرس و نحوه مقابله با استرس در دانش آموزان نوجوان📗پاورپوینت درس هشتم هدیه های آسمانی کلاس چهارم ابتدایی📗پاورپوینت درس 17 مطالعات اجتماعی نواحی آب و هوای ایران پایه چهارم📗پاورپوینت درس 18 مطالعات اجتماعی چهارم ابتدایی📗تحقیق مضمون قانوني مراقبت پرستاري روانپزشكي