تحقیق درباره ارزيابي نقش اطلاعات مالي در تصميم گيري مديران بانك كشاورزي

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره ارزيابي نقش اطلاعات مالي در تصميم گيري مديران بانك كشاورزي وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
تحقیق درباره ارزيابي نقش اطلاعات مالي در تصميم گيري مديران بانك كشاورزي |2066613|iq

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

قسمتی از متن فایل دانلودی:

1- مقدمه :

تحولات پياپي در زمينه فناوري و نقش آن در سيستمهاي توليد و تنوع ارائه خدمات به مشتريان، همراه با تشديد رقابت بين واحدهاي اقتصادي به منظور حفظ سهم بازار، مديريت سازمانها را بر آن داشته است تا همواره و با جديت به ايجاد بستر مناسب براي ارائه اطلاعات خصوصاً اطلاعات مالي جهت تصميم گيري ها همت گمارند. سازمان ها دريافته اند كه پيش شرط اساسي براي تصميم‌گيري هاي درست اقتصادي وجود و دسترسي به اطلاعات مالي شفاف و استفاده به موقع از آن مي باشد. فقدان اطلاعات يا وجود اطلاعات بدون كيفيت منجر به تصميم گيري هاي اقتصادي نامطلوب و در نتيجه اتلاف منابع اقتصادي، تخريب بازارهاي سرمايه، سلب اطمينان از سرمايه گذاران و اعتباردهندگان و در نهايت عقب ماندگي اقتصادي و كاهش سطح رفاه عمومي مي گردد. در اين راستا واحدهاي تجاري تلاش دارند تا با روش هاي مناسب اطلاعات صحيح، قابل اتكاء و قابل اعتمادي را در زمينه هاي مربوط به فعاليتشان جمع آوري و ارائه نمايند. ارائه اطلاعات مالي با كيفيت مطلوب مي تواند نقش مهمي در ارزيابي عملكرد گذشته، اداره عمليات جاري و آتي واحدها ايفا نمايد.

بنابراين يكي از حوزه هاي مورد توجه مديران، حوزه حسابداري و مديريت مالي است. گزارش‌هاي حسابداري به عنوان محصول نهايي فرآيند حسابداري در واقع نقش ارائه كننده اطلاعات به استفاده كنندگان مختلف اعم از درون سازماني و برون سازماني را انجام مي دهد. به عبارت ديگر سيستم حسابداري مورد عمل واحد تجاري از طريق پردازش داده ها و تبدیل آن به اطلاعات سودمند، پيوند ميان نتايج فعاليت هاي اقتصادي با افراد ذينفع را برقرار مي سازد. بنابراين باتوجه به اين كه اطلاعات ابزار تصميم گيري هاي مديريت است و ميزان دقت تصميمات مديريت نيز بستگي به ميزان صحت و دقت اطلاعاتي دارد كه در زمان تصميم گيري در اختيار وي قرار دارد، آگاهي از ميزان برخورداري اطلاعات مالي از ويژگي هاي كيفي حائز اهميت است. بدين ترتيب تحقيق حاضر تلاش دارد تا با توجه به نظام حسابداري مورد عمل، از طريق آزمون فرض هاي مربوط به ويژگي هاي كيفي اطلاعات مالي به ارزيابي و تحليل چگونگي ارائه اطلاعات مالي و تاثير آن بر تصميم گيري مديران بانك كشاورزي بپردازد.

2- مباني نظري:

حسابداري به عنوان يك دانش عملي وظيفه پردازش داده هاي اقتصادي و تبديل آن به اطلاعات مفيد را بر عهده دارد و به عنوان نخستين سيستم اطلاعاتي، دولت، موسسات اقتصادي و ساير اشخاص نيازمند اطلاعات حسابداري را در تصميم گيري، كنترل و تنظيم فعاليت هاي مختلف ياري مي‌رساند. تحول و تكامل سيستم حسابداري با پيدايش سيستم هاي فرعي ديگر نظير حسابداري صنعتي، حسابداري مالي و حسابداري مديريت، سيستم حسابداري را قادر ساخت تا پابه پاي تحولات حركت نمايد و نيازهاي اطلاعاتي براي اداره و كنترل سيستم هاي توليدي و انواع ارائه خدمات را فراهم آورد.

تعريف انجمن حسابداري آمريكا از حسابداري به عنوان “ فرآيند شناسايي، اندازه گيري و تبادل اطلاعات اقتصادي در شكل دادن قضاوت ها و تصميمات مجاز توسط استفاده كنندگان اطلاعات ”، مشخص مي كند كه هدف حسابداري به عنوان يك سيستم اطلاعاتي تامين نيازهاي اطلاعاتي استفاده‌كنندگان مختلف جهت تنظيم امور و فعاليت هاي اقتصادي - اجتماعي و كمك به تصميم گيري مي‌باشد.

معمولاًاستفاده كنندگان از اطلاعات حسابداري طيف وسيعي را در بر مي گيرند و صاحبنظران حرفه حسابداري تقسيم بندي هاي مختلفي را در اين رابطه ارائه نموده اند. معروف‌ترين تقسيم بندي، تفكيك استفاده كنندگان به استفاده كنندگان درون سازمان و استفاده كنندگان خارج از سازمان مي باشد. وظيفه تهيه و ارائه گزارش هاي مالي به دولت، سهامداران، اعتباردهندگان، مراجع مالياتي و ساير افراد و گروه هاي ذينفع به عنوان استفاده كنندگان برون سازماني اطلاعات حسابداري بر عهده حسابداري مالي است. در حالي كه تهيه گزارش هاي تفصيلي براي استفاده كنندگان درون سازماني نظير مديران و مسؤولان اجرايي را حسابداري مديريت انجام مي دهد. تفاوت ديگر حسابداري مدیریت و حسابداری مالي از جنبه تمركز زماني، در اين است كه حسابداري مديريت حال و آينده نگر است و حسابداري مالي فقط به گذشته نظر دارد.

و...مطالب دیگر:
📂تاريخ ادبيات📂تست انتگرال 📂تست بردار ها📂تست ديفرانسيل📂تست رياضي و هندسه📂تست رياضي2📂تست هاي انتگرال گيري📂معادلات ديفرانسيل 1📂معادلات ديفرانسيل 2📂اجتماعي اول دبيرستان📂آزمون جغرافيايي سوم دبيرستان📂بابهاي ثلاثي مزيد📂سوالات تاريخ اول راهنمايي📂تاريخ دوم راهنمايي📂آزمون رياضي 1 📂سوالات رياضي اول دبيرستان2📂سوالات شيمي دبيرستان📂شيمي اول دبيرستان 1📂شيمي اول دبيرستان📂شيمي دبيرستان📂آموزش بزرگسالان در سوئد📂آموزش بزرگسالان در هند📂فایل وال سکشن اتوکدی 📂مقاله تأثیر تعهد سازمانی از طریق طراحی مجدد پاولاسی📂برچسب کاسنی (psd)لایه باز