تحقیق درباره روان‌شناسی خواب

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره روان‌شناسی خواب وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
تحقیق درباره روان‌شناسی خواب|1850660|iq

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 18 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

روان‌شناسی خواب، شاخه ای از علم روان‌شناسی است که به بررسی تغییرات بدن انسان در سطوح مختلف عمق خواب می‌پردازد. در این شاخه از روان‌شناسی اختلالات خواب از جمله: 1. خوابگردی 2. فلج خواب 3.هراس‌ شبانه 4. پرخوابی و 5. کم‌خوابی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این رشته، محتوا و معنای احتمالی رویاها تجزیه مى‌شود. زیگموند فروید بنیانگذار رشتهٔ روان‌شناسی خواب بود.

خواب :

خواب کاهش ناگهانی جریان خون در زمان استراحت است به طوری که فعالیت بدن و ذهن کم شود و توهم‌های بینایی جایگزین تصاویر واضح واقعی بشوند. در بین پستانداران، پرندگان، ماهیان و دیگر جانوران مراحل خواب و بیداری وجود دارد. خواب برای سلامت و بهزیستی بدنی و روانی انسان‌ها و جانوران اهمیت دارد.

عمق خواب :

عمق خواب میزان خواب آلودگی است که آن را می‌توان با ثبت الکتروآنسفالوگرام، حرکت های چشم، فشارخون و ضربان‌های قلب سنجید. از شروع خواب تا عمیق ترین مرحلهٔ آن بین سه تا پنج مرحله فاصله است.رویا در مراحل خواب سطحی اتفاق می افتد. معمولاً به هنگام خواب رفتن، نظام منطقی افکار به هم می ریزد، تصاویر بینایی از ذهن می گذرد. به دنبال این مرحله، عبوری سریع به خواب عمیق دیده می شود که به عمیق ترین سطح خواب در تمام طول شب می رسد. این خواب، بین بیست تا سی دقیقه به طول می‌انجامد. آن‌گاه خواب به تدریج سبک می‌شود، هفتاد دقیقه پس از به خواب رفتن، خواب به سطحی‌ترین حالت خود می رسد. در طول این مرحله خواب سبک، نخستین مرحله رویای شبانه شروع می‌شود و بین پنج تا ده دقیقه به‌طول می‌انجامد. به دنبال‌ این مرحله، یک مرحله خواب عمیق‌تر آغاز می شود که سومین ساعات خواب را به دورهٔ دوم طولانی‌تر رویا و خواب سطحی‌تر متصل می کند.دوره سوم رویا، در پنجمین یا ششمین ساعت خواب اتفاق می‌افتد و بیست تا سی دقیقه به طول می‌انجامد. در هفتمین ساعت خواب دوره دیگری‌ از خواب سبک و رویا موجود است که حدود یک ساعت طول می‌کشد.

ثبت حرکات کرهٔ چشم، نشان دهندهٔ فعالیت رویا است. چشم‌ها در طول خواب، معمولاً حرکات آهسته ای دارند. کرهٔ چشم در این حرکات به بالا و داخل چرخش دارد، گاهی ناگهان، مجموعه‌ای از حرکات سریع چشم در محور افقی یا بالا و پایین ملاحظه می‌شود که ممکن است بیست دقیقه یا بیشتر، به طول انجامد. این مرحله هم‌زمان با‌‌ رویا است زیرا هم‌زمان با حرکات سریع چشم، فعال شدن هیپوفیز نیز دیده می شود.مطالب دیگر:
📝فایل پاورپوینت سیاست آموزشی📝فایل پاورپوینت ارزش افزوده اقتصادی (EVA)📝فایل پاورپوینت کنترل موتور DC به روش PID📝فایل پاورپوینت سلول The Cell📝فایل پاورپوینت عوامل بیولوژیک محیط کار📝فایل پاورپوینت ایدز و اعتیاد در کشور و جهان📝فایل پاورپوینت انگیزه های شروع و سوء مصرف مواد مخدر📝پاورپوینت تئوری محدودیت📝فایل پاورپوینت درباره سه مطلب در مورد تولید ملی📝فایل پاورپوینت شادی ثروت بیکران روانشناختی📝فایل پاورپوینت روش تحقیق در مدیریت📝فایل پاورپوینت اصول و مبانی مدیریت📝فایل پاورپوینت تاریخچه بازی المپیک باستان📝فایل پاورپوینت رویکردهای نوین در آموزش و مشاوره شغلی📝فایل پاورپوینت مبانی کار با رایانه📝فایل پاورپوینت یادگیری و حافظه📝فایل پاورپوبنت آلودگی صوتی و نویز در خودروها📝فایل پاورپوینت تاریخچه ساخت خودرو📝فایل پاورپوینت کم خونی ناشی از فقر آهن و سایر کم خونی های تغذیه ایی📝فایل پاورپوینت در مورد چگونه دو تا کامپیوتر و باهم شبکه کنیم📝فایل پاورپوینت در مورد نرم افزار و سخت افزار📝فایل پاورپوینت آشنایی با توربین انبساطی و کاربرد آن در نیروگاه های تولید برق📝فایل پاورپوینت ارگونومی و ورزش📝فایل پاورپوینت چالش ها و چشم اندازها در فرایند یاددهی یادگیری و تعادل های شیمایی📝فایل پاورپوینت طوفان فکری ساختاردهی و ارزیابی ایده ها انتخاب