تحقیق درباره اولين مقاله در مورد حسابداری صنعتی

پژوهشگر گرامی،شما با عنوان تحقیق درباره اولين مقاله در مورد حسابداری صنعتی وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.
تحقیق درباره اولين مقاله در مورد حسابداری صنعتی |1711354|iq

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 16 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

آشنایی با برخی مفاهیم اساسی حسابداری مدیریت هزینه‌یابی برمبنای فعالیت، ارزیابی متوازن و ارزش افزوده اقتصادی

هزینه‌یابی برمبنای فعالیت1، ارزیابی متوازن2 و ارزش افزوده اقتصادی3 ابزارهای مدرنی شمرده می‌شوند که به‌منظور اندازه‌گیری عملکرد مدیریت به‌کار می‌روند و بسیاری از شرکتها در سراسر اروپا از آن استفاده می‌کنند.

آیا چارچوبهای هزینه‌یابی برمبنای فعالیت، ارزیابی متوازن و ارزش افزوده اقتصادی با یکدیگر ناسازگارند یا می‌توان آنها را در یک سازمان با همدیگر به‌کار برد؟

هزینه‌یابی برمبنای فعالیت و ارزیابی متوازن اطلاعاتی را فراهم می‌آورند که مدیران جهت تصمیم‌گیریهایی که منجر به خلق ارزش می‌شود به آن نیازمندند. ارزش افزوده اقتصادی فراهم‌آورنده چارچوب تصمیم، معیارهای عملکرد و محرکهایی است که مدیریت را برای خلق ارزش بر می‌انگیزد.

برای درک بیشترِ مفاهیم هزینه‌یابی برمبنای فعالیت، ارزیابی متوازن و ارزش افزوده اقتصادی می‌توان تجارت را به فوتبال تشبیه کرد. مربی یک تیم فوتبال به‌عوامل متعددی جهت موفقیت نیاز دارد. برای مثال به‌دست آوردن ضربه‌های ایستگاهی، به‌دست آوردن کرنر، فراهم‌سازی یک دفاع محکم و داشتن یک دروازه‌بان مناسب. اما در پایان مسابقه تنها چیزی که اهمیت دارد این است که مسابقه را برده‌ایم یا باخته‌ایم نه اینکه در طول بازی چند کرنر یا چند ضربه ایستگاهی به‌دست آورده‌ایم. در تجارت نیز مدیر معیارهای زیادی را برای کسب موفقیت لازم دارد. هزینه‌یابی برمبنای فعالیت وارزیابی متوازن معیارهایی هستند که مدیر را در تصمیم‌گیری و دستیابی به موفقیت یاری می‌رسانند، اما آیا صرفاً استفاده از این معیارها دلیل بر موفقیت است؟

این موضوع که مدیریت برای دستیابی به موفقیت به این معیارها نیاز دارد امری بدیهی است اما تعیین‌کننده برد یا باخت شرکت ارزش افزوده اقتصادی است؛ با به‌کارگیری ارزش افزوده اقتصادی مدیران در استفاده از اطلاعات به‌منظور خلق ارزش و خواسته مالکان برانگیخته می‌شوند. نیاز سازمانها به سازگاری با محیط تجاری پویا و پیچیده امروزی برای ادامه بقا که ناشی از توسعه بازارهای رقابتی است از یک سو و از سوی دیگر فشار مجامع سرمایه‌گذار به مدیران جهت تعیین ارزش و تبیین معیارهای اندازه‌گیری دقیق و شفاف، باعث شد سازمانها سیستمهای سنتی پاداش و اندازه‌گیری عملکرد را که در دهه قبل به‌وجود آورده بودند مورد بازنگری قرار دهند و دوباره آنها را بیازمایند که آیا مبنای صحیح و قابل اتکایی برای تصمیم‌گیری بوده‌اند یا خیر؟ در حال حاضر تکنیکهای اندازه‌گیری بیشتر از اینکه بر چارچوبهای حسابداری استوار باشند براساس تئوریهای اقتصادی بنا شده‌اند.

اما براستی شرکت باید از چه چارچوبی استفاده کند؟ و زمانی‌که چارچوب جدیدی در حال اجراست آیا این بدان معنی است که شرکت باید دیگر چارچوبها را نادیده بگیرد؟مطالب دیگر:
🔑پاورپوینت پنجره های خورشیدی🔑پاورپوینت پانلهای سه بعدی🔑پاورپوینت چگونگی نصب پارکت🔑پاورپوینت روستای دارکلا🔑پاورپوینت منزل ماپار 🔑پاورپوینت تحلیل میدان مولوی(شهرستان اهواز) 🔑پاورپوینت سازه های فولادی🔑آشنایی با رشته مهندسی صنایع 🔑حسابداری اموال و ماشین آلات🔑اعلامیه و آگهی ترحیم طرح 4🔑پاورپوینت قالب بندی ساختارهای بتونی🔑پاورپوینت مرمت خانه گازورشهرستان شوشتر🔑تحقیق درباره نگاهی اجمالی و کلی به مراحل فرایند تولید قند و شکر از چغندر قند🔑تحقیق درباره نگاهی به جایگاه وقف در فرهنگ اسلام🔑تحقیق درباره نسبت راه به جمعيت🔑تحقیق درباره نظارت و کنترل در مديريت اسلامي 🔑تحقیق درباره نظام صنفي (اصناف)🔑تحقیق درباره نظریه ویلسون وایت🔑تحقیق درباره نفقه🔑تحقیق درباره صنايع نفت و گاز کشور🔑تحقیق درباره نقش ترافيك در تصادفات جاده ايي🔑تحقیق درباره نقش قائم مقام فراهاني در سياست داخلي و خارجي در عصر قاجاريه 🔑تحقیق درباره نقش قرآن در زندگي بشري🔑تحقیق درباره نماز از جمله عباداتي است كه علاوه بر اين كه در قرآن در آيات 🔑تحقیق درباره نوانديشي ديني يا سکولاريسم